Skończyłam 2 kierunki studiów i idę pracować na kasie. Nie mam wyboru

Katarzynie tylko w sklepie zaoferowano etat i godną pensję.
Skończyłam 2 kierunki studiów i idę pracować na kasie. Nie mam wyboru
fot. Unsplash
22.01.2020

Nigdy nie wierzyłam w to, że zostanę milionerką i może w tym tkwi błąd? Tak czy siak, poszłam na studia, a później rozpoczęłam jeszcze jeden dodatkowy kierunek, żeby móc żyć na jako takim poziomie. Wykształcony człowiek z dwoma fakultetami zawsze da sobie radę.

Zobacz również: LIST: „Na rozmowie o pracę zadano mi pytanie po angielsku. Zagranie poniżej pasa”

Wychodzi na to, że różnie z tym bywa. Od niemal pół roku szukam czegoś sensownego i z żadnej oferty nie jestem zadowolona. Jeśli stawka mi odpowiada, to wtedy forma umowy jest nieodpowiednia. Albo na odwrót.

Krótko mówiąc - godne zarobki na śmieciówce albo wegetacja na etacie.

Tyle się mówi o rynku pracownika, że to wręcz nierealne. Masz siedzieć w jednym miejscu i w ustalonych godzinach wykonywać swoje obowiązki, a firma nazywa to zleceniem. Albo płacą takie grosze, że szkoda było marnować czasu na te studia.

Zobacz również: LIST: „Mam 30 lat i kupiłam już 2 mieszkania. Jak się chce, to naprawdę można”

Doszło do sytuacji, kiedy zwykły dyskont oferuje znacznie lepsze warunki i człowiek wykształcony naprawdę musi się poważnie zastanawiać. Pracować w bardziej prestiżowym miejscu, ale bez ubezpieczenia i prawie za darmo albo usiąść na kasie i spać spokojnie.

Stanęłam przed takim wyborem i chyba właśnie tak zrobię. Po dwóch kierunkach studiów wyląduję w osiedlowym sklepie, bo chcę czuć się bezpiecznie i mieć co do garnka włożyć. Gdybym była tego świadoma, to dałabym sobie spokój z uniwersytetem.

Wyobrażałam to sobie zupełnie inaczej, ale w Polsce rzeczywistość potrafi zaskoczyć.

Katarzyna

Zobacz również: LIST: „Pracuję w banku i widzę, ile oszczędności mają młodzi ludzie. Dramat”

Polecane wideo

Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić
Zbyt piękna, żeby pracować. Z powodu urody podobno nikt nie chce jej zatrudnić - zdjęcie 1
Komentarze (47)
Ocena: 4.68 / 5
opiekunnestbank (Ocena: 5) 11.02.2020 19:10
Szanowna Pani, jeżeli jest Pani zainteresowana otwarciem placówki bankowej, to zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Banku: nestbank pl/wspolpraca Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.01.2020 07:14
to tak jest jak się idzie na "kierunki" o nazwie kulturoznawstwo albo politologia
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 23.01.2020 09:28
Kończę studia bud z wykorzystaniem tech bim Zarobki kierownika z tech bim zaczynają sie od około 10 kafli na miesiąc Jak iść na jakieś studia to dobre medycyna prawo inżynier Jak się kończy kulturoznactwo czy inny nic nie znaczący kierunek na którym niczego się nie uczysz i nic nie trzeba robić by zdać kończy się w markecie
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 23.01.2020 02:03
Jak ktoś traktuje studia jak 'bez studiów będziesz nikim' to tak właśnie kończy. To nie szkoła zawodowa. Ponad 70% ludzi siedzi w usługach, takie czasy - w czym przeszkadza dyplom? Żałujesz zdobytej wiedzy? Współczuję mentalności.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.01.2020 01:43
Dajcie w końcu kogoś innego do pisania tych a'la prawdziwych artykułów. Przecież to wszystko jest zmyslone, każda historia pisana w ten sam sposób, robi to jedna i ta sama osoba, widać to po stylu. Żałosne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie