Nikt mi nie zabroni chodzić do kościoła. Nawet w czasie epidemii

Adrianna nie zgadza się na dyskryminację wierzących.
Nikt mi nie zabroni chodzić do kościoła. Nawet w czasie epidemii
fot. Unsplash
14.03.2020

Jestem przerażona dyskusją na temat zamknięcia kościołów. Według mnie mówią o tym głównie przeciwnicy religii i nie są w tym zbyt racjonalni. Jako przykład podają Japonię, gdzie jakaś kobieta była na mszy i zaraziła kilka osób.

Zobacz również: Wszyscy odradzają mi zagranicznych wakacji. Straszą, że wrócę z koronawirusem

Z tego co wiem, to wirus rozprzestrzenia się też w szpitalach i samolotach, a jeszcze nikt nie wpadł na pomysł, żeby coś z tym zrobić. Wiecie dlaczego? Bo to niewykonalne. Tak samo jak pomysły o odwołaniu wszystkich mszy.

Nie wiemy, ile będzie trwała epidemia, a w trudnych czasach wielu ludzi potrzebuje pocieszenia duchowego.

Ja znajduję go przed ołtarzem i dlatego mogę powiedzieć za siebie: cokolwiek by się nie działo, to nie zrezygnuję z coniedzielnego nabożeństwa. Może nawet będę pojawiała się tam jeszcze częściej. To mnie uspokaja i daje siłę.

Zobacz również: Szkoły zamknięte, a ja nie mam z kim zostawić 10-letniego dziecka

Nie ma żadnych dowodów na to, że nosiciele z kościoła są groźniejsi od tych w hipermarkecie albo na basenie. Równocześnie jestem za tym, aby starsi ludzie unikali jakichkolwiek dużych skupisk ludzkich, bo oni faktycznie są zagrożeni.

Albo zamykamy wszystko na cztery spusty, albo dajcie nam wybór. Przez telewizor czy radio nie przyjmę komunii, więc nie nazywajcie tego alternatywą. Żyjemy w wolnym kraju, gdzie panuje wolność wyznania.

Koronawirus tego nie zmieni. Rozumiecie?

Adrianna

Zobacz również: Czy w związku z koronawirusem trening na siłowni to dobry pomysł?

Polecane wideo

Ma 19 lat i nie wierzy w globalne ocieplenie. Poznajcie Naomi Seibt, kolejną „anty-Gretę”
Ma 19 lat i nie wierzy w globalne ocieplenie. Poznajcie Naomi Seibt, kolejną „anty-Gretę” - zdjęcie 1
Komentarze (100)
Ocena: 4.66 / 5
gość (Ocena: 5) 07.04.2020 21:28
A idz. Bedzie jednej madrej inaczej mniej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 16:28
Dobry bait, Papilocie. Doceniam za tematykę na czasie. (uprzedzając jakiekolwiek zarzuty/heheszki - jestem za zamknięciem wszystkich kościołów w kraju)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 14:13
To zamiast po prostu zamykać się w domu, zamknij się na dwa tygodnie w kościele. Zrobisz przysługę sobie i innym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 14:11
Tak naprawdę to tylko wewnętrznie zły człowiek potrzebuję aż tak chodzenia do "świątyni". Normalnie człowiek nie robi źle, bo po prostu jest to złe, mocno wierzący nie robi źle bo boi się, że nie pójdzie do nieba - czyli zero bezinteresowności. A porównywanie kościoła do szpitala - kosmos. No tak przecież modlitwa a operacja żadna różnica, w końcu jak coś nie pójdzie to wina lekarzy, a jak wszystko będzie ok to "dzięki Bogu". ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 16.03.2020 12:06
Tylko Kościołów? Cerkwi, meczetów, synagog to również dotyczy. Wiec jaka dyskryminacja? Ja nie idę dla własnego bezpieczeństwa, ale właśnie i dla bezpieczeństwa mojej 86-letniej babci. Bo co z tego, ze ona zostanie w domu skoro ja jej wirusa przyniosę? Skoro bóg jest taki miłościwy to zrozumie, dlaczego na mszy nie ma ludzi. Bóg jest wszędzie, wiec można się modlić gdziekolwiek. Większość ludzi jest konsekwentna- omijają zarówno kościoły, jak i lotniska czy centra handlowe. Poza tym rządzi PIS i oni również apelują o to, by do kościołów nie chodzi, wiec nie zrzucaj tego na lewaków.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie