Znajomi chłopaka ciągle wytykają mi niskie wykształcenie. Czują się lepsi

Wioletta ukończyła jedynie technikum, a oni są po studiach.
Znajomi chłopaka ciągle wytykają mi niskie wykształcenie. Czują się lepsi
fot. Unsplash
28.03.2020

Wiem, że nie powinnam się tym za bardzo przejmować. Ludzie są różni i nie każdy musi mnie lubić. Znalazłam fajnego faceta i to jest najważniejsze. Niby tak, ale każdy z nas ma jakieś swoje środowisko, a ja nie pasuję do jego znajomych.

Zobacz również: Nigdy nie umówię się z chłopakiem, który nie jest magistrem. To minimum

Nie oczekuję tego, że on nagle zmieni otoczenie i pozbędzie się dawnych przyjaciół. Po prostu chciałabym czuć się akceptowana, kiedy do nas przychodzą albo my ich odwiedzamy. Na razie mam wrażenie, że traktują mnie jak osobę gorszej kategorii.

W życiu bym nie pomyślałam, że można oceniać człowieka na podstawie wykształcenia, ale to jednak prawda.

Mój chłopak i ludzie z jego otoczenia są wszyscy po studiach. Kilka osób robi nawet doktoraty. Ja tymczasem ledwo skończyłam technikum, więc czasami nie nadążam za ich rozumowaniem. Nie to, że jestem jakaś głupia. To po prostu inny świat.

Zobacz również: Skończyłam tylko gimnazjum. Nie czuję się głupsza od magistrów

Oni ciągle wspominają studenckie czasy i opowiadają anegdoty o wykładowcach. Mam wrażenie, że robią to specjalnie, aby postawić mnie w złym świetle. Myślę, że według nich nie pasujemy do siebie i on powinien znaleźć sobie kogoś lepszego.

Kiedy jesteśmy tylko we dwoje, wtedy czuję się wspaniale. On w żaden sposób się nie wywyższa i ciągle mnie komplementuje. Wystarczy, że obok pojawi się jakiś jego znajomy, a wtedy czar pryska.

Nigdy nie miałam z tego powodu kompleksów, ale w tej sytuacji trudno mi myśleć o sobie dobrze.

Wioletta

Zobacz również: Czy z wykształceniem podstawowym mam szansę znaleźć męża?

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści!
Te znaki zodiaku to urodzeni intelektualiści! - zdjęcie 1
Komentarze (20)
Ocena: 4.55 / 5
gość (Ocena: 5) 01.04.2020 18:19
Większość tumanów, których znam to ludzie po tzw. studiach. Są studia i studia. :) Wszystko zależy od tego KTO i JAKIE te studia ukończył. Obecnie każdy przeciętny idiota jest w stanie ukończyć jakieś studia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2020 23:26
W dzisiejszych czasach skończyć studia to może nadzwyczajnego. Skoro Cię na to nie stać to faktycznie nie dziwie się ze ludzie Cię wytykają. Facetowi tez będzie to prędzej czy później przeszkadzać albo pozna jakaś wykształconą laskę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2020 16:25
Myślę że temat trzeba zajść od innej strony i zacząć od siebie. To jest zżyta grupa ludzi, znających się od ładnych paru lat i mająca wspólne tematy. Mają prawo wspominać studia, wykładowców i wesołe zdarzenia z tamtych lat. Ty jesteś nowa w tym towarzystwie i nie masz z nimi wspólnych przeżyć. To nie znaczy, że oni Cię w sposób zamierzony wykluczają. Na Twoim miejscu skupiłabym się na sobie. Przecież oni nie wiedzą wszystkiego na każdy temat. Masz z pewnością jakieś zainteresowania. Rozwiń jakieś swoje hobby. Wtedy nagle się okaże, że będziesz dla nich też interesującą osobą. Zamiast próbować "nadążać" za nimi (nie wiadomo po co, bo to w końcu tylko ględzenie o minionych czasach), rób swoje, bądź sobą, osiągaj swoje sukcesy i wybij się na samodzielność. Poczujesz się lepiej. Przecież Twoje poczucie szczęścia i spełnienia nie może zależeć od znajomych Twojego chłopaka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2020 12:18
Uważasz, że Cię wyśmiewają, bo wspominają swoje czasy studiów? To kawał ich życia i nie dziwię się, że mają z niego sporo wspomnień. Mój partner chętnie wspomina czasy studenckie, chociaż studiów nie skończył. Po prostu wtedy bardzo wiele działo się różnych rzeczy w jego wieku, wspomina wykładowców, znajomych, imprezy, różne sytuacje z akademika czy samej uczelni. Ostatecznie mam od niego lepsze wykształcenie, więc jak mam to odebrać? W końcu nie możliwe w tej sytuacji, że się wywyższa z tego powodu. Histeryzujesz dziewczyno. Widocznie mas słabe poczucie własnej wartości i dlatego odbierasz ich wspomnienia jako atak.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.03.2020 12:07
jesteś nienormalna. Spotyka się ze znajomymi ze studiów to o czym mają rozmawiać jak nie o ostatnich paru latach swojego życia? Studia jeśli ktoś na nie poszedł to bardzo ważny czas dla człowieka. Wychodzą własnie kompleksy ludzi którzy nie poszli na studia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie