Jestem kelnerką i odrzuciłam zaloty klienta. Napisał obrzydliwy liścik na rachunku

Agata została przez niego strasznie potraktowana.
Jestem kelnerką i odrzuciłam zaloty klienta. Napisał obrzydliwy liścik na rachunku
fot. Unsplash
15.03.2019

Mówi się, że jak dziewczyna ładna i zgrabna, to z napiwków ma nawet drugą pensję. Różnie z tym bywa, ale bycie atrakcyjną kelnerką to nie zawsze powód do zadowolenia. Dwuznaczne komentarze, gapienie się na moją pupę, wulgarne aluzje - to dla nas codzienność.

Zobacz również: Mam dość skąpstwa. Czy zwracać uwagę klientom, którzy nie dają żadnego napiwku?

Jestem regularnie molestowana w pracy. Może nie fizycznie, ale słowa ranią tak samo. Musiałam się uodpornić, bo inaczej bym zwariowała. Ignoruję zboczeńców, jednak czasem jestem bezsilna. Tak jak po ostatniej zmianie.

Obsługiwałam samotnego faceta. Zamówił kawę i obiad. Wydawał się miły. Później pokazał, kim jest naprawdę.

Od początku dziwnie na mnie spoglądał. Jakieś uśmieszki, "przypadkowe" dotknięcie ręką, komentowanie mojej urody. Od razu ucięłam temat - dziękuję, proszę zachować dystans, bo jestem w pracy. Zdziwił się.

Zobacz również: Byłam kelnerką tylko przez miesiąc. Opowiem wam, dlaczego stamtąd uciekłam

Nagle stał się bardzo nieprzyjemny. Zwrócił zupę, bo podobno okropna. Narzekał na brudną solniczkę i zacieki na sztućcach. Dostał kosza, więc nagle cała frustracja skupiła się na mnie. Obsłużyłam go jak najlepiej potrafię i zaniosłam rachunek.

Wyciągnął wydrukowany rachunek i zanim sięgnął do portfela - widziałam, że coś tam pisze. Po jego wyjściu przeczytałam... liścik zaadresowany do mnie. Nazwał mnie niewdzięczną szmatą. Stwierdził, że straciłam szansę na lepsze życie i już zawsze będę szorowała kible. Ale jeśli zmienię zdanie, to mam... zadzwonić.

Zastanawiam się, czy gdzieś tego nie zgłosić. Po numerze można go namierzyć, a koleś ewidentnie nie jest normalny!

Agata

Zobacz również: LIST: „Polacy skąpią na napiwki. Jestem kelnerką i od większości gości nie dostaję NIC!”

Polecane wideo

Faceci spod tych znaków zodiaku to najgorsi mężowie. Nie nadają się do małżeństwa
Faceci spod tych znaków zodiaku to najgorsi mężowie. Nie nadają się do małżeństwa - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
SAJGON (Ocena: 5) 21.03.2019 13:42
Trudno z tak krótkiego artykułu i opisu ocenić tego osobnika . Czy jest nienormalny ? Raczej nie . To raczej typ wynaturzonego osobnika , który czując siłę swego pieniądza myśli , że każda kobieta na nie poleci . Niewyżytość seksualna frustruje go i wpędza w spiralę zdenerwowania . Z treścią tego rachunku jak nic powinien zapoznać się właściciel / właścicielka restauracji . Jak znam życie to znowu będzie ukrywanie tego problemu , bo to zniszczy wizerunek lokalu . Najlepiej nagrać rozmowę z pracodawcą dyktafonem w telefonie i przedtem zrobić ksero rachunku . Gdyby to był zwykły wulgarny cham to pół biedy , ale jak będzie nachodzić , to już duża bieda . Z tego co przeczytałem , to raczej sprawą policja nie zajmie się . Gdyby w przyszłości jeszcze coś było , to restaurator lub kierownik sali powinien interweniować .
odpowiedz
Bartek (Ocena: 5) 20.03.2019 18:19
No ci powiem, że masakra.. straciłaś szanse na lepsze życie? z gościem który nie szanuje kobiet? no powiem szczerze, że powinnaś to zgłosić na policje, jest to moim zdaniem zniesławienie i może wpisali by go do jakiejś bazy osób jakiś tam niepoczytalnych itp ja bym tak zrobił na twoim miejscu gościu może się mścić w inny sposób, to typ świra którego należy unikać jak ognia, współczuje ci najszczerzej jak się da i życze wszystkiego dobrego, trzymaj się ciepło i się nie lam :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2019 14:21
glupi cham
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2019 11:03
Jak tak cie to zdenerwowało to zachowaj rachunek jako dowód i podaj go do sądu. Licz się jednak z kosztami procesu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.03.2019 08:14
Coś mu się chyba pomyliło, jeśli uważa kelnerki za biedne służące, które tylko czekają, by żucić się na kogoś, kto zarabia chociaż średnią krajową.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie