Planuję wyprowadzkę z domu. Ojciec szantażem chce mnie zatrzymać

Ewelina nie może liczyć na jego wsparcie.
Planuję wyprowadzkę z domu. Ojciec szantażem chce mnie zatrzymać
fot. Unsplash
09.05.2019

Mam 27 lat, ale zupełnie nie czuję się samodzielna. Co z tego, że pracuję i mam chłopaka, skoro cały czas jestem traktowana jak mała dziewczynka. Z jednej strony to rozumiem, ale z drugiej - strasznie mnie to już wkurza. Mój ojciec chyba nigdy nie zacznie mnie traktować jak dorosłą kobietę.

Zobacz również: Zbadali dorosłe dzieci mieszkające z rodzicami. Wnioski są alarmujące

Jesteśmy w specyficznej sytuacji. Moja mama zmarła 12 lat temu, kiedy byłam nastolatką. Tata z dnia na dzień został sam i musiał mnie wychowywać. Robił to najlepiej jak potrafił, ale z racji, że byliśmy zdani tylko na siebie - wytworzyła się między nami chora więź.

To coś w rodzaju uzależnienia. Nie potrafimy bez siebie żyć.

Mnie już trochę przeszło, kiedy się szczęśliwie zakochałam. On jest nadal samotnym wdowcem i nigdy po śmierci mamy nie spotykał się z żadną kobietą. Tak już zostanie. I w tym tkwi największy problem, bo wyprowadzając się z domu czuję się tak, jakbym go zdradzała.

Zobacz również: LIST: „Córka wyprowadziła się z domu, a teraz chce wrócić. Mąż i ja nie chcemy już z nią mieszkać!”

Nagle on ma mieszkać sam jak palec. A tak przynajmniej miał z kim pogadać, sporo też pomagałam. Rozumiem jego ból i strach, ale co ja mam w tej sytuacji zrobić? Chyba nie myślał, że będę z nim na zawsze i nie spróbuję ułożyć sobie życia?

Powiedziałam mu niedawno o swoich planach. 1 czerwca mam się wyprowadzić i zamieszkać z chłopakiem. On nie mówi "nie", bo wie, że nie ma takiego prawa. Ale próbuje na mnie wpłynąć w inny sposób. Straszy, że beze mnie sobie nie poradzi i na pewno się stoczy. Nie będzie mu już zależało. Nie da sobie rady finansowo i tak dalej.

Boję się, że to prawda, ale nie mogę przez całe życie zastępować mamy. Kocham ojca i jestem mu wdzięczna za wszystko. Przykro mi jednak, że próbuje mnie tak szantażować i manipulować.

Ewelina

Zobacz również: Nie minął rok od śmierci ojca, a matka ma już nowego faceta. Czy to normalne?

Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2019 00:15
A dlaczego ojciec nie chce się związać z inną kobietą, bo ?? Jakieś powody ? Z inną kobietą nie myślałby o bzdurach i nie miałby takich głupich myśli. Jasne że nie ulegaj ojcu, jesteś dorosła i masz swoje życie, a ojciec powinien to zrozumieć. Zawsze możecie go odwiedzać we dwoje z chłopakiem i mu pomagać jak zostanie sam, ale nigdy w życiu nie zgadzaj się, że dalej będziesz z nim mieszkać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 09:54
Wyprowadź się. Odwiedzaj ojca często, w miarę możliwości. Dzwoń do niego, interesuj się, wspieraj ale się wyprowadź. Może gdzieś w okolicy jest jakaś miła sąsiadka, wdowa lub rozwódka. Może by podeszła i pogadała, zaprzyjaźniła się. Tak było z moją mamą. Rozwódka, najpierw z dwójką dzieci, później samotna. On sąsiad, wdowiec. Spotykali się czasem na klatce schodowej. Później przypadkowa kawa i tak się zaprzyjaźnili i byli razem jako przyjaciele do starości. Spróbuj. Powodzenia.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 09:39
Mów mu, że twoja wyprowadzka nie oznacza, że już go nie potrzebujesz ani że zrywacie kontakt. Taka jest kolej rzeczy, na pewno chce dla ciebie szczęśliwego życia a ciężko by je było osiągnąć mieszkając z ojcem do końca jego dni. Powiedz mu, że po prostu zmienia się jego rola wcale nie na mniej ważną. Będzie miał zięcia, będzie kiedyś czyimś dziadkiem (o ile chcesz dzieci), będzie tatą dorosłej, zaradnej córki, która będzie potrzebować teraz jego rad i wsparcia w samodzielnym życiu. Nie masz mamy więc czeka go podwójnie odpowiedzialne zadanie i absolutnie nie może się załamywać ani stoczyć, bo jest potrzebny. On się chyba boi samotności i tego, że o nim zapomnisz. Może przez to jak z dnia na dzień stracił żonę. Uświadom go, że nie tak to będzie wyglądać. Relacja się zmieni a nie zniknie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 09:34
Powinnas zrobic konto na jakims fajnym portalu randkowy i poszukac mu babeczke. To by ulatwilo sytuacje dgyby tata mial gogos, nawet jesli on nie chce to jednak zycie toczy sie dalej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.05.2019 08:44
„Chyba nie myślał, że będę z nim na zawsze i nie spróbuję ułożyć sobie życia?” - tak, tak właśnie myślał.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie