W autobusie stanęła obok mnie dziewczyna z mokrymi pachami. Lało się z niej

Nikola twierdzi, że młodzi ludzie nie dbają o higienę.
W autobusie stanęła obok mnie dziewczyna z mokrymi pachami. Lało się z niej
fot. Unsplash
01.06.2019

Ja wiem, że narzekanie na rodaków niektórych bawi, ale zupełnie nie o to mi chodzi. Chcę poruszyć pewien temat z troski, a nie po to, żeby kogoś wyśmiewać. Trudno bowiem nie zgodzić się z opinią, że sporo Polaków ma problem z higieną osobistą.

Zobacz również: Włosy powinnaś myć raz w tygodniu, a antyperspirantu używać przed snem. Poznaj NOWE zasady higieny osobistej!

Bywałam w różnych miejscach na świecie i nigdzie w komunikacji miejskiej nie pachnie tak kiepsko. Wchodzisz do autobusu lub tramwaju i od razu cię mdli. Nie wiem z czego to wynika. W domu nas nie nauczyli? Oszczędzamy wodę? Kosmetyki za drogie?

Głównie starsi ludzie są na bakier z czystością, ale ostatnio zauważyłam, że nie tylko.

Także wśród młodych i niby zadbanych zdarzają się tacy niedomyci. Wczoraj jechałam miejskim autobusem i stanęła nade mną dziewczyna. Podniosła rękę, żeby złapać poręcz, a ja zamarłam. Zobaczyłam i poczułam coś okropnego.

Zobacz również: Wyznanie Marleny: „Mam problem z nadmiernym poceniem się. Ludzie strasznie ze mnie szydzą”

Ona miała przemoczone pachy. Na szarej, przylegającej bluzce było to bardzo widoczne. Nie chodzi o małe plamki. Dosłownie rozlewające się kałuże. To jeszcze pół biedy. Najgorsze jest to, że zalatywało od niej. Charakterystyczny aromat octu.

Czy ona nie wie, że jak jest ciepło, to się człowiek poci? Dlaczego nie zmieniła bluzki? Co z jej higieną? Gdzie jej antyperspirant? Trzeba się naprawdę zaniedbać, żeby doprowadzić się do aż takiego stanu.

A takich przypadków jest niestety więcej. Nawet wśród niby ładnych i zadbanych dziewczyn.

Nikola

Zobacz również: Mam wrażenie, że większość Polaków się nie myje. Żółte zęby i brudne uszy to standard

Wielbicielki tapety: Zdjęcia pięknych dziewczyn, które przesadziły z makijażem
Wielbicielki tapety: Zdjęcia pięknych dziewczyn, które przesadziły z makijażem - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (24)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 02.06.2019 22:29
To, że ktoś jest spocony nie oznacza odrazu, że ma problem z higieną. Np.ja myje codziennie, rano i wieczorem, używam antyperspirantów, ale jak jest gorąco, albo idę szybkim tempem to potrafię się spocić, w sumie to nic w tym niezwykłego. A jeśli ta dziewczyna spociła się w trakcie biegu na autobus to ma zmieniać ubrania w autobusie czy zawracać się do domu?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2019 14:58
Zapach octu w pocie może sugerować problemy z cukrem (z tego co pamiętam). Ja kiedyś nie pocilam się prawie wcale, serio. Niestety z wiekiem zaczęły się problemy z hormonami i to jest koszmar. Ciągle odczuwam zimno, a jak się ubiorę to zaczynam się pocic. Najbardziej na dekolcie i plecach. Tragedia jakaś. Najbardziej sama odczuwam zapach mojego potu, paradoksalnie. Nie raz pytam chłopaka czy śmierdzę (bo tak właśnie czuję), a on mi mówi, że czuje tylko zapach środków do prania, tak samo rodzice, siostra... (Od dawna już z nimi nie mieszkam). By się czuć komfortowo polecam dobry, naturalny alun. Można dostać też w sprayu i popsikac dekolt czy plecy. Do tego chusteczki oczyszczające (dobrej jakości zmywają nieprzyjemny zapach) i można odzyskać trochę komfortu. Na ślady pod pachami można kupić specjalne wkładki higieniczne pod pachy (np na ali za grosze). Ich nie sprawdzałam, bo latem noszę tylko bezrękawniki i pod pachami się nie pocę po użyciu ałunu. Ufff... Długi wywód, ale jeśli ktoś ma podobny problem to może chociaż trochę tej osobie pomogę 😅
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.06.2019 10:44
Kłopotliwe pocenie się to odrębny temat, są osoby które na to cierpią.Ja nie wyobrażam sobie jak można wyjść rano z domu wcześniej nie wziąć prysznica,fujj
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.06.2019 23:42
Jestem osobą, która się niemal nie poci, ale mam dużo empatii i zrozumienia. Wiem, że o 16 autobus może śmierdzieć, ale nie jest to bynajmniej wina braku higieny wszystkich podróżnych.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.06.2019 18:44
Nie wiem jakim trzeba być tępym jak ,,autorka,, tych wypocin, żeby wierzyć w to, że antyperspirant załatwi sprawę z poceniem. Ja i jak przypuszczam większość kobiet ma ten problem, że pomimo tego, że posmaruje antyperspirantem pachy i popsika perfumami, przy upale i tak po jakimś czasie jest się całym spoconym. Ja gdybym latem miała przebierać bluzki co kilka minut, to nie starczyłoby mi garderoby. Nie ma opcji, żeby latem cały czas być suchym pod pachami czy kolanami, nawet jak ma się czysto bawełniane, przewiewne bluzki. Mi nawet stopy się pocą i muszę obsypywać je talkiem, bo nie mogę normalnie chodzić w klapkach.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie