Nie mogę zajść w ciążę. Od lekarki usłyszałam, że za mało się modlę

Ginekolożka zasugerowała Dorocie, by pomocy szukała u Boga.
Nie mogę zajść w ciążę. Od lekarki usłyszałam, że za mało się modlę
fot. iStock
25.10.2019

Nie jestem wojującą ateistką. Ani żadną inną, bo uważam się za osobę wierzącą. Należę do Kościoła i choć nie praktykuję regularnie, to religia jest dla mnie ważna. Mimo to jestem zdania, że w życiu powinniśmy polegać na nauce.

Zobacz również: Kobiety naprawdę ubierają się tak na wizytę u ginekologa. Lekarz załamuje ręce

Zabobony w stylu: pomódl się, to wyzdrowiejesz uważam za bardzo szkodliwe. Znałam jedną taką osobę, która zachorowała na raka i próbowała się leczyć "duchowymi" metodami. Chyba nie muszę dodawać, jak tragicznie się to skończyło.

Idąc do lekarza oczekuję profesjonalnej pomocy, a nie moralizowania.

Właśnie coś takiego spotkało mnie u ginekolożki, do której niedawno trafiłam. Chciałam się przebadać i poprosić o radę, co dalej. Od niemal roku bezskutecznie próbuję zajść w ciążę, więc czas najwyższy się zdiagnozować.

Zobacz również: Wyznania ginekologów: „Pacjentki doprowadzają nas do odruchów wymiotnych”

Co ona na to? Skierowała mnie na jakieś badania, ale przy okazji zasugerowała też inne sposoby. Jej zdaniem niepłodność bardzo często wynika nie z przyczyn zdrowotnych, ale nadprzyrodzonych. Mam się modlić o dziecko i jeśli jest mi pisane, to Bóg pozwoli na zapłodnienie.

Nie mogłam uwierzyć w to, co słyszę. Poszłam do wykształconego lekarza, a tu wywody jak w szkółce niedzielnej. Uważam, że to bardzo nieprofesjonalne. Odparłam tylko, że w takich kwestiach będę się radziła księdza, a od niej oczekuję czegoś innego.

Zrobiła wtedy minę w stylu: masz grzesznico za swoje. Dobrze, że nie chciałam pigułek, bo pewnie odprawiłaby egzorcyzmy.

Dorota

Zobacz również: Po latach odstawiła pigułki. Jej organizm zareagował w zaskakujący sposób

Polecane wideo

Tak powinna wyglądać normalna pochwa. Lekarz pokazał ją ze szczegółami
Tak powinna wyglądać normalna pochwa. Lekarz pokazał ją ze szczegółami - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.85 / 5
gość (Ocena: 5) 26.10.2019 01:30
A może problemem jest waga ? U mnie tak było . Z natury jestem osoba jak to się mówi grubokoscista . Przy wzroście 164 cm ważyłam od 54 do 57kg i wyglądałam naprawdę chudo . Twarz zapadniętą , wszystkie kości na wierzchu , brzuch wklęsły mimo masywniejszych nóg ( nie jestem typem gruszki raczej figura atletyczna ) 3 lata sie starałam zajść w ciąże . Nic nie wychodziło. W końcu zmieniłam prace zaczelam podzerac z koleżankami bułeczki i tak wróciłam do wagi 63 kg i bach ciąża ! 63 kg to waga dla mojego organizmu najlepsza mimo ze ja uparcie całe życie na diecie byłam i ważyłam te 55 kg .
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 25.10.2019 13:58
Niestety sporo grono lekarzy, to zwykłe debile, których rodzice popchali w tym kierunku. Ja od lat zmagam się z atybiotykooporną e. coli w pochwie, która powoduje częste zapalenie pęcherza i pieczenie. Większość "specjalistów" leczyło mnie na grzybicę, której biogram nie wykazywał, ale i tak najlepsza była baba, która powiedziała mi (po 5 latach cierpień bez przerwy), że ona kiedyś miała zapalenie pęcherza, ale to przetrzymała i samo jej przeszło, więc może ja też powinnam zacisnąć pęcherz, nie chodzić do wc za często i też może samo przejdzie. Niestety tacy ludzie często leczą także dzieci.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.10.2019 11:43
Proponuję zbadać immunologię, tak często pomijaną przez lekarzy a mający znaczenie + badania męża/ partnera, bo w przypadku osłabionych parametrów też może być problem z zajściem w ciążę a zmiana trybu życia i odpowiednie leczenie w wielu przypadkach pomagają. Co do modlitwy to uważam, że warto modlić się o Dar Życia bo modlitwa wycisza nas i pozwala otwierać się na to Nowe Życie, przynosi nadzieję a to ważne z punktu widzenia medycyny, psychologii, duchowość. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i upragnionego Dzieciątka.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2019 11:03
jezus maria co wy macie z tymi dziećmi, ciążami, masochistki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2019 09:21
Skoro-jak twierdzisz- jesteś wierząca, to modlitwa nie zaszkodzi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie