Ostentacyjnie wyszłam z kościoła. Ksiądz znowu pomylił mszę z wiecem

Anna wierzy w Boga, ale ma problem z niektórymi duchownymi.
Ostentacyjnie wyszłam z kościoła. Ksiądz znowu pomylił mszę z wiecem
fot. Unsplash
05.02.2019

Niektórzy duchowni już od dawna mają u mnie na pieńku. No, ale mówi się, że wierzymy w Boga, a nie jego ziemskich przedstawicieli. Można się z nimi nie zgadzać, a religię traktować serio. Z takiego założenia wychodzę od lat, bo nie podzielam poglądów dużej części kleru.

Zobacz również: Ksiądz oburzony asortymentem jednej ze stacji benzynowych. Co tak go zgorszyło?

Denerwuje mnie ich zaangażowanie po jednej stronie sceny politycznej i ciągłe straszenie. Ostatnio można odnieść wrażenie, że Polsce zagrażają tylko aborcjonistki i geje. W czasie kazań ciągle słyszy się o okropnych paradach równości i mordowanych dzieciach.

Nie da się tego słuchać, dlatego staram się reagować.

W niedzielę coś we mnie pękło i ostentacyjnie wyszłam z kościoła w czasie mszy. Zrobiłam to głośno i wyraźnie. Ksiądz to zauważył, bo aż przestał mówić. Wielu ludzi się odwróciło w moją stronę. Przeczekałam za drzwiami jego wywody i wróciłam. Dziwnie na mnie patrzyli.

Zobacz również: Ksiądz radzi młodym małżeństwom: "Mąż może się rozpić, mogą się pojawić narkotyki, a żona powinna stać u jego boku"

Ale ja po prostu mam dość. To chyba 3 czy 4 kazanie w tym roku, a zbyt długo nie trwa, na temat przerywania ciąży. Połączone z polityczną agitacją, bo oczywiście głosujcie na tych, którzy są przeciwko mordowaniu niewinnych istnień.

Dla mnie wiara ma być nadzieją, a nie ciągłym wytykaniem innych. Szkoda, że nawet ci, którzy podzielają moje zdanie, nie mają odwagi by tak zareagować. Gdyby było nas więcej, to może kler by się opamiętał. A tak pewnie potraktują mnie jako pojedynczą wariatkę.

Mimo wszystko uważam, że tak trzeba. Jestem z siebie dumna.

Anna

Zobacz również: Ta instrukcja to hit! Parafia tłumaczy, jak godnie przyjąć księdza po kolędzie

Polecane wideo

Musiała usunąć dziecko w 16. tygodniu ciąży. Pokazała je na Instagramie
Musiała usunąć dziecko w 16. tygodniu ciąży. Pokazała je na Instagramie - zdjęcie 1
Komentarze (15)
Ocena: 5 / 5
ewa (Ocena: 5) 03.04.2022 13:58
klechy muszą pluć na gejów bo sami są gejami i chcą od siebie odwrócić uwagę
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2019 19:28
Dziwne ze w XXI w ktoś jeszcze chodzi do kościoła
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2019 18:49
Ksiądz potrafi zniechęcić albo przekonać do uczestniczenia w życiu Kościoła. Za czasów gdy mieszkałam z mamą w pobliskim kościele mieliśmy w większości bardzo sympatycznych księży. Aż chciało się ich słychać w niedzielę, mieli też nowoczesne spojrzenie na prowadzenie mszy np zbudowali mały pokoik przy ambonie dla matki z małym dzieckiem bo jak stwierdzili Kościół stanowimy wszyscy a przy małych dzieciach serce sue raduje i lepiej się modli. Gdy przeprowadziłam się po ślubie na przedmieścia przeżyłam szok. Jeszcze sue nie zdarzyło abym do kogoś żywiła taką pogardę jak do mojego obecnego proboszcza. Na każdej mszy jest poruszany temat pieniędzy i zbierania na tace. Dzień po premierze „Kleru” zaczął zbierać na wymianę rynien. Nigdy nie ogrzewa kościoła tylko odprawia msze nawet sumę w takiej malutkiej kapliczce do której nie wszyscy się mieszczą. Wyłudza pieniądze w niecny sposób np wysyła do małżeństw które obchodzą okrągła rocznice ślubu listy z ustaloną datą mszy z prośbą o uregulowanie płatności w kancelarii. Terroryzuje pozostałych księży. Krzywi się jak ktoś nie daje na tacę „papierka”. Straszny człowiek. Przez niego przestałam chodzić na mszę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2019 17:22
dobrze zrobiłaś, stado baranów zostało i słuchalo potulnie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2019 13:51
Osoba która faktycznie traktuje religię poważnie będzie się stosowała do jej zasad, bo chce. Nie potrzebuje żeby prawo państwowe pokrywało się z kościelnym. Przecież w Polsce żyją nie tylko katolicy. Jeśli komuś się wydaje, że zakazami i nakazami da się zmusić człowieka do zmiany światopoglądu czy orientacji seksualnej to świadczy tylko o braku wyobraźni. Czy znacie jakąś osobę, która chciała usunąć ciążę ale zrezygnowała bo prawo zabrania? Nigdy się z czymś takim nie spotkałam
odpowiedz

Polecane dla Ciebie