Kolega z pracy codziennie całuje mnie w rękę. Strasznie się ślini

Patrycja uważa, że to staroświecki i obrzydliwy zwyczaj.
Kolega z pracy codziennie całuje mnie w rękę. Strasznie się ślini
fot. Unsplash
06.03.2019

Żyję prawie 30 lat na tym świecie i nigdy się z tym nie spotkałam. Oczywiście wiem o zwyczaju całowania kobiet w dłoń, ale to strasznie staroświeckie. Ludzie z pokolenia moich rodziców już tak nie robią, a co dopiero młodsi.

Zobacz również: Ktoś robi to w Twojej obecności? Po tym poznasz, że Cię nie lubi

Chyba raz ktoś mnie tak cmoknął. Było to kilka lat temu na pogrzebie, a dżentelmen miał jakieś 80 lat. Wśród rówieśników to wręcz obciach. Chyba, że w ramach czułości - w związku, a nie żeby ślinić obcą kobietę.

Nie brakowało mi tego typu gestów. Teraz odczuwam wręcz nadmiar, bo codziennie jestem w ten sposób witana.

Na początku roku do firmy przyszedł nowy pracownik. Przeniesiony z innego oddziału i od razu na stanowisko zastępcy kierownika. Facet w okolicach czterdziestki. Niby sympatyczny i życiowy, ale wchodząc do pracy każdemu koledze ściska dłoń. A dziewczyny całuje po rękach.

Zobacz również: Znajomi wpakowali się w butach do mojego domu. Mieszkanie wygląda jak chlew

Próbowałam podawać dłoń tak, żeby ją tylko uścisnął, ale i tak ją odwraca i podnosi. Przytrzymywałam siłą na wysokości pasa - wtedy się schyla. Ogólnie niereformowalny przypadek. Dla niego to element kultury osobistej, z którego raczej nie zrezygnuje.

Chyba, że odważę się wprost o tym powiedzieć, a na razie się na to nie zanosi. Jest starszy, na wyższym stanowisku i jeszcze się obraził. Sam gest jeszcze mnie tak nie wkurza, jak to, że całuje "na mokro". Autentycznie za każdym razie muszę się wycierać chusteczką.

Ja wiem, że on nic złego nie ma na myśli. Ale naprawdę mam tego dość.

Patrycja

Zobacz również: LIST: „Zlinczowali mnie w autobusie, bo nie ustąpiłam miejsca starszej pani. Podłość!”

Faceci nie znoszą, kiedy Twoje paznokcie tak wyglądają
Faceci nie znoszą, kiedy Twoje paznokcie tak wyglądają - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 06.03.2019 15:29
Uwielbiam ten gest, ale całować w rękę trzeba umieć. Tutaj Pan się wyjątkowo nie stara... Mężczyzna powinien się pochylić, a nie szarpać kobiety rękę powyżej jej ramion. Nie mówiąc już o tym, że pocałunek tpowinien być raczej musnieciem suchych ust niż slinieniem się.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.03.2019 09:29
A nie możesz wyrwać ręki z uścisku gdy próbuje ją pocałować? Ja robię tak zawsze i mówię że tego nie lubię. Nie masz obowiązku tego tolerować tylko dlatego że jest starszy i na wyższym stanowisku
odpowiedz
MJ (Ocena: 1) 06.03.2019 06:27
Ale problem ??????
odpowiedz

Polecane dla Ciebie