Nie potrafię rzucić palenia…

Wydawało mi się, że jeden papieros raz na jakiś czas mnie nie uzależni. Niestety, myliłam się... I to bardzo!
Nie potrafię rzucić palenia…
Fot. Unsplash
04.07.2019

Od kilku lat borykam się z nałogiem palenia papierosów. Zaczęło się na początku studiów – egzaminacyjny stres, imprezy w klubach… Szalona, studencka atmosfera sprzyjała korzystaniu z uroków życia. Wtedy wydawało mi się, że jeden papieros raz na jakiś czas mnie nie uzależni. Niestety, myliłam się... I to bardzo!

Zobacz także: Mój chłopak jest psychopatą

Dziś, mając zaledwie 25 lat, wyglądam jak czterdziestolatka, mam zniszczoną od dymu skórę, wiecznie przekrwione oczy, żółte zęby. Jednak nie tylko o wygląd chodzi. Dawniej mogłam bez problemu wejść na czwarte piętro. Dziś po kilku schodach łapie mnie zadyszka…

Niedługo wychodzę za mąż. Nie chciałabym na ślubnych fotografiach wyglądać jak starsza siostra swojego narzeczonego… Nie chciałabym straszyć żółtym od dymu uśmiechem… Chciałabym natomiast zajść w ciążę, urodzić dziecko. To jednak nie będzie możliwe, dopóki będę palaczem.

Próbowałam już kilku metod rzucania papierosów, ale żadna nie przyniosła efektu. Jestem załamana. Może jest jakiś sposób, który był wyjątkowo skuteczny w waszym przypadku?

Edyta

Te znaki zodiaku to prawdziwi mistrzowie ghostingu. Znikają bez śladu!
Te znaki zodiaku to prawdziwi mistrzowie ghostingu. Znikają bez śladu! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (19)

Ocena: 4.16 / 5
gość (Ocena: 5) 05.07.2019 17:41
Zajdź w ciążę ;)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.07.2019 14:00
ja palilam dosc dlugo, rzucalam wiele razy i znowu wracalam. chcialam rzucic, bo po kazdym papierosie czulam sie po prostu zle. moze to smieszne i trudno nawet mi w to uwierzyc ale rzucilam z dnia na dzien po przeczytaniu ksiazki "skuteczna metoda rzucenia palenia" , znalazlam ja na chomiku, niewiem jakim cudem ten tekst wplynal mi na psychike ale dzien po przeczytaniu zupelnie odechcialo mi sie palic i nie pale juz ponad 2 lata.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.07.2019 09:20
Mój chłopak palił ok 10 lat zanim mnie poznał. Powiedziałam mu żeby sięgając po każdego papierosa miał świadomość że to dzień krócej ze mną. Przestał palić następnego dnia. Nie pali już dwa lata i jest w szoku co nikotyna robi z organizmem.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.07.2019 08:48
Nigdy nie zaczęłam palić, bo smak i zapach wywoływały u mnie odruch wymiotny. Nie mogę nawet usiedzieć obok palacza tak mnie to odrzuca. Rozumiem, że nałóg jest ciężki do opanowania, ale nie rozumiem jak można doprowadzić do samego nałogu, papierosy są po prostu obrzydliwe
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 04.07.2019 21:21
Paliłam z 13 lat, okazyjnie, czasami więcej w pracy na przerwach... wraz z rzuceniem stresującej pracy, rzuciłam i palenie. Z fajek light przeszłam na mentole i w końcu palić przestałam (może trafiło się jakieś popalanie z trzy razy w ciągu ostatniego roku). Jestem po 30stce, wg innych wyglądam na 10 lat młodszą od swoich rówieśników więc myślę, że palenie wcale tak bardzo nie wplywa na starzenie się... wpływa na wyniszczenie owszem, ale niektorzy maja takie geny że w wieku 25 lat wyglądają bardzo poważnie i nie zmienisz tego nie paląc ;) Jak rzucić? Po prostu, nie chcesz palić - nie pal. Albo pal mniej. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie