Mój chłopak stracił pracę. Teraz oczekuje, że zapłacę jego rachunki

Emilia znalazła się w bardzo niezręcznej sytuacji.
Mój chłopak stracił pracę. Teraz oczekuje, że zapłacę jego rachunki
fot. Unsplash
03.04.2020

Martwię się o swoje zdrowie, jednak chyba nie to jest najgorsze w tej sytuacji. Większości z nas pewnie nic poważnego nie grozi, ale i tak odczujemy skutki epidemii. Sporo firm nie przetrwa i to już się dzieje.

Zobacz również: LIST: „Mój narzeczony nie dostał kredytu na mieszkanie. Podejrzewam, że coś przede mną ukrywa”

Temat znam dość dobrze, bo właśnie z powodu załamania na rynku pracę stracił mój chłopak. Kilka dni temu nie przedłużono z nim umowy, co wcześniej wydawało się tylko formalnością. Usłyszał wprost, że firma musi się pozbyć większości pracowników.

Sytuacja jest dramatyczna, bo jak w tym momencie znaleźć nową pracę?

Nie mam do niego pretensji, że wyleciał przy pierwszej lepszej okazji. Każdemu może się to przydarzyć, więc mogę tylko współczuć. Wkurza mnie jednak fakt, że nagle to ja zostałam jedyną żywicielką rodziny.

Zobacz również: Żałuję, że podpisałam intercyzę. Rozwiodę się i zostanę z niczym

Nawet nie jesteśmy zaręczeni, ale mieszkamy razem i mamy wspólne zobowiązania. Teraz okazuje się jednak, że mam płacić nie tylko czynsz, rachunki i finansować zakupy, ale on oczekuje znacznie większego wsparcia.

Dostałam od niego całą listę różnych opłat z terminami. Telefon, rata za samochód, jakieś ubezpieczenie. Zrobiło się tego tyle, że będę musiała sięgnąć po własne oszczędności. I to jest właśnie największy problem.

Niby taki dorosły, a okazało się, że nie odłożył ani grosza. Dlaczego ja mam z tego powodu najbardziej cierpieć?

Emilia

Zobacz również: Przez biednego chłopaka stałam się materialistką. Na wszystkim oszczędza

Polecane wideo

Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy
Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy - zdjęcie 1
Komentarze (168)
Ocena: 4.74 / 5
takaprawda (Ocena: 5) 23.05.2020 08:31
Powinna wyjść za hebanowego to nauczy ją szacunku. Ja bym ją wysłał na szkolenie do Arabów , wiedzieli by już co z nią zrobić. Jestem za tym żeby jak najwięcej przyjechało ich do Polski i takie sytuacje nie miałyby miejsca.
odpowiedz
logpsycho (Ocena: 5) 23.05.2020 08:23
Uważam że autorka tego listu jest niesprawiedliwa. Facet stracił pracę przez epidemię niestety i jego partnerka powinna mu pomóc. To chyba jej święty obowiązek tak samo w drugą stronę. To samo dotyczy wsparcia chłopaka w poszukiwaniu nowej pracy i zaplanowaniu chwilowych mam nadzieję oszczędności by przetrwać ten wspólny czas. Z tej dziewczyny wyszła materialistka jakich teraz pełno i chłopak powinien jak najszybciej poszukać kogoś kto kocha naprawdę. Jak facet miał pieniądze to pewnie fajnie było żyć za jego pensję i to pewnie na nim było większe obciążenie. Wiadomo że znalezienie dobrej pracy to nie chwila i można gdzieś się na pół etatu załapać by przeżyć. Niestety w związku jego i jej rachunki to wspólne rachunki.
zobacz odpowiedzi (1)
muhaha (Ocena: 5) 08.04.2020 16:53
gdzie jesteście Kurvinowskie kuce? Większosć facetów polskich to nieudacznicy tacy jak ten z listu, dlatego kobiety muszą pracować. Jakby one nie pracowały to byście żarli gruz nieudacznicy.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.04.2020 10:05
każdy facet jak ma kobietę to chce mieć ją na wyłączność. a wy zdradzacie na potęgę w pracy, flirtujecie z facetami. żenada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2020 10:03
nie płać rat za chłopaka, niech mu samochód zabiorą , nie wiąż się z człowiekiem nieodpowiedzialnym
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie