Rodzice poskąpili na moją osiemnastkę. Miałam dostać samochód

Dominika, w przeciwieństwie do koleżanek, musiała obejść się smakiem.
Rodzice poskąpili na moją osiemnastkę. Miałam dostać samochód
fot. Unsplash
26.05.2020

Teraz pewnie będzie już inaczej i kolejne urodziny zaczną doprowadzać mnie do szału, ale tych naprawdę nie mogłam się doczekać. Pełnoletność oznacza jednak zupełnie inne życie. Sporo obowiązków, ale też szans.

Zobacz również: LIST: „Rodzice spłacają mój kredyt mieszkaniowy. Sami to zaproponowali, więc żal nie skorzystać”

Rodzice podkręcali atmosferę, dlatego spodziewałam się z tej okazji fajerwerków. Prezent trzymali w tajemnicy do ostatniej chwili, choć oczekiwałam jednego. Tego samego, co prawie wszystkie moje koleżanki.

Auto, a do tego kurs prawa jazdy. Fajne i bardzo praktyczne.

Myślałam, że kupią chociaż coś małego. Nawet używanego, bo od czegoś trzeba zacząć. Tym bardziej, że kiedyś ten temat się pojawił i nie wymyśliłam sobie tego auta. Od kilku tygodni słyszałam, że będę zadowolona.

Zobacz również: Nie dostanę żadnego posagu od rodziców. Mam wziąć ślub z pustymi rękami

Nie dość, że nie mogłam zorganizować imprezy z prawdziwego zdarzenia, to jeszcze oni mnie zawiedli. Wykupili zajęcia w szkole jazdy, ale nic więcej. Kiedy zapytałam, czym mam później jeździć, to tata zaoferował, że czasem mi pożyczy.

Aż mi się odechciewa robić tego prawka. Koleżanki dostały pełny pakiet, a ja mam się jeszcze prosić. Jestem wkurzona, bo wiedzieli, na czym mi zależy, a mimo to nie wyprowadzili mnie z błędu.

No, przepraszam. Dostałam jeszcze kwiatki i czekoladki. Te ostatnie już zjadłam, bo od dnia urodzin mam naprawdę podły humor. Tak się moim zdaniem nie robi.

Dominika

Zobacz również: LIST: „Mam 30 lat i kupiłam już 2 mieszkania. Jak się chce, to naprawdę można”

Polecane wideo

Która z nich jest matką? Dzieli je 20 lat, ale zupełnie tego nie widać
Która z nich jest matką? Dzieli je 20 lat, ale zupełnie tego nie widać - zdjęcie 1
Komentarze (64)
Ocena: 4.58 / 5
gość (Ocena: 5) 06.06.2020 11:05
Ja uważam, że te debilne, prowokacyjne artykuły należy po prostu zignorować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.06.2020 20:52
Nie jestem rozpieszczona i nie wyciągam od rodziców nie wiadomo ile pieniędzy na 18 dostałam złote kolczyki i voucher na lot w aerotunelu w wielkopolsce byłam zadowolona.. Trzeba doceniać co się ma.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.06.2020 10:32
Wiesz co? Ja na swoją 18 też nie dostałam auta i jakoś mi korona z głowy nie spadła. Tym bardziej, że nie mam prawka (ze swoją chorobą stanowiłabym poważne zagrożnenie na drodze) i że uważam auto za zbędny dodatek.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 27.05.2020 09:32
Może planowali Ci też kupić samochód, ale przez pandemię gorzej u nich z kasą? Pomyślałaś o tym? Sam kurs prawa jazdy to nie jest tanioszka, więc warto docenić i taki gest, a na własny samochód przyjdzie jeszcze czas.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2020 20:08
Do roboty pasozycie a nie rece wyciągać do rodziców skonczony leniu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie