Rodzice traktują nauczycieli jak opiekunki do dzieci. Ja mam uczyć, a nie niańczyć

Iwona twierdzi, że szkoła stała się przechowalnią dla najmłodszych.
Rodzice traktują nauczycieli jak opiekunki do dzieci. Ja mam uczyć, a nie niańczyć
fot. Pixabay
06.04.2019

W zawodzie jestem od kilku lat i pierwszy raz mam okazję zaprotestować. Cokolwiek nie powie władza, jakich statystyk nie przedstawi, to fakty są przygnębiające - większość nauczycieli zarabia 2000-2500 tys. zł na rękę. W dzisiejszych czasach to śmieszna kwota.

Zobacz również: Strajkującym nauczycielom poprzewracało się w głowach. Ten zawód to misja, a nie kasa

Zaraz mi ktoś powie, że w takim razie powinnam pójść na kasę, bo tam już lepiej płacą. Serio? To kto zajmie się edukacją waszych dzieci? W szkole trzyma mnie pasja i poczucie misji. Jednak są jakieś granice. Przy okazji strajku staliśmy się wrogami publicznymi numer jeden.

Rodzice nami gardzą, bo nagle nie będzie miał się kto zająć ich dziećmi.

Przepraszam bardzo, ale nie od tego jesteśmy! Zadaniem szkoły jest nauczanie, a nie opieka, kiedy rodzice są w pracy. Od tego są świetlice, domy kultury, opiekunki, babcie i tak dalej. Jeśli tak wielkim problem jest nasza niedostępność przez kilka dni, to coś jest bardzo nie tak.

Zobacz również: Ujawniamy prawdziwe zarobki nauczycieli

Widzę to po rodzicach moich wychowanków. Oni w większości traktują kadrę nauczycielską jako bezpłatne nianie. Gdyby mieli zapłacić tyle prywatnej opiekunce, to byłby majątek. A nam skąpią tych kilkuset złotych, o które walczymy. Musimy protestować, bo chcemy żyć godnie jak wy.

Przez ostatnie dni wysłuchałam wiele obelg pod swoim adresem. Podobno walczymy o kasę kosztem dzieci. A czy właśnie tego nie robią rodzice, którzy ciągle pracują i nie mają czasu dla potomstwa? Z tą różnicą, że oni na wolnym rynku mogą awansować i zmieniać firmy, a my ciągle głodujemy.

Osobiście protestuję nie tylko po to, żeby dostać podwyżkę. Chcę przede wszystkim, by zaczęto nas szanować. Ludzie muszą zrozumieć, że odwalamy za nich czarną, wychowawczą robotę.

Iwona

Zobacz również: Czy wyłamać się ze strajku nauczycieli, żeby dostać całą pensję?

Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy
Znaki zodiaku, którym ciągle brakuje pieniędzy - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 4.35 / 5
gość (Ocena: 5) 11.04.2019 18:36
pod opiekę babci? a z jakiej okazji, babcia to jakiś zawód?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.04.2019 14:56
Żeby w ogóle wypowiadać się w temacie trzeba rozróżnić dwa sorty: nową kadrę i starych wyjadaczy z 30-letnim stażem, którzy co najwyżej podyktują notatkę do zeszytu. Starzy faktycznie powielają wzory i tylko nieliczni to ci legendarni , niegdysiejsi "profersorowie". Młodzi z kolei zawaleni są jakimiś administracyjnymi, papierowymi pierdołami. Już nie wspomnę o jakości naszego nauczania/programu, którego wychowankami są również nauczyciele. To błędne koło, słabe nauczanie/ beznadziejny system i program, niedouczone dzieci i studenci, którzy nie wiedząc co w końcu ze sobą zrobić stwierdzają, że w zawsze mogą iść do szkoły nauczać
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2019 16:10
Ja zarabiam tą śmieszną kwotę 2500 zł za 40 h ciężkiej pracy w tygodniu. Pamiętam swoich nauczycieli z liceum. Pani od geografii, która przez 45 min kazała nam czytać temat lekcji w podręczniku. Pani od polskiego, która potrafiła całą lekcję przegadac o swoim synku. I tak mogłabym wymieniać. A najlepsi to Ci od w-fiz. Macie piłkę i z głowy. Jestem po studiach medycznych, ale cały czas się zastanawiam czy nie zrobić kursu pedagogicznego i iść do szkoły.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2019 12:55
Przygotowanie nauczyciela do lekcji? Hahahaha Pierwszy raz słyszę. Nauczyciele przygotowują sobie JEDEN plan na wszystkie lata, w których uczą. Zdarza się, że nawet "żarty" mają zapisane i opowiadają je każdej klasie. Kartkówki, sprawdziany? To zwykłe lenistwo! Nakaz uczenia się formułek i ich przepisywania: do zeszytu, na kartkówkę, na sprawdzian. Nie daj boże napisać coś swoimi słowami - nauczyciel nie zrozumie. Musi być formułka z książki! Zwolnić tych nierobów lub wprowadzić surowe kary za niestawianie się w pracy!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.04.2019 12:26
szkoła zapewnia opiekę od poniedziałku do piątku w określonych h.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie