Nastoletnia córka ma do mnie pretensje, że zaszczepiłam ją w dzieciństwie

Dla Iwony to wychowawcza porażka.
Nastoletnia córka ma do mnie pretensje, że zaszczepiłam ją w dzieciństwie
fot. iStock, Unsplash
19.03.2019

Ze zdumieniem obserwuję to wszystko, co dzieje się w temacie obowiązkowych szczepień. Rosnąca liczba odmów, kolejne epidemie, petycje, słuchanie szarlatanów, a nie lekarzy i można tak długo wymieniać. Jako społeczeństwo cofamy się ewidentnie w rozwoju.

Zobacz również: Nie chciała szczepić dziecka, bo bała się autyzmu. Odpowiedź lekarza to hit

Tyle dobrego, że wśród moich znajomych i rodziny nie było osób, które uwierzyły w propagandę antyszczepionkowców. Wszystkie dzieci szczepione, a dorośli z olejem w głowie. Myślałam, że ten problem w ogóle nas nie dotyczy.

Do wczoraj, kiedy w czasie rozmowy córka wygarnęła mi, że naraziłam ją na tak ogromne niebezpieczeństwo!

Usłyszałam od 16-latki (choć nie wprost), że jestem wyrodną matką, bo ryzykowałam jej życiem. Mogła przecież umrzeć albo zachorować na autyzm. To było nieodpowiedzialne i szkodliwe. Prawdopodobnie jej alergia na pyłki to też efekt szczepionki.

Zobacz również: Dostałam mandat, bo nie zaszczepiłam dziecka. Nie poddam się!

Aż mi słów zabrakło, żeby to skomentować. Nie dość, że to bzdury, to jeszcze z ust własnej córki i wypowiedziane z takim przekonaniem. Ona jest jedną z tych, którzy wiedzą, że szczepionki zabijają. Skąd? Pewnie z Internetu. Wystarczy jakiś mądrze wyglądający mem.

Wściekłam się, więc powiedziałam jej tylko, żeby zaczęła się pilniej uczyć i ograniczyła czas spędzany w Sieci. Przy najbliższej wizycie u lekarza poproszę, żeby jej wytłumaczył, jak bardzo się myli.

To niewiarygodne, że propaganda antyszczepionkowa dociera do tak młodych ludzi. Dla mnie to wychowawcza tragedia.

Iwona

Zobacz również: LIST: „Antyszczepionowcy to nie oszołomy! Nawet nie wiesz, ile im zawdzięczasz...”

Polecane wideo

Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci
Pokazała, w jakich warunkach mieszkają jej wnuki. Chce odebrać córce dzieci - zdjęcie 1
Komentarze (18)
Ocena: 4.67 / 5
Jola (Ocena: 5) 31.03.2019 17:23
Moje dzieci są zaszczepione, dzięki czemu śpię znacznie, znacznie spokojniej. A wszystkim niepewnym lub bojących się szczepionek mamusiom polecam stronę www zaszczepsiewiedza pl - można się naprawdę bardzo dużo nauczyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2019 17:23
Moje dzieci są zaszczepione, dzięki czemu śpię znacznie, znacznie spokojniej. A wszystkim niepewnym lub bojących się szczepionek mamusiom polecam stronę www zaszczepsiewiedza pl - można się naprawdę bardzo dużo nauczyć.
odpowiedz
żółcitysiąc (Ocena: 5) 25.03.2019 20:07
Też uważam, że nie powinno się szczepić dzieci. I nie zrozumcie mnie źle, wierzę w działanie szczepionek, tylko po prostu nie cierpię dzieci xD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.03.2019 22:33
Te wszystkie szczekaczki i antyszczepionkowce. Teraz może i jesteście mądre, ale gdy dopadnie was albo wasze dzieci rak, wasza odporność po chemii spadnie to może zrozumiecie po co są potrzebne szczepionki. Czytajcie więcej tych głupot napisanych przez eko świrnięte matki, które z biologii miały ledwo 2.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.03.2019 13:31
Akurat nie musi chodzic o autyzm, jest wiele przykrych niepożądanych odczynów poszczepiennych, których lekarze w Polsce nie zwykli zglaszac
odpowiedz

Polecane dla Ciebie