Skończyłam dwa kierunki studiów, a i tak nie mogę znaleźć pracy

Agnieszka jest absolwentką polonistyki i kulturoznawstwa, a mimo to wciąż jest bezrobotna.
Skończyłam dwa kierunki studiów, a i tak nie mogę znaleźć pracy
Fot. Unsplash
14.09.2019

W normalnym świecie byłabym idealną kandydatką do pracy. Skończyłam dwa kierunki studiów – polonistykę oraz kulturoznawstwo, oba z wyróżnieniem. Ale nie żyjemy w normalnym świecie, więc CV które rozsyłam w odpowiedzi na znalezione w sieci ogłoszenia rekrutacyjne, najwyraźniej leżą odłogiem na firmowych biurkach.

Nie myślcie, że jestem szczególnie wymagająca. Obecnie, mimo wykształcenia i roku spędzonego na zagranicznej wymianie, zgłaszam się nawet do pracy w sklepach. I nic – wszędzie wymagane jest doświadczenie. A jak ja miałam je nabywać, skoro ciągnęłam dwa kierunki?

Prawdę mówiąc nie mogę pojąć, dlaczego w obecnych czasach student, który od pierwszego roku nie wzbogaca swojego życiorysu w rubryce „Doświadczenie zawodowe” nie ma co liczyć na zatrudnienie. Nagle okazuje się, że absolwentka szkoły wyższej jest za stara na to, by dopiero zaczynać karierę zawodową.

Tym sposobem od ośmiu miesięcy poszukuję pracy – każdy dzień zaczynam od przeglądu portali pośredniczących, pytam znajomych, modlę się o jakiś cud i nic! Wszędzie na hasło „brak doświadczenia” zamykają się drzwi.

Zobacz także: W restauracji kelnerka poleciła mi golonkę. Ewidentnie chciała wytknąć nadwagę

Ciekawa jestem Waszych opinii na ten temat? Tylko nie piszcie mi o stażach, praktykach itp., bo ja nie chcę pracować za pół darmo. Może Wy macie jakiś sposób na to, jak zdobyć pracę?

Agnieszka

Polecane wideo

W szkole nazywali ją Miss Piggy. Dziś jest królową konkursów piękności
W szkole nazywali ją Miss Piggy. Dziś jest królową konkursów piękności - zdjęcie 1
Komentarze (56)
Ocena: 4.57 / 5
Cypisek (Ocena: 5) 05.02.2021 22:32
A produkcja czy magazyny? Tam nie trzeba doświadczenia, a sporo się zarabia.
odpowiedz
gość99 (Ocena: 3) 26.04.2020 21:18
Czasem można podać pracę jako korepetytor w CV (rozumiemy tu pracę na czarno- bo który korepetytor pracuje legalnie?) więc jeśli ktoś coś tam robił, pracował jako korepetytor/opiekował się dziećmi/opiekował się osobami starszymi/wyprowadzał psy za opłatą/sprzątał/prowadził dla pieniędzy bloga to coś tam się już ma, chodź nie wiele. Poza tym praktyki też wolno wpisać jako doświadczenie zawodowe, przecież miał jakieś. Osoba która ma 25-28 lat a studiowała (praktyki) i dorabiała chociaż na czarno nie może znaleźć żadnej pracy to po prostu źle pisze CV i list. Nie zależnie czy się składa na super prace czy na sprzątanie w hotelu to trzeba wpisywać języki obce (szkoła podstawowa+ liceum/technikum+ studia) i się nie ma co najmniej B1 (średniozaawansowany) z jednego języka i A1 (początkujący) z drugiego języka, coś nie wierze... Gdy składa się do bardziej ambitniejszych miejsc, to pamiętać trzeba o wpisywaniu zainteresowań związanych z potencjalnym miejscem pracy, a nie muzyka do muzeum, tylko ewentualnie historia muzyki danego okresu którego dotyczą wystawy stałe, a najlepiej doradzctwo zawodowe do urzędu pracy, literatura Sienkiewicza do biblioteki jego imienia. Rekruter widzi w tedy iż to dobry człowiek na dobre miejsce.
odpowiedz
MrsMia (Ocena: 5) 15.11.2019 02:14
Ja też składałam cv do sklepów a odrzucili je. Niby nie oczekują doświadczenia, niby wszystkiego nauczą, niby liczą się chęci do pracy a przychodzi co do czego to nawet nie dają szansy.
odpowiedz
Lola (Ocena: 5) 25.09.2019 19:11
Nie uwierzę, że nie przyjęli cię do pracy w sklepie. Jak ma się chęci do pracy, to przyjmują takich ludzi chociaż by na okres próbny. Musi być z tobą coś nie tak, albo sprawiasz takie wrażenie..
odpowiedz
Sara (Ocena: 5) 16.09.2019 12:52
Nie chcesz teraz stażu czy praktyk to ok, ale przecież będąc na studiach musiałaś jakieś robić, to też doświadczenie. Na początek dobre jak każde inne, mnie też pomogło znaleźć dobra pracę od razu po studiach dlatego, że wskazywało na zaangażowanie a nie nie wiadomo jaką karierę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie