Wychowałam się w domu z gosposią. Poszłam na swoje i nic nie umiem zrobić

Aleksandrę przez całe życie ktoś wyręczał.
Wychowałam się w domu z gosposią. Poszłam na swoje i nic nie umiem zrobić
fot. Unsplash
01.04.2020

Pomyślicie sobie pewnie, że to typowy problem bananowej młodzieży, ale brak zaradności ma różne źródła. Jednych we wszystkim wyręcza pomoc domowa, a innych rozpieszcza mama. W obu przypadkach efekt jest dokładnie taki sam.

Zobacz również: Czy zamieszkać z chłopakiem? Uprzedził mnie, że nie zamierza sprzątać i gotować

Dorastamy w poczuciu, że nic nie musimy, bo wszystko mamy podane na tacy. Przyznaję się uczciwie, że jestem ofiarą takiej sytuacji. Przekonuję się o tym boleśnie każdego kolejnego dnia. Zwyczajnie nie radzę sobie z najzwyklejszymi sprawami.

Wyprowadziłam się z domu i dopiero wtedy zrozumiałam, ile obowiązków spadło mi na głowę.

Mieszkając z rodzicami nie musiałam prać, prasować, sprzątać, gotować, a nawet robić zakupów. Chyba, że ciuchy i inne zbędne rzeczy. Wtedy to było fajne, bo miałam mnóstwo wolnego czasu i żyłam praktycznie bezstresowo.

Zobacz również: Cały Internet śmieje się z jej salonu. Myślała, że tak wygląda posprzątany pokój

Dopiero teraz zdaję sobie sprawę, że w pewnym sensie zostałam skrzywdzona. Nikt nie pokazał mi, jak dać sobie radę na własną rękę. Pierwsze pranie po wyprowadzce zrobiłam dopiero po 2 tygodniach, bo najpierw musiałam przestudiować instrukcję obsługi.

Tak samo jest z przygotowywaniem posiłków albo głupim myciem okien. Ostatnio spróbowałam to zrobić, ale strasznie się zmęczyłam i niewiele z tego wyszło. Czuję się jak kaleka i jestem najlepszym dowodem na to, że bogatym nie ma czego zazdrościć.

Nie mam obok siebie pani, która wszystko za mnie zrobi i nagle się gubię. Ale przynajmniej potrafię się do tego przyznać.

Aleksandra

Zobacz również: Żona siedzi cały dzień w domu, ale i tak chce zatrudnić gosposię. Zgodzić się?

Polecane wideo

Najbardziej instagramowy dom na świecie. Jest tak idealny, że wygląda nierealnie
Najbardziej instagramowy dom na świecie. Jest tak idealny, że wygląda nierealnie - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.04.2020 00:21
Najwyższy czas się nauczyć.
odpowiedz
Pola (Ocena: 5) 01.04.2020 14:13
Fajnie że sobie z tego zdajesz sprawę i chcesz się nauczyć, ogarniesz wszystko powoli, jeszcze może z Ciebie być perfekcyjną Pani domu😁też wielu rzeczy ciągle się ucze
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2020 13:57
Spokojnie wszystkiego się nauczysz. Zresztą teraz można sobie wszystko ułatwiać i upraszczać jak najbardziej. Chociażby zmywarka do naczyń, robot kuchenny itd.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2020 12:13
Ja nie miałam bogatych rodziców, ale też musiałam się wszystkiego uczyć sama. Mama była strasznie przwrazliwiona na punkcie czystości i wolała wszystko robić sama, żeby po kimś nie poprawiać. Szczęście, że mam ogarniętego męża, którego matka wszystkiego nauczyła. Przy nim się trochę ogarnęłam i teraz w domu jest wszystko zrobione jak należy. Jedyną szansą dla Ciebie jest znaleźć faceta, który ugotuje, posprząta i sam garnie się do roboty. Inaczej będzie tylko narzekał ze ma babę do niczego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2020 10:24
Nie no 2 tygodnie studiowac instrukcje obslugi pralki to jest jakectwo umyslowe a nie to ze gosposia byla, mnie moja mama tez zawsze we wszystkim wyreczala, a jakos sama z siebie instynktownie potrafie zrobic co trzeba. Okna nie poszly bo sie zmeczylas ? Moim zdaniem to nie jest wina gosposi , to nie sa rzeczy z ktorych trzeba zrobic doktorat zeby umiec..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie