Mój facet woli wydać 5 tysięcy na samochód niż na nasze wspólne wakacje...

Chłopak Patrycji woli zainwestować 5 tysięcy w samochód niż wymarzone wakacje. Dziewczyna jest załamana.
Mój facet woli wydać 5 tysięcy na samochód niż na nasze wspólne wakacje...
fot. iStock (KatarzynaBialasiewicz)
18.04.2020

W relacji najważniejsze jest to, aby partnerzy zgadzali się w kwestii kluczowych wartości. Jednak nawet w najlepszym związku zdarzają się zgrzyty z powodu odmiennych priorytetów. Co w przypadku, kiedy partner ma zupełnie inne pasje i chce spędzać wolny czas inaczej niż my? Możemy to zaakceptować i realizować swoje hobby osobno, ale jeżeli dzieje się to kosztem wspólnych planów, tworzy się konflikt. Zwłaszcza, jeżeli ukochany inwestuje w to sporą sumę pieniędzy, przeznaczoną na wspólny cel...

Zobacz również: 100/50: Błyskawiczny test, który powinna wykonać każda osoba w związku

Z takim problemem zmaga się Patrycja, która o radę spytała na internetowym forum.

Mam chłopaka, którego kocham nad życie... planowaliśmy w tym roku wspólny wyjazd na wakacje. Dlatego zaczęłam już szukać ofert. Dzisiaj rozmawiając z nim, usłyszałam, że ma gdzieś nasze wakacje i te 5 tysięcy woli włożyć w samochód... Jakbyście się poczuły?

Może to ja przesadzam, ale mam łzy w oczach... zraniło mnie to. Jedna z koleżanek mówi, żebym przestała napierać go na wakacje, że ona nie latała ze swoim chłopakiem. Ja po prostu najlepiej wypoczywam za granicą, poza tym planowaliśmy te wakacje dosyć długo. 

Jest mi przykro, że najbliższa mi osoba najnormalniej ma mnie gdzieś, bo woli zainwestować w samochód. Rozumiem, żeby się psuł, ale on chce po prostu go sobie ulepszać. Będę wdzięczna za wasze przemyślenia.

Czy dziewczyna ma rację? A może wystarczy zwykła rozmowa i uda się znaleźć jakiś kompromis?

Zobacz również: 15 sygnałów, które świadczą o tym, że nie powinnaś być jego dziewczyną

Polecane wideo

Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej
Koronawirus nie powstrzymał nas przed protestowaniem. Tak wyglądał Strajk Kobiet przeciwko ustawie antyaborcyjnej - zdjęcie 1
Komentarze (42)
Ocena: 4.45 / 5
gość (Ocena: 5) 18.12.2021 21:04
Dobrze tu ktoś napisał. Miałam łzybw oczach bo facet swoje pieniądze chciał przeznaczyć na swój samochód.
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 27.05.2020 14:13
A czemu to Ty nie zafundowałaś chłopakowi wakacji?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2020 17:19
wlasnie. kluczowwe pytanie to czyje to pieniadze? jesli wspolne to tez mialabym z tym problem ale jesli to on mialby finansowac wycieczke bo autorka tak chce to w glowie mi sie to nie miesci tak szczerze mowiac.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2020 13:44
Mój też średnio chciał jeździć. W końcu 3 nasze wyjazdy (w tym podróż poślubną) wybrałam i sama zakupiłam. Oświadczałam mu tylko, że lecimy wtedy i wtedy. Płaciłam za wycieczki, a on za całą resztę naszego pobytu (wycieczki zorganizowane, wypożyczenie samochodu itd.). I ZAWSZE po czasie był bardzo szczęśliwy, że lecimy. Akurat za mojego męża czasem trzeba zdecydować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.04.2020 06:41
Nie zrozumie nigdy ten kto nie kocha samochodów , też bym wolała wydać na auto co z resztą robię i dużo pracy i pieniędzy mnie , a właściwie nas to kosztowało. 5 k akurat to by był pikus gdyby tyle wyszło, ale te auto akurat kosztuje i części czy doposażenie to również. Nie ma problemu, bo mój facet ma takie samo podejście i na samochody wydaje więcej niż ja. Zmień faceta , bo i tak jak zaczniesz mu truć to zmieni Cię na taka , która ma taka sama pasje. Na wakacje możesz lecieć co roku, sezon samochodowy się zaczyna więc nic dziwnego , że chce zainwestować. Poza tym , po tekście najlepiej wypoczywam za granicą, już wiem , że nie warto w Ciebie pięciu złotych inwestować. No cóż, w tym roku nie będzie lansu przed insta koleżankami. Będziecie mogły razem płakać. Btw, turystyka leży i ćwiczy przez koronawirusa, za 5k pojedziesz trzy razy na wakacje. Więc zejdź na ziemię gwiazdo.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie