Chłopak nie chce ze mną zamieszkać przed ślubem. Z absurdalnego powodu

Partner Beaty nie potrafi podjąć samodzielnej decyzji.
Chłopak nie chce ze mną zamieszkać przed ślubem. Z absurdalnego powodu
fot. Pixabay
04.06.2019

Zawsze uważałam, że trzeba żyć w zgodzie przede wszystkim ze sobą. Inni mogą nam doradzać, ale to do nas należy ostateczna decyzja. Sama tak postępuję i naprawdę nie narzekam. Szkoda, że zakochałam się w facecie, który nie ma na to samo odwagi.

Zobacz również: Chłopak chce, żebym płaciła więcej rachunków, bo lepiej zarabiam. Zgodzić się?

Mogłabym się rozpisać na temat jego niezliczonych zalet. Dobrze wygląda, potrafi się zachować, jest pracowity, dba o mnie. I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie to, że od 1,5 roku jesteśmy w związku na odległość. Oboje mamy 28 lat.

W tym wieku powinniśmy po prostu ze sobą zamieszkać, ale on tego nie chce.

Uszanowałabym taką decyzję, gdyby wynikała z jego przekonań. Ale to coś gorszego - on podporządkowuje się rodzinie, żeby jej "nie zawieść". Ma bardzo głębokich rodziców, którzy są przeciwni mieszkaniu razem przed ślubem.

Zobacz również: Czy zamieszkać z chłopakiem? Uprzedził mnie, że nie zamierza sprzątać i gotować

Szkoda tylko, że narzucają to innym. Mój chłopak nie jest nawet trochę wierzący i sam nazywa te zasady idiotyzmami. Ale konsekwentnie wypełnia religijne nakazy i zakazy, żeby nie podpaść mamusi. Mężczyzna tuż przed trzydziestką trzęsie portkami.

Gdyby to od niego zależało - zamieszkałby ze mną choćby dziś. No to mówię mu, żeby podjął męską decyzję i po prostu to zrobił. Nie ma mowy. Bo to urazi rodziców, popsuje między nimi relacje i w ogóle dramat. Do niedawna oni nawet nie wiedzieli o moim istnieniu.

Boję się, że on nigdy nie weźmie za siebie pełnej odpowiedzialności.

Beata

Zobacz również: Mieszkają ze sobą od 2 lat i NIGDY ze sobą nie spali. Zadziwiający powód

Trudno uwierzyć, że ludzie mieszkają w TAK PASKUDNYCH wnętrzach (ZDJĘCIA)
Trudno uwierzyć, że ludzie mieszkają w TAK PASKUDNYCH wnętrzach (ZDJĘCIA) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 4.45 / 5
gość (Ocena: 5) 01.07.2019 03:24
Nic to nie da,będzie mieszkał nadal z rodzicami a mieszkanie aż po ślubie,jak widać to pewnie mu mama pierze gotuje,sprząta i mu z tym dobrze a teraz po zamieszkaniu razem ,wszystko by się zmieniło.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.06.2019 22:37
Może jesteś wieprzkiem ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2019 20:20
No bo facet kolo 30stki bedzie wspolzyl z mamusia i rodzina....jaki pizdus to na starosc zostanie sam, mamusia nie bedzie przeciez zyc wiecznie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2019 11:27
On po prostu nie chce z Toba mieszkac, a rodzice to tylko pretekst. Ja mojego faceta nie przedstawilam ani nie przedstawie mojego partnera(choc jestesmy razem juz siodmy tok), bo nie traktuje go powaznie i nie mam wobec niego zadnych planow. Ty najwidoczniej tez jestes tylko chwilowym pocieszeniem. Kropka.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 04.06.2019 09:17
dziewczyno zostaw tego mamisynka. jego rodzice nie maja nic do gadania, juz sam fakt o tym, ze nie wiedzieli o tobie do niedawna jest dziwny. dorosly facet nie moze uzalezniac takich waznych decyzji od tego czy zadowoloi rodzciwo czy nie. cale wasze zycie bedzie temu podporzadkowane
odpowiedz

Polecane dla Ciebie