Po filmie Sekielskiego zamierzam wypisać dzieci z lekcji religii. Za duże ryzyko

Marzena jest zszokowana, że nawet księża skazani za pedofilię mają kontakt z najmłodszymi.
Po filmie Sekielskiego zamierzam wypisać dzieci z lekcji religii. Za duże ryzyko
fot. Unsplash
14.05.2019

Zawsze zdawałam sobie sprawę, że Kościół tworzą ludzie grzeszni. Ten slogan powtarza się jak mantrę, chyba głównie po to żeby usprawiedliwić zaniedbania i zbrodnie tej instytucji. Mimo to nigdy się nie zraziłam i uważam siebie za osobę mocno wierzącą. To samo chciałam wpajać swoim dzieciom.

Zobacz również: Ksiądz radzi młodym małżeństwom: "Mąż może się rozpić, mogą się pojawić narkotyki, a żona powinna stać u jego boku"

Nie miałam dylematu, czy posłać je na religię, bo dla mnie to coś zupełnie naturalnego. Poza tym, w mniejszych miejscowościach nie ma takiego wyboru. Inaczej ludzie gadają, więc po co się wychylać. W weekend obejrzałam głośny dokument braci Sekielskich i już inaczej na to patrzę.

Moja optyka zmieniła się tak bardzo, że rozważam wypisanie synów z tych lekcji.

Nie zszokowało mnie to, że wśród księży są pedofile. Głośnych przypadków było już sporo i chyba w każdej grupie zawodowej zdarzają się tacy ludzie. Bardziej uderzyła mnie postawa najważniejszych hierarchów. To wygląda na świadome ukrywanie prawdy.

Zobacz również: Wypisałam się z religii. Ksiądz skomentował to przy całej klasie

Co z tego, że zwyrodnialec zostanie przyłapany na gorącym uczynku i teoretycznie skazany? Później i tak nikt go nie sprawdza. Nie można mieć nawet pewności, czy osoba prawomocnie skazana na pedofilię nie ma kontaktu z naszymi dziećmi. Tak jak ten ksiądz z filmu, który prowadził rekolekcje.

Przenoszenie z parafii do parafii, ukrywanie prawdy przed wiernymi, brak wymiany informacji, bagatelizowanie problemu, załatwianie tych spraw we własnym gronie bez udziału państwa - to już nie są żarty. Albo Kościół się oczyści, albo na wypisaniu z religii nie skończę. Na mszę poszłam w tym tygodniu bardziej z przyzwyczajenia, niż potrzeby.

Jako matka zrobię wszystko, by moje pociechy mogły czuć się bezpiecznie.

Marzena

Zobacz również: Tego polskie dzieci uczą się na religii. „Maciuś ofiarował swój ból w intencji głodujących dzieci”

Polecane wideo

Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami
Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.96 / 5
gość (Ocena: 5) 28.09.2019 11:23
Gościu Ateizm wymyślili ludzie tępi, żeby móc ukrywać swoje zbrodnie - można zabijać, rabować, kraść - skoro Boga nie ma to jest się bezkarnym. To jest jak z małymi dziećmi - zakrywam oczy (nie wierzę w Boga) i mnie nie widać. To tak nie działa! Bóg jest i wszystko widzi!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2019 06:37
religia katolicjka jako taka jest już nie modna . ludzie zaczęli myśleć ,a jak wiadomo katolicyzm został wynaleziony przez ludzi tępych dla ludzi tępych . Nie można wszakże inaczej nazwać wiary która nakazuje wierzyć w istnienie stwórcy ,jednocześnie opierając jego tezę na łatwych już dzisiaj do podważenia faktach . płonące krzewy , całuny, barki , rozstępujące się morza - opowiastki na dzień dzisiejszy bardziej przypominają świat baśni niż teologię. Niestety kler nie reaguje ,bo to wygoda jest nie bo nie. Są bezradni ze swoim bożkiem , wśród nagłaśnianej i wszechobecnej pedofilli, kościół w polsce upada z dnia na dzień . Wieści o księżach żądających co łąska drakońskich sum , księży idących do wiernych z bożej łąski , narodku wybrany , koniec. ojciec rydzyk - nie będący nawet księdzem i jego tępe zastępy -błagam ,jest jeszcze bardziej ciemny lud na ziemi , nie wydaje mi się. prosty przykłąd - kanonik tadek tak się zamroczył , że uwierzył w istnienie żródeł geotermalnych pod toruniem, pomimo że racjonalna nauka mówiła i ostrzegała o ich braku . Ale nie zamroczeni, przekonani o istnieniu ich bohatera i jego ojca w trzech osobach ,poszli w ziemię za nasze i co? i dupa, nie ma kasy nie ma geotermy , nie ma bożka ,niema cudu..... i co się dzieje w tępym narodzie ,dalej w zaparte pod przykrywką pseudowiary (kłamcy -dostał maybachy od bezdomnego ) znowu trwoni naszą kasę na grzałki - oj tępaku ty ,tępaku . ta wiara po prostu wyżera Wam mózgi - śmiało można powiedzieć że to już nie kościół tylko SEKTA. nie czekając na cuda które się nie dzieją ,pozdrawiam
odpowiedz
zMARTWIONA (Ocena: 5) 27.09.2019 22:12
NAJBARDZIEJ PRZEŻYWAJĄ RODZICE DZIECI KTÓRE TO MAJĄ PRZYSTĄPIĆ DO KOMUNII ALBO BIERZMOWANIA TO JUŻ ZACZYNA SIĘ HISTERIA,GDIE CO I JAK ZORGANIZOWAĆ BAL ZEBY TO UCZCIĆ.CZĘSTO SŁYSZĘ ROZMOWY MIEDZY MATKAMI NA TEN TEMAT,NATOMIAST RZADKO KIEDY TAKI RODZIC PODEJMUJE TEMAT DOTYCZACY NAUKI SYNA CZY CÓRKI .MAM WRAŻENIE ŻE SAMA NAUKA JEST NA DALSZYM PLANIE.PIERWSZY TO RELIGIA.JAKIE TO PRZYKRE.
odpowiedz
mAMA (Ocena: 5) 27.09.2019 22:02
JAK SŁYSZĘ SŁOWO RELIGIA TO AŻ SIĘ WE MNIE GOTUJE ZŁOŚĆ .DZIECI MAJĄ TAK WYPRANE MÓZGI BO JAKIŚ KATECHETA MA DUŻO DO PRZEKAZANIA WCALE NIE POTRZEBNYCH DO ŻYCIA SZCZEGÓŁÓW.W JAKIEJ RZECZYWISTOSCI MY ŻYJEMY,DALEJ MAMY BAĆ SIĘ KSIĘŻY BO TAK NAM TO NARZUCAJA .MAM SYNA UCZNIA LICEUM I NAPRAWDĘ RELIGIA NIE JEST MU NIEZBEDNA ,NIE UCZĘSZCZA NA TEN POMIESZANY WYKŁAD.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.05.2019 20:57
To wypisz tezy dzieci ze szkoły w gronie nauczycieli też są pedofile.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie