Nie dałam przyjaciółce pieniędzy na leczenie dziecka. Zerwała ze mną kontakt

Matka chorego chłopca zażądała od Uli ogromnej kwoty.
Nie dałam przyjaciółce pieniędzy na leczenie dziecka. Zerwała ze mną kontakt
fot. Unsplash
06.11.2019

Życie jest naprawdę ulotne, a takie sytuacje dobitnie o tym przypominają. Jeszcze chwilę temu to było uśmiechnięte i energiczne dziecko, a dziś leży podłączone do aparatury medycznej. Poważna sprawa i bardzo kiepskie rokowania.

Zobacz również: Marta miała 20 lat, kiedy urodziła chore dziecko. Teraz wyznaje: „Gdybym mogła, to usunęłabym ciążę”

Chodzi o synka mojej do niedawna najlepszej przyjaciółki. Praktycznie z dnia na dzień zaczął się gorzej czuć, a diagnoza spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Lekarze wydają się bezradni i pomóc może chyba tylko terapia za granicą.

To kosztuje majątek i nie dziwię się, że jako matka robi wszystko, żeby zebrać całą kwotę.

Nie rozumiem jednak jej nastawienia. Ona nawet nie prosi, tylko żąda. Rozumiem, że w akcie desperacji można się dziwnie zachowywać, ale bez przesady. Kiedy przyszła do mnie po datek i stwierdziła, że chodzi o 10 tys. zł albo więcej - zaniemówiłam.

Zobacz również: LIST: „Moje chore dziecko rozbiło w sklepie butelkę drogiego alkoholu. Nie zapłacę!”

Gdybym miała, to bym dała. Na koncie oszczędnościowym odłożyłam niewiele więcej i muszę mieć coś na czarną godzinę. W takich sytuacjach trzeba niestety wybierać, a dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo finansowe mojej rodziny.

Ona ma dużo, ale jakoś niechętnie z tego rezygnuje. Wielki dom, dwa albo nawet trzy samochody, udziały w firmach. Czemu tego nie sprzeda, tylko wyciąga ręce do innych? A najgorsza jest jej reakcja na odmowę. Stwierdziła, że się na mnie zawiodła i zerwała przyjaźń.

Mam nadzieję, że jej dziecko wyzdrowieje. A ona zrozumie, że nawet ogromny dramat nie uzasadnia takiego zachowania.

Ula

Zobacz również: Hejterzy nazwali jej córkę POTWOREM. „Dziwię się, że nie usnęłaś tej kreatury”

Polecane wideo

Pokazała córeczkę i wylał się na nią ohydny hejt. Jej dziecko nazwali potworem
Pokazała córeczkę i wylał się na nią ohydny hejt. Jej dziecko nazwali potworem - zdjęcie 1

Komentarze (25)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.11.2019 22:24
Jesteście okrutnymi ludźmi! Oczywiście nic nie musisz dawać, ale te komentarze i zaglądanie ludziom do portfela. Może dom na kredyt auto w leasing? Dom nie sprzeda się od tak, a po za tym jeśli ma inne dzieci to gdzie ka mieszkać jak dom sprzeda? Nie chciałaś dać, to nie, ale przestań się głupio tłumaczyć. Nigdy, nikomu nie życzę znalesc się w takiej sytuacji! Zawsze pomagam, zawsze daje bo nawet nie umiem sobie wyobrazić bólu, który przezywają rodzice chorego dziecka!
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 06.11.2019 17:22
Nawet jakbyś miała pieniądze, które chciałabyś wydać chociażby na torebkę albo wakacje to nie musisz się z tego tłumaczyć. Jestem kobieta, której, że tak powiem dobrze w życiu. Cały czas słyszę, że zamiast kupować sobie buty od projektanta powinnam wypłacać te pieniądze na chore dzieci. Szczerze? Nie wspomogłam i nie będę wspomagać żadnego. Niby czemu mam robić coś czego oczekują ode mnie inni a czego ja nie chce robić. Nie powinno się rozporządzać cudzymi pieniędzmi.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 06.11.2019 13:54
Jesli ma tyle aut to mote ograniczyc sie do jednego i od razu te10tys beda. Wyglada na to ze ona woli od kogos pozyczyc niezyc troche skormniej i pozbyc sie paru rzeczy
odpowiedz
NiesprawnaDiana (Ocena: 5) 06.11.2019 08:58
Sama jestem niepełnosprawna fizycznie od urodzenia i wiem jak ciężko jest nazbierać kasę na rehabilitację, 1 %, fundacje, listowne apele o pomoc do firm, ALE nie wyobrażam sobie by od kogoś tej pomocy żądać bo to po pierwsze przynosi odwrotny efekt od zamierzanego, a po drugie trzeba mieć jakieś zasady, a po trzecie pomoc to coś dobrowolnego, więc dobrze że nie dałaś tych pieniędzy, jest multum rozwiązań na zebranie kasy które nie polegają na żądaniu,, trzeba tylko poszukać.
odpowiedz
Anonimka (Ocena: 5) 06.11.2019 08:36
Bardzo dobrze zrobiłaś. Też bym nikomu nie dała moich ciężko zapracowanych pieniędzy. A to babsko jest beszczelne. Majętna jest to niech sobie radzi. Takie osoby powinny być przedstawiane w internecie wraz ze swoim majątkiem, aby ludzie z dobrym sercem zobaczyli jacy to naciągacze i obłudnicy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie