Balkon moich sąsiadów szpeci cały apartamentowiec. Zrobili sobie magazyn

Emilia nie potrafi na to spokojnie patrzeć.
Balkon moich sąsiadów szpeci cały apartamentowiec. Zrobili sobie magazyn
fot. Unsplash
21.08.2019

Nie rozumiem ludzi, których nie interesuje coś takiego jak otoczenie. Uważają, że mogą robić wszystko, nawet jeśli komuś to przeszkadza. Przykładem niech będzie balkon moich sąsiadów, który wygląda komórka gospodarcza. Czego tam nie ma!

Zobacz również: Dowiedziałam się, że sąsiadka jest w ciąży. Niemowlak zakłóci spokój w bloku

Inni się starają. Sadzą kwiatki, stawiają drzewka, ozdabiają światełkami na święta, a u nich wieczny syf. Już prawie okien nie widać, a drzwi balkonowe pewnie się nie otwierają do końca. Niby to tylko ich sprawa, ale jednak psują ogólne wrażenie.

To tym bardziej dziwne, że mieszkamy w nowym apartamentowcu. Niby powinno nam zależeć na prestiżu, ale im nie.

Stoją tam od miesięcy opony na zmianę, dwa rowery, jakieś puste donice, fotel jeden na drugim i mnóstwo mniejszych szpargałów Czasem jeszcze pranie dorzucą i mamy komplet. Wygląda to jak koczowisko bezdomnego, a nie taras na eksluzywnym osiedlu.

Zobacz również: Tego nie możesz robić na balkonie. Rozwścieczysz sąsiadów i dostaniesz mandat

Tylko nie łapcie mnie za słówka. Na zwykłym osiedlu też by mi się to nie podobało. Wystarczy jeden taki zagracony balkon i od razu traci cały budynek. Już dawno szczury by się tam zalęgły, gdyby nie wysokość.

Rozmawiałam na ten temat z administratorem. Jemu też się to nie podoba, ale podobno ma związane ręce. Bo nie istnieją odpowiednie przepisy. Jak ktoś chce, to może na balkonie postawić cokolwiek. Jeśli nie zagraża innym, to nic nie da się zrobić.

Wkurza mnie to strasznie. W Polsce w ogóle nie szanuje się estetyki przestrzeni. Wszędzie te szpetne szyldy i billboardy. Nieszczęsny balkon tylko to potwierdza.

Emilia

Zobacz również: LIST: „Wystawiam worek z pieluchami przed drzwi. Sąsiedzi mają z tym problem”

Polecane wideo

Trudno gorzej urządzić mieszkanie. Wybrano najbardziej szpetne wnętrza
Trudno gorzej urządzić mieszkanie. Wybrano najbardziej szpetne wnętrza - zdjęcie 1
Komentarze (22)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 21.08.2019 13:18
Większość Polaków niestety nie ma poczucia estetyki. Zagracona podwórka, zawalone balkony, na których na sznurkach wiszą dziurawe majty, wystawy sklepowe większości sklepów zalepione plakatami jakby to był jedyny sposób poinformowania klientów o aktualnych promocjach. Pod tym względem jesteśmy okropnie do tyłu w porównaniu np. z Niemcami. Mieszkam tu już parę lat i jestem zachwycona wyglądem domów i sklepów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.08.2019 11:29
Syfiarze nie mają poczucia wstydu i godności,zgadzanm si ę z Tobą, ale prawdziwy dramat jest na wsi. Podwórka widoczne z chodnika, ulicy, a tam syf, chwasty, graciarnia, śmieci. Ale domu pewnie nakaz sćiągnia butow, bo tacy porząniccy xd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.08.2019 10:38
Od kiedy blokowisko = prestiż??? 😄
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 21.08.2019 09:11
Balkon należy do części wspólnej, więc niech administracja nie chrzani, że mają związane ręce, bo to akurat nie jest prawdą. Tyle tylko, że oni nie robią imprez, grilla, nie trzymają tam materiałów wybuchowych, więc rzeczywiście nic im nie mogą zrobić :) Nie wygląda to estetycznie, ale jeśli nie mają komórki lokatorskiej, to gdzie niby mają to wszystko trzymać? Na klatce schodowej, jak czyni to większość idiotów? Lepiej na balkonie, to już ich sprawa - a że takiej paniusi jak ty nie pasuje to do 'nowoczesnego wizerunku', to już twój problem. Moi sąsiedzi balkony mają różne - od totalnie pustych, nawet bez kwiatów, po prawdziwe oranżerie, z ławeczkami, meblami ogrodowymi, hamakami itd. Daj ludziom żyć, kobieto i zajmij się sobą i swoim idealnym życiem!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.08.2019 08:29
"Ekskluzywne osiedle", "apartamentowiec"... zapomniałaś dodać, że największy "apartament" ma 55 m. kw. W apartamencie tyle miałoby jedno pomieszczenie, paniusiu. ;)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie