Staruszki nie przepuściły mnie w kolejce do lekarza. Powinnam mieć pierwszeństwo

Gdzie im się spieszy? - pyta ciężarna Aleksandra.
Staruszki nie przepuściły mnie w kolejce do lekarza. Powinnam mieć pierwszeństwo
fot. Pixabay
05.10.2019

Rozumiem, że w pewnym wieku zdrowie odmawia posłuszeństwa i czasem trzeba się wybrać do przychodni. Ale bez przesady. Korytarze pękają w szwach od starszych ludzi. Wielu z nich przychodzi z nudów, bo niektóre twarze już poznaję.

Zobacz również: Pasażer autobusu nie ustąpił miejsca kobiecie w 8. miesiącu ciąży. Zemściła się w najlepszy możliwy sposób

Pół biedy, gdyby jeszcze potrafili się zachować, ale z tym jest problem. Przekonałam się o tym ostatnio, kiedy poszłam do mojej internistki. Zapisałam się w ostatniej chwili, kiedy bloczki zostały już przydzielone. To jednak nie powinien być problem, bo jestem w ciąży.

W kilku miejscach widziałam wielkie plakaty, że ciężarne przyjmowane są poza kolejnością.

Stanęłam przed gabinetem, gdzie siedziały trzy babcie. Powiedziałam grzecznie, jak sprawa wygląda. Nawet wypięłam brzuch, żeby nie było wątpliwości. One pozostały niewzruszone. Nigdzie mnie nie przepuszczą, bo są stare i schorowane.

Zobacz również: Twierdzi, że jego żona jest LENIWA. Bo w ciąży przestała sprzątać, gotować i prać

Ja jestem młoda i zdrowa, bo ciąża to nie choroba. Mogę poczekać. Zaniemówiłam. Pytam je równie spokojnym tonem, gdzie im się tak spieszy. Ja wracam właśnie z pracy, muszę zaraz odebrać drugie dziecko z przedszkola, czekają mnie zakupy, a ledwo stoję na nogach.

One na to, że nie takie rzeczy jeszcze przede mną. Macierzyństwo to nie przelewki. Kiedy wreszcie otworzyły się drzwi, wtedy wskoczyłam szybko. Za mną jedna z nich i szarpiemy się przy drzwiach. Aż krzyknęła.

Na szczęście lekarka okazała się mądrzejsza od tej staruszki. To okropne, że nawet w tym stanie muszę się o wszystko prosić.

Aleksandra

Zobacz również: LIST: „Dlaczego mam ustępować miejsca brzuchatym? Przecież ciąża to nie choroba!”

Polecane wideo

„Chciałam zajść w ciążę, ale się rozmyśliłam”. Winne mają być te zdjęcia matek
„Chciałam zajść w ciążę, ale się rozmyśliłam”. Winne mają być te zdjęcia matek - zdjęcie 1
Komentarze (99)
Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 1) 07.12.2019 20:27
Trzeba bylo stosowac antykoncepcje, to nie zaszlabys w ciaze. Niestety coraz wiecej takich bezczelnych ciezarnych w tym kraju...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.12.2019 14:47
Czekałem w kolejce do pobrania krwi, kolejka przyszła na starszą panią która zaczęła wstawać przy pomocy laski i osoby młodszej która to przyprowadziła tą panią, W tym samym czasie wpadła jak wicher młoda dziewczyna o widocznej ciąży i krótko informując że jest w ciąży i ma prawo wejść bez kolejki i weszła do pomieszczenia gdzie pobierano krew. Starsza pani powoli z trudem zajęła z powrotem swoje miejsce. Byłem obserwatorem, nie komentuje. Czy na przejściu dla pieszych czy w kolejce może zawsze trzeba zachować rozsądek.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.10.2019 09:11
Ja miałam taki "konflikt " z dwoma ciężarnymi, umówiłam się do lekarza przed praca( godzina zapasu) aby się nie spóźnić, jestem druga w kolejce j a tu zza rogu jedna ciężarna uśmiechnięta i bez kolejki się wtrynia, puściłyśmy ją z Panią która była przedemną. Siedziała tam z 15 minut później ta Pani i ja już wstaję do gabinetu a tu druga ciężarna z otwartą jadaczką że ona w ciąży w 7 miesiącu i nie będzie czekać. Tłumaczę jej że zaraz spóźnię się do pracy, a już przed chwilą wpuściliśmy kogoś po za kolejnością i żeby poczekała. Jaka afera - o matko. Po to rejestruję się na godzinę aby wejść tam o czasie a nie z godzinnym poślizgiem,
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 10.10.2019 08:36
Jak można bić się o miejsce w kolejce ze starsza babcia? Upadek moralny człowieka. Chociaż nie wiem czy madka to jeszcze człowiek.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2019 17:47
Jeśli chodzi o brak kultury... Gdy ktoś prosi kogoś o pomoc to kulturalnie jest temu komuś pomóc...chyba, że naprawdę istnieje jakiś ważny powód. Dlaczego? Bo np. następnym razem sytuacja się odwraca. Niektóre starsze panie zapomniały co to kultura
odpowiedz

Polecane dla Ciebie