Nie powinniśmy utrzymywać ludzi na śmieciówkach. Nawet w czasie epidemii

Według Ady pomoc państwa jest w tym przypadku niesprawiedliwa.
Nie powinniśmy utrzymywać ludzi na śmieciówkach. Nawet w czasie epidemii
fot. Unsplash
21.03.2020

Epidemia to straszna sprawa. Nawet jak się jakimś cudem nie zarazimy, to najprawdopodobniej ucierpimy w inny sposób. Uważam jednak, że rozsądny człowiek powinien być zawsze przygotowany na najgorsze.

Zobacz również: Szkoły zamknięte, a ja nie mam z kim zostawić 10-letniego dziecka

Nie po to walczyłam o etat, płacę ubezpieczenie od utraty pracy i regularnie oszczędzam pieniądze, żeby teraz innym dokładać z podatków, które płacę. A na to się zapowiada. Ludzie na śmieciówkach mają nagle dostawać pomoc z budżetu.

Mówcie co chcecie, ale niewiele ma to wspólnego ze sprawiedliwością.

Każdy powinien brać za siebie odpowiedzialność. Zamiast tego państwo niańczy kolejne grupy społeczne i pokazuje, że niesamodzielność jest OK. Przecież nasz budżet tego nie wytrzyma, a potrzebujemy profesjonalnej służby zdrowia oraz porządnej edukacji.

Zobacz również: LIST: „Wszyscy mają wolne, a ja siedzę w biurze. W czym jestem gorsza od nauczycieli?”

Rozdawnictwo trwa w najlepsze. Rozumiem, że sytuacja jest wyjątkowa, ale przecież to może trwać jeszcze długie miesiące. Niektórzy przez ten czas będą siedzieć w domu, a pieniądze i tak dostaną. Ja nadal narażam swoje zdrowie chodząc do pracy i sama muszę na siebie zarobić.

Pomoc powinna mieć swoje granice i być udzielana z głową. Jeśli ktoś nie potrafił zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo, to na nagrodę finansową tym bardziej nie zasłużył.

W takich kwestiach jestem bardzo liberalna. Rynek powinien poradzić sobie sam. Wtedy niektórzy może zaczną wreszcie myśleć przyszłościowo.

Ada

Zobacz również: Nikt mi nie zabroni chodzić do kościoła. Nawet w czasie epidemii

Polecane wideo

Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie
Jest tak ładna, że nie musi pracować. Dzięki urodzie kupiła dom i żyje w luksusie - zdjęcie 1
Komentarze (37)
Ocena: 4.68 / 5
gość (Ocena: 5) 22.03.2020 12:38
Mi nie chcieli dać umowy o pracę po pracowałam na pół etatu. Powiedzieli, że dadzą aż za rok będę mogła przejść na pełny etat. Czy to normalny argument?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 22.03.2020 00:48
Nie zgadzam się z tym, że ludziom na śmieciówkach nie trzeba pomagać, nie zawsze jest to wybór, nie zawsze pracodawca chce dać umowę, a o pracę nie jest wcale tak łatwo jak się wydaje. Są jednak inne przypadki. Oboje z kolegą z pracy jesteśmy w grupie do 26 roku życia. Ja pracuje na etacie i próbowałam go ostatnio namówić, żeby przeszedł na umowę o pracę (firma daje nam wybór co do umowy, jej rodzaj zależy tylko od nas). Usłyszałam wtedy, że to się przecież nie opłaca bo on nie musi płacić zusu (szkoła zaczną dla ubezpieczenia) i ja jestem głupia, że oddaje tyle z wyplaty. Obecnie od tygodnia nasza firma nie pracuje,a kolega płacze, że nie zarobi, że ja się cieszę, że się nie narażam (handel, kontakt z dużą liczbą osób), a on się boi, że nie dostanie zlamansgo grosza, bo nie chroni go prawo pracy. Od tygodnia próbuje się dowiedzieć, co z jego wypłatą. Kto teraz się śmieje? Ale ja byłam głupia, bo odprowadzam zus uczciwie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.03.2020 21:39
4 etapy rozwoju społeczeństwa: 1 kiedy najsilniejsi przeżyją, potem 2 kiedy cywilizacja sie rozwija, pomaga się słabszym, 3 kiedy połowa społeczeństwa zaczyna z lenistwa udawać słabszych żeby nic nie robić. Wreszcie etap 4 - rodzi się pokolenie wychowywane przez tych udających. Niezaradne, żądające pomocy i mające się za lepszych od nielicznych "pracujących frajerów"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2020 15:20
Jak cię ten liberalizm przeżuje i wypluje i będziesz w ich sytuacji, to zaczniesz inaczej śpiewać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2020 14:35
Na śmieciówkach pracują dwa typy osób: tym do 26 roku życia po prostu bardziej się opłaca pracować na zleceniu niż na etacie, inni po prostu nie mają wyjścia. Wypadałoby pomoc tylko tym drugim bo ci pierwsi sami często wybrali taki rodzaj pracy ale to byłoby trudne.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie