Po filmie Sekielskiego zamierzam wypisać dzieci z lekcji religii. Za duże ryzyko

Marzena jest zszokowana, że nawet księża skazani za pedofilię mają kontakt z najmłodszymi.
Po filmie Sekielskiego zamierzam wypisać dzieci z lekcji religii. Za duże ryzyko
fot. Unsplash
14.05.2019

Zawsze zdawałam sobie sprawę, że Kościół tworzą ludzie grzeszni. Ten slogan powtarza się jak mantrę, chyba głównie po to żeby usprawiedliwić zaniedbania i zbrodnie tej instytucji. Mimo to nigdy się nie zraziłam i uważam siebie za osobę mocno wierzącą. To samo chciałam wpajać swoim dzieciom.

Zobacz również: Ksiądz radzi młodym małżeństwom: "Mąż może się rozpić, mogą się pojawić narkotyki, a żona powinna stać u jego boku"

Nie miałam dylematu, czy posłać je na religię, bo dla mnie to coś zupełnie naturalnego. Poza tym, w mniejszych miejscowościach nie ma takiego wyboru. Inaczej ludzie gadają, więc po co się wychylać. W weekend obejrzałam głośny dokument braci Sekielskich i już inaczej na to patrzę.

Moja optyka zmieniła się tak bardzo, że rozważam wypisanie synów z tych lekcji.

Nie zszokowało mnie to, że wśród księży są pedofile. Głośnych przypadków było już sporo i chyba w każdej grupie zawodowej zdarzają się tacy ludzie. Bardziej uderzyła mnie postawa najważniejszych hierarchów. To wygląda na świadome ukrywanie prawdy.

Zobacz również: Wypisałam się z religii. Ksiądz skomentował to przy całej klasie

Co z tego, że zwyrodnialec zostanie przyłapany na gorącym uczynku i teoretycznie skazany? Później i tak nikt go nie sprawdza. Nie można mieć nawet pewności, czy osoba prawomocnie skazana na pedofilię nie ma kontaktu z naszymi dziećmi. Tak jak ten ksiądz z filmu, który prowadził rekolekcje.

Przenoszenie z parafii do parafii, ukrywanie prawdy przed wiernymi, brak wymiany informacji, bagatelizowanie problemu, załatwianie tych spraw we własnym gronie bez udziału państwa - to już nie są żarty. Albo Kościół się oczyści, albo na wypisaniu z religii nie skończę. Na mszę poszłam w tym tygodniu bardziej z przyzwyczajenia, niż potrzeby.

Jako matka zrobię wszystko, by moje pociechy mogły czuć się bezpiecznie.

Marzena

Zobacz również: Tego polskie dzieci uczą się na religii. „Maciuś ofiarował swój ból w intencji głodujących dzieci”

Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami
Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 4.95 / 5
gość (Ocena: 5) 15.05.2019 20:57
To wypisz tezy dzieci ze szkoły w gronie nauczycieli też są pedofile.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2019 00:00
Każdy normalny rodzic zrobi tak samo. Teraz już macie ten "namacalny" (nomen omen) dowód, księża przyznali się przed kamerą. I do ameb umysłowych: tak, w innych grupach zawodowych też trafiają się pedofilie, ale :a) ksieza maja dużo lepszy dostęp do dzieci, okazje bycia z nimi sam na sam, rekolekcje, wyjazdy, plebania b) stan duchowny to po prostu przechowalnia różnej maści dewiantow (nikt normalny nie zakłada sukienki i wyrzeka się seksu (z dorosłą osobą podkreślam) c) ksiądz pedofil nie idzie do więzienia tak jak np nauczyciel tylko zostaje przeniesiony do innej parafii żeby dalej krzywdzic. Konkludujac takie hokus-pokus jak religia jest zupełnie zbędne więc nikt normalny nie będzie narażal dziecka w imię jakiejś starej tradycji latania do kościółka, nie te czasy
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.05.2019 20:53
Dobry film. Pokazuje fakty - oskarżani się przyznali, są dowody na łamanie zakazów sądowych i krycie pedofili. Nie ma spekulacji czy oskarżeń bez dowodów więc tak na prawdę nie wiem czego się czepiać. Jasne że w każdym środowisku są pedofile ale po pierwsze: księża uważają się za wzór moralności co oburza podwójnie (zwłaszcza jeśli słyszy się słowa "bóg mnie osądzi"), po drugie w większości środowisk kiedy komuś udowodni się przestępstwo to sądzi taką osobę sąd a nie sąd kościelny, który za karę wysyła na emeryturę lub daje ostrzeżenie. Ci wysoko postawieni w hierarchii kościelnej chcą kryć kumpli pedofili to niech się nie dziwią że obrywa cała instytucja.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.05.2019 12:25
Prawidłowo, już od dawna wiadomo, że księża nie są święci. Poza tym, to chore nieporozumienie, że lekcje religii, utrzymanie kościoła itp. jest finansowane z publicznych pieniędzy. Każdy zdrowo myslący człowiek powinien omijać kościół z daleka, kobiety w szczególności. KK od zawsze uważał nas za gorsze i słabsze. A lekcja religii to kompletna strata czasu. Jest tyle pożytecznych rzeczy, na które można by było poświęcić ten czas.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 14.05.2019 09:51
Dlatego ja chodzę do kościoła dla siebie i Boga, mam gdzieś księży. Ksiądz to człowiek grzeczny, w niczym nie lepszy od innych. Kazan też nie słucham bo to biadolenie bez sensu
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie