Przedszkole mojej córki jest nadal zamknięte. Nie rozumiem tej decyzji

Ada chce wreszcie wrócić do pracy, ale nie ma takiej możliwości.
Przedszkole mojej córki jest nadal zamknięte. Nie rozumiem tej decyzji
fot. Unsplash
05.05.2020

Wszyscy obawiali się najgorszego, ale sytuacja chyba została opanowana. Sama uległam chwilowej panice, jednak teraz trzeba powoli wracać do normalności. Po prostu nie da się żyć w zamknięciu przez kolejne miesiące.

Zobacz również: „W miesiąc straciłam wszystko”. Pandemia wywróciła życie Dominiki do góry nogami

Człowiek musi wyjść z domu i normalnie pracować, a w moim przypadku to naprawdę trudne. Mam dziecko w wieku przedszkolnym, dlatego tak bardzo się ucieszyłam na wieść o otwarciu placówek. Radość okazała się przedwczesna.

Maluchy mogą wrócić, ale wszystko zależy od lokalnych decyzji.

Efekt? W moim mieście nadal nie ma takiej możliwości i wciąż siedzę na zasiłku opiekuńczym. To nie jest fair, a ktoś to musi głośno powiedzieć. Ja i wielu znanych mi rodziców jesteśmy zwyczajnie zmęczeni tą sytuacją.

Zobacz również: LIST: „Wakacje muszą zostać odwołane. Chyba każdy rodzic przyzna mi rację”

Powstały konkretne zalecenia, które wystarczy wprowadzić w życie. Zamiast tego słyszę ciągle, że się nie da. Zostaliśmy postawieni przed ścianą i nikt nas nie słucha. To powinien być odgórny nakaz bez żadnej dyskusji.

Zamiast tego mamy do czynienia z sytuacją, kiedy w jednej miejscowości przedszkola już normalnie działają, a w mieście obok wszystko zamknięte na cztery spusty. Absurd. Wirus nie zniknie w tym, ani przyszłym roku i trzeba jakoś żyć.

Ze szkołami będzie pewnie identyczne zamieszanie. I to mnie najbardziej wkurza.

Ada

Zobacz również: Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie? Ujawniono możliwy termin

Polecane wideo

Ma 3 pociech, a sama wygląda jak dziecko. Wszyscy myślą, że jest ich siostrą
Ma 3 pociech, a sama wygląda jak dziecko. Wszyscy myślą, że jest ich siostrą - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.52 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2020 21:16
ja ci zaraz @#$%# powiem czemu bo dzieci przenoszą to najbardziej a jeśli za argument podasz ozonowanie to ozon jest trujący jeśli dezynfekcję to twoje dziecko wyszło by na#[email protected] z przedszkola jeśli tego nie rozumiesz to debil i nieuk z cb
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 13.05.2020 13:45
Przypomnę że to Ty jesteś odpowiedzialna za swój stan umysłowy, jeśli nie rozumiesz to już nie zrozumiesz tego co się dzieje wokol
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.05.2020 21:57
Spójrz na to jak na okazję np do pracy nad sobą i nad wychowywaniem dziecka
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.05.2020 17:01
Wszystko powinno wrócić do normy jak najszybciej. W dupach się poprzewracało nie wiem komu i na jakich szczeblach władzy, ale to co się dzieje jest karygodne i ktoś powinien na to odpowiedzieć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.05.2020 16:59
Wszyscy rodzice, których znam, dostają pie.dolca w domu z dziećmi, ale to normalni ludzie, z ambicjami, celami etc. Nie madeczki 24, których jedyną rozrywką jest wydawanie 500+
odpowiedz

Polecane dla Ciebie