Wszystkie koleżanki z liceum już wyszły za mąż. Ja chyba się nie doczekam

Renata jest ostatnią panną w towarzystwie.
Wszystkie koleżanki z liceum już wyszły za mąż. Ja chyba się nie doczekam
fot. Unsplash
06.05.2020

Doskonale pamiętam moją maturę. Zdawałam ją 12 lat temu, ale czułam się wtedy o wiele szczęśliwsza, niż teraz. Miałam całe życie przed sobą, mnóstwo planów i fajne perspektywy. Wierzyłam, że coś osiągnę.

Zobacz również: Właścicielki tych imion wcale nie potrzebują męża. Niezależność im służy

Udało się dostać na studia, nawet skończyłam je z wyróżnieniem, znalazłam pracę, regularnie awansuję, ale wciąż daleko mi do spełnienia. Moje życie osobiste i towarzyskie praktycznie nie istnieje.

Przypominam sobie o tym za każdym razem, kiedy wracam myślami do szkoły średniej.

Właśnie przejrzałam profile moich koleżanek z dawnych lat i dosłownie wszystkie są już szczęśliwymi żonami. Niektóre pobrały się mając 20-kilka lat, ostatnie dwie niedawno. Zostałam ostatnią panną w tym towarzystwie.

Zobacz również: 3 znaki zodiaku, którym ślub nie jest pisany. Męczą się w małżeństwie

Mogę sobie wmawiać, że na każdego przyjdzie pora i nie ma sensu porównywać się do innych. Fajnie brzmi, ale to tak nie działa. Wcześniej miałam jeszcze złudzenia, a teraz czuję się najgorsza. Ze mną coś musi być nie tak.

Te dziewczyny są bardzo różne. Śliczne, przeciętne, mądre, niektóre skończyły edukację na szkole średniej, pracują jako dyrektorki albo kasjerki. Cały przekrój. A jednak wszystkim udało się znaleźć miłość.

Mnie nie. I jak tu się nie załamać?

Renata

Zobacz również: Znaki zodiaku, które muszą uzbroić się w cierpliwość. Nieprędko znajdą miłość

Polecane wideo

Tak trzeba wyglądać, żeby dobrze wyjść za mąż. Ona została żoną milionera
Tak trzeba wyglądać, żeby dobrze wyjść za mąż. Ona została żoną milionera - zdjęcie 1
Komentarze (51)
Ocena: 4.92 / 5
Kasia (Ocena: 5) 07.05.2020 11:29
U mnie jest podobnie. Zdecydowana większość moich koleżanek z klasy z liceum ma albo mężów albo stałych partnerów od wielu lat. Wiem to z Facebooka, bo dodają zdjęcia z wakacji albo ze ślubów. W zasadzie to chyba jestem jedyna z klasy, która nie planuje bądź też nie planowała ślubu i jedyna, która na profilu ma tylko jedno zdjęcie. Czy mnie to obchodzi? Nie, ponieważ nie interesują mnie ich związki i ich życie, nie utrzymujemy kontaktu a w okresie liceum nie byliśmy zgrani. Kontakt się skończył w dniu napisania matur i każdy poszedł w swoją stronę. Nie czuję się z żadnego powodu gorsza, ponieważ nie jestem osobą, która szuka na siłe faceta. Nie uważam, że wartość człowieka odmierza się stażem swiazku czy latami spędzonymi po ślubie. Każdy jest inny. Jedna osoba znajdzie partnera już w liceum, inna na studiach, inna w pracy a jeszcze inna przejdzie kilka ciężkich rozstań i pozna kogoś później. Są też osoby, które będą same. Stan cywilny nie sprawia, że ktoś jest od kogoś lepszy. Szkoda, że tak wielu ludzi tego nie rozumie i nawet gdy kogoś spotykasz po latach to pierwszym pytaniem jest "czy masz kogoś"? Szkoda, że wiele rodzin nie daje oparcia osobom bez partnerów, że je stygmatyzuje, ocenia, wypytuje, próbuje swatać na siłe.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.05.2020 16:35
Ja skończyłam 34 lata, sama mam prawie 2-letnie dziecko, po ślubie 5 lat, ale połowa moich koleżanek ze studiów jeszcze nie ma męża ani dzieci. Ale mam też takie koleżanki, co mają już 16-letnie dzieci, więc to się nie można porównywać :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.05.2020 15:20
To ja wam opowiem o pewnym chłopaku, który jest sąsiadem moich dziadków i ma parcie na małżeństwo. Chłopak ma 22 lata i jest z bardzo konwerwatywnej rodziny, gdzie średnia wieku zawierania małżeństwa i spłodzenia pierwszego dziecka to 18-20 lat. I chłopak czuje taką presję rodziny, która już zaczęła podejrzewać, że jest gejem (co by wiązało się dla niego z wygnaniem z rodziny). Gdy zaprzeczył, że nie to jego rodzina zaczęła dawać na tacę w intencji rychłego znalezienia mu panny i zaczęli swaty z pannami w okolicy, ale także w dalszej rodzinie (takiej 1482450 woda po kisielu) bo co w rodzinie to nie zginie
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 06.05.2020 13:07
Wiekszosc moich kolezanek z LO ma dzieci a ja nie mam. I jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Moge robic co chce, mam spokoj kiedy chce. Wolnosc!!!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.05.2020 13:03
Matka mi mowila, ze dziewczyna po 25 roku zycia bez meza to juz stara panna...
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie