Przez 3 godziny próbowałam złapać stopa i nikt się nie zatrzymał. Znieczulica!

Weronika nie mogła liczyć na niczyją pomoc.
Przez 3 godziny próbowałam złapać stopa i nikt się nie zatrzymał. Znieczulica!
fot. Unsplash
06.05.2019

Spędziłam bardzo przyjemnie długi weekend, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Byłam na działce u przyjaciół. Dojechałam tam samochodem z innymi znajomymi, którzy wrócili do miasta dzień przede mną. Nie miałam się z kim zabrać z powrotem, więc ratunkiem miał być bus.

Zobacz również: Co za znieczulica! Pokazała, jak naprawdę pasażerowie reagują na widok ciężarnej

To jest jednak takie odludzie, że rozlatujący się autobus jeździ tylko raz na dobę i to o świcie. Szkoda było mi całego dnia, więc około 16 stanęłam przy dość ruchliwej drodze, żeby złapać stopa. Nigdy wcześniej tego nie robiłam, ale przecież to nie może być trudne.

Wiem, że samotna dziewczyna nie powinna tak jeździć, ale nie dajmy się zwariować. Czasem trzeba.

Efekt jest taki, że po 3 godzinach rozbolały mnie nogi i nie zbliżyłam się do domu nawet o centymetr. Panuje totalna znieczulica i nikt nie chciał się zatrzymać, chociaż w większości aut był tylko kierowca i miejsca nie brakowało.

Zobacz również: Upomniałam chłopaka, który rozkraczył się w autobusie. Zbluzgał mnie i nie ustąpił

Rozumiem, że ktoś obawiałby się silnego faceta, który może zrobić krzywdę. Ale wątłej blondynki? Uważam, że to nie kwestia strachu, ale totalnego chamstwa. Ludzie nie potrafią wczuć się w sytuację innych. Skoro stoję na tym poboczu i upokarzam się machając rękami, to naprawdę nie mam innego wyjścia.

Przez ten bardzo długi czas zatrzymała się tylko jedna starsza pani. Niestety kończyła trasę w kolejnej miejscowości, więc nie mogła mi pomóc. Zrobiło się ciemno i musiałam ściągać z miasta mojego tatę. To przykre, że w naszym kraju nie potrafimy sobie pomagać.

Ja bym się na pewno zlitowała, gdybym zobaczyła zmęczoną dziewczynę przy drodze.

Weronika

Zobacz również: LIST: „Jako instruktor proszę kobiety: Nie róbcie prawa jazdy!”

Te znaki zodiaku mogą liczyć na bardzo pozytywne wibracje przez cały maj
Te znaki zodiaku mogą liczyć na bardzo pozytywne wibracje przez cały maj - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 4.91 / 5
gość (Ocena: 5) 08.05.2019 01:06
Cyt. ,,Wiem, że samotna dziewczyna nie powinna tak jeździć, ale nie dajmy się zwariować. Czasem trzeba....,, No raczej nie. Samotna dziewczyna nie powinna kiedykolwiek i gdziekolwiek łapać stopa, bo to niebezpieczne. Tyle się mówi teraz o porywaczach, gwałcicielach, mordercach, serio są jeszcze laski, które są tak naiwne, że ufają obcym i idą przez świat z myślą ,,jakoś to będzie,, ?! Strasznie nieodpowiedzialne gówniarskie zachowanie. Cyt. ,,Rozumiem, że ktoś obawiałby się silnego faceta, który może zrobić krzywdę. Ale wątłej blondynki? ...,, Uwierz mi laska, że są perfidne kobiety zdolne do zrobienia krzywdy (zwłaszcza jeśli siadają za kierowcą), albo złodziejki, które tylko czekają na okazję, aby kogoś obrabować. Albo są tzw. ,,przynęty,, na ofiary. Stanie taka jedna, łapie stopa, ktoś się zatrzymuje, a tu zza krzaków wyskakuje banda jej wspólników i atakuje kierowcę. Grupy przestępcze tak właśnie działają. Ja nigdy nie zatrzymałam się nikomu i nie zatrzymam, bo wiem jakie jest ryzyko, a już napewno nie zatrzymam się, kiedy podróżuję sama.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 20:46
Sama często jeżdżę stopem ale w życiu nie przyszłoby mi do głowy żeby mieć do kogokolwiek pretensje, że się nie zatrzymał. Czasem zatrzymują się osoby jadące samochodem zapakowanym po sufit i upychają mnie gdzieś z tyłu, a czasem ktoś jedzie sam i się nie zatrzyma - i MA DO TEGO PRAWO, nikt nie ma obowiązku brać autostopowicza. Zdarzają się oczywiście buraki które pokazują środkowy palec, ale zazwyczaj ludzie są bardzo mili :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 17:15
Nigdy bym nikogo nie zabrała. Nawet gdybym jechała sama i nawet gdybyś machala obiema rękami i nogami na raz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 11:53
Naprawdę chciałaś wsiąść do samochodu obcej osoby? Ja tak myślałam jak miałam 16 lat. Teraz wiem ze gdyby mój ‚kierowca’ mnie zaatakował, nie miałabym żadnych szans. Z wiekiem wiem ze nigdy więcej tego nie zrobię i robiąc to dawniej było to mega niebezpieczne!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2019 10:11
Jak się gdzieś idzie na imprezę, to trzeba wpierw pomyśleć o transporcie w obie strony, a nie tylko w jedną.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie