Firma obniżyła mi pensję prawie o połowę. Mam przeżyć za 1900 zł na rękę

Dominika z powodu pandemii koronawirusa otrzyma znacznie niższą wypłatę.
Firma obniżyła mi pensję prawie o połowę. Mam przeżyć za 1900 zł na rękę
fot. Unsplash
07.04.2020

Doszło do naprawdę dziwnej sytuacji, kiedy bardziej niż choroby boję się biedy. Statystycznie szanse na zakażenie są znacznie mniejsze, niż utrata pracy. Jestem tak rozedrgana, że trudno mi się na czymkolwiek skupić.

Zobacz również: LIST: „Mam 30 lat i kupiłam już 2 mieszkania. Jak się chce, to naprawdę można”

Wypowiedzenia co prawda jeszcze nie dostałam, ale padła za to propozycja nie do odrzucenia. Pracodawca obniża wszystkim pensję do minimalnej, czyli wychodzi jakieś 1920 zł netto. Według przepisów ma do tego prawo.

Jak ktoś zarabiał wcześniej tyle, to nic się nie zmieni. Przy zarobkach rzędu 3500 zł na rękę różnica jest już ogromna.

Ta cała tarcza antykryzysowa pozwala obniżyć wynagrodzenie nawet o połowę, więc najlepiej zarabiający tracą najwięcej. Z jednej strony fajnie, że mam jeszcze etat, ale nie wyobrażam sobie normalnego funkcjonowania za takie pieniądze.

Zobacz również: LIST: „Na rozmowę o pracę idę z długą listą wymagań. Czy oczekuję zbyt wiele?”

Człowiek żyje na jakimś poziomie i nagle z dnia na dzień już nie ma możliwości. Co z kredytem, opłatami i całą resztą codziennych wydatków? Jak tak dalej pójdzie, to pozbędę się oszczędności i stracę wszystko, co miałam.

Wiem, że niektórzy mają gorzej, bo firmy zaczęły zwalniać. Odnoszę się tylko do mojej sytuacji. Osoby, która zarabiała ponad 3 tys., a teraz ma sobie dać radę za prawie połowę mniej. Tylko mi nie mówcie, że jak mi się nie podoba, to powinnam szukać innej roboty. Teraz nie czas na takie ruchy, bo szanse są zerowe.

Jestem w kropce. Żadnego pola manewru, a żyć jakoś trzeba.

Dominika

Zobacz również: LIST: „Wszyscy mają wolne, a ja siedzę w biurze. W czym jestem gorsza od nauczycieli?”

Polecane wideo

Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie
Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie - zdjęcie 1
Komentarze (195)
Ocena: 4.85 / 5
gość (Ocena: 1) 18.04.2020 18:24
Dominika ,uważam ,że to co proponuje tobie twoj pracodawca ,to wystarczająco. Miliony Polek i Polaków żyje za te sumę ,i nikogo to nie interesuje. Uważam ,że się zwyczajnie wywyzszasz. Są ludzie ,młodzi ,wykształceni i inteligentni ,ciężko jest im znaleźć pracę ,zgodnie z ich wykształceniem i wiedza. Nie jestem zdziwiona ,dostają najczęściej te które potrafią odpowiednio rozmawiać z pracodawcą. Przyzwyczajaj się ,albo zmień zawód.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2020 07:07
Wszystkie tutaj jesteście pustaczkami Wystarczy maźnąć głupią dramą i nagle burza pusto mózgów w komentarzach jedna mądrzejsza od drugiej a tak naprawdę powtarzająca czyjes opinie. Za to pod artykułami o wiedzy świecie czy innych informacjach komentarzy zero Pokolenie trudnych spraw żenada
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 14:16
U mojego męża w pracy obcięli dodatki do wynagrodzenia, także będzie mieć teraz prawie najniższą krajową. Osoby z agencji, z umów zleceń oraz nowo przyjętych na umowę o pr. zwolnili. Był kilka dni na postojowym, ale firma się wycwaniła i obniżyła im jeszcze etaty, bo się bardziej opłaca, jak pracownik przyjdzie do pracy, niżby miałby płacone 100% za postojowe, nawet jak będzie się tam nudzić. Niedługo chyba będą tam u niego trawniki na zielono malować.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 10:49
Moja mama dostaje 800 zl emerytury po 30 latach pracy a ta zdzira pisze ze ma polowe wyplaty w kwocie 1900 zl.Ta autostradzie za obciaganie moze dorobic.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 08.04.2020 20:19
Czytam te komentarze i dziekuje ze 7 lat temu podjelam decyzje by wyjechac do UK. Ja i moj facet pracujemy normalnie na caly etat. W tamtym tyg dostalismy podwyzki. Nie wyobrazam sobie nie miec pracy. Tutaj mozna zawiesic oplaty za kredyty za mieszkanie za podatek. Czemu tego w Polsce nie wprowadza? Bedzie niesamowita bieda. Wspolczuje
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie