Na urodziny dostałam od rodziców dziecięce buciki. Chcą mieć wnuka

32-letnia Justyna odczuwa coraz większą presję.
Na urodziny dostałam od rodziców dziecięce buciki. Chcą mieć wnuka
fot. Unsplash
01.03.2019

Nigdy nie myślałam, że moja rodzina jest taka. Do tej pory wszystko robiłam po swojemu. Nikt nie miał pretensji, że późno znalazłam chłopaka. Później nikt nie naciskał, żebyśmy szybko wzięli ślub. Żyłam jak chciałam i taki stan rzeczy mi odpowiadał.

Zobacz również: Hejterzy twierdzą, że zbyt często zachodzi w ciążę. Młoda mama musi się tłumaczyć

To wszystko nagle się zmieniło. Obchodziłam kilka dni temu 32. urodziny i z tej okazji dostałam od rodziców dziwaczny upominek. "Zamiast kwiatów" - stwierdził tata i wręczył mi niewielkie zawiniątko. W środku były dziecięce buciki.

Na początku przeraziłam się, że będę miała rodzeństwo. Chwilę później zrozumiałam, o co chodzi.

Rodzice stwierdzili, że to fajny dowcip. Trudno w bardziej wymowny sposób zasugerować własnemu dziecku: weź się do roboty, bo chcemy mieć wnuka. Poczułam się stara, niepotrzebna i ułomna. W tym wieku powinnam być już przecież mamą.

Zobacz również: Internauci krytykują zaniedbaną mamę: „Przypomniałaś mi, że muszę kupić prezerwatywy”

To nie tak, że nie chcę. Ale mam jeszcze chwilę, żeby się na to zdecydować. Taka presja na pewno mi w tym nie pomoże. Rodzina powinna wspierać, a nie wymuszać. Ja to rozumiem tak: mamy dorosłą córkę, więc powinna dać nam wnuka.

Nie jestem osobą, która ukrywa swoje emocje, więc powiedziałam, jak mnie to rozczarowało i zabolało. Usłyszałam, że nie mam dystansu do siebie. Przecież to tylko niewinny żarcik. A jeśli okaże się, że jestem bezpłodna, to przestaną mnie kochać?

Czuję się z tym strasznie. I jakoś na razie nie mam ochoty powiększać rodziny.

Justyna

Zobacz również: „Chcę mieć dziecko” - wyślij to facetowi i zaczekaj na reakcję. One się odważyły

Tak wygląda dziecko urodzone w pęcherzu płodowym
Tak wygląda dziecko urodzone w pęcherzu płodowym - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (36)

Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 5) 04.03.2019 14:11
W Polsce to kobiecie na siłe ułomne społeczeństwo chciałoby wcisnąć dziecko do brzucha. Zazdroszczę kobietom mieszkającym w Szwecji, UK, Francji...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.03.2019 10:29
Mam 32 lata i cały czas wysłuchuje opowieści gdzie kto kogo poznali czemu ja nikogo sobie znaleźć nie umiem. To serio boli, bo tez chciałbym stworzyć związek i rodzine ale jak widać nienależny jest to pisane... czemu ludzie nie potrafią tego zrozumieć...
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 01.03.2019 19:14
Poprzednie pokolenia dostrzega jak marnujecie sobie życia zasłaniając się niedojrzałością, a wy zamiast słuchać rad, jeszcze się oburzacie.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 2) 01.03.2019 18:22
1. Żart faktycznie do bani. 2. Ty również robisz z igły widły.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.03.2019 18:06
niestety, rodzice często sugerują tego typu sprawy bez wyczucia. Ja po 3 latach słuchania minimum raz w tygodniu od ojca: chciałbym być dziadkiem.....odpowiedziałam wprost by się odwalił od mojej macicy! Oczywiście się obraził, ale od 2 miesięcy mam spokój. Leczę się na tarczycę, mam endometriozę i zaniżoną płodność.... o moich problemach wie tylko mąż, możliwe, że nigdy nie będę mogła mieć dzieci. Ludzie nie mają wyczucia, wpiep....się w sprawy, które ich nie dotyczą!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie