Moja siostra wymyśliła najgłupsze imię dla córki. Gorszego nie słyszałam

Ilona jest zszokowana jej dziwnym pomysłem.
Moja siostra wymyśliła najgłupsze imię dla córki. Gorszego nie słyszałam
fot. Unsplash
26.03.2019

To nigdy nie był temat, którym się ekscytowałam. Imię ma się podobać rodzicom, być proste do wymówienia i pasować do nazwiska. Unikałabym przesadnie staromodnych, a nowinki w stylu Vanessa też mnie nie kręcą. Im normalniejsze, tym lepsze.

Zobacz również: LIST: „Współczuję właścicielkom imion typu Kaśka, Magda czy Anka. Bardzo pospolite”

Najwyraźniej moja rodzona siostra jest nieco innego zdania i koniecznie chce wybrać coś bardzo oryginalnego. To mało powiedziane - absurdalnego. Jej pomysł jest tak nowatorski, że chyba jeszcze nikt o tym nie słyszał. W Polsce na pewno.

Jako fanka filmów animowanych postanowiła wybrać coś prosto z bajki.

Nie chodzi jednak o Pocahontas czy inną Arielkę. Według niej świetnym wyborem będzie... Disney. Tak, od tego reżysera i producenta filmowego. Gdzieś przeczytała, że jakaś Amerykanka nazwała swoją córkę na jego cześć i podchwyciła temat.

Zobacz również: Najrzadziej nadawane imiona. Ich właściciele mogą czuć się wyjątkowi

To nic, że chodzi o faceta. Jej zdaniem to nazwisko nie brzmi wcale męsko, ale dziewczęco i uroczo. No i będzie miała pewność, że na pewno nie powtórzy się w klasie. Moim zdaniem w całej Polsce drugiego takiego nie ma, ale to akurat nie jest żaden atut.

Jej mąż nie widzi nic przeciwko, a innych nie słucha. Próbuję ją zniechęcić, nasza mama też wyśmiała ten pomysł i nic. Do rozwiązania coraz mniej czasu i ona naprawdę chce to zrobić. Co najgorsze, może jej się to udać, bo przepisy są takie liberalne.

Hormony coś jej poprzestawiały w głowie. Cały czas mam nadzieję, że jeszcze zmądrzeje. Wstydziłabym się mówić do siostrzenicy po imieniu, a to nie jest normalne.

Ilona

Zobacz również: To podobno najbrzydsze imiona w Polsce. Rodzice nie chcą ich nadawać dzieciom

Polecane wideo

Imiona żeńskie, które odstraszają mężczyzn
Imiona żeńskie, które odstraszają mężczyzn - zdjęcie 1
Komentarze (26)
Ocena: 4.81 / 5
m.kopla (Ocena: 5) 27.03.2019 17:17
Nie przesadzajmy z imionami bo to może utrudniać życie naszym dzieciom . Ja starszej córce na pierwsze dałem Manuela.Córka miała z imieniem problem bo będąc już nastolatką podczas przedstawiania się Manuela słyszała w odpowiedzi ironiczne Izaura itp. Nadmieniam że córka dostała to imię sporo lat przed Serialami Manuela czy inne seriale latynowskie z imionami w tytule. Szczęśliwie młodszej 6 lat córce dałem imię tradycyjne Anna . Dlatego radzę o rozsądek i nie przedobrzenie z nadawaniem imion.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.03.2019 17:36
Disney chyba nie przejdzie, ale czemu nie dasz Arielle albo Tiana, Jasmin albo Aurora??? To najzwyklejsze imiona w europie i usa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.03.2019 16:39
Raczej takie imię nie przejdzie. Powiedzą, że nie wskazuje ono na płeć dziecka.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 26.03.2019 13:14
Lepsze to, niż Ilona...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 26.03.2019 11:40
Skoro tak lubi Disneya to może da na imię Eliza? Od popularnej Elsy?
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie