Mieszkam za granicą i żyję z socjalu. Nie wstyd mi, bo niczego nie ukradłam

Lidia nie ma kompleksów, że korzysta z pomocy obcego państwa.
Mieszkam za granicą i żyję z socjalu. Nie wstyd mi, bo niczego nie ukradłam
fot. Unsplash
25.01.2019

Śmieszą mnie głosy, że Polska nie może wpuszczać uchodźców, bo oni liczą tylko na socjal. Spójrzmy prawdzie w oczy. Polonia robi dokładnie to samo i często na większą skalę. Wystarczy zobaczyć, co się dzieje w Wielkiej Brytanii czy Irlandii. Całe rodziny żyją z zasiłków.

Zobacz również: Moja mama nigdy nie pracowała, ale urodziła 5 dzieci. Emerytura jej się należy!

Nie oceniam, bo różnie bywa. Sama jestem w podobnej sytuacji. Mieszkam w Danii, urodziłam niedawno drugie dziecko i nagle zostałam z tym wszystkim sama. Partner poznał widocznie kogoś lepszego. Podobno siedzi teraz w Niemczech.

Dla mnie to żaden wstyd, że korzystam z pomocy państwa. Skoro wszystkim się należy, to mnie też.

Jestem tu już trochę. Pracowałam oficjalnie przez jakiś czas, więc coś tam odłożyłam. Płacę podatki robiąc zakupy. Dunką może się jeszcze nie czuję, ale doceniam troskę. Na razie jakoś dajemy sobie finansowo radę. Z alimentami, o które mam zamiar walczyć, na pewno będzie lepiej.

Zobacz również: Dominika dziękuje podatnikom za wspaniałe wakacje. Dzięki 500+ urlop spędzi w Meksyku

Niech się wstydzi ten, kto kradnie. Ja nikomu nic nie zabrałam. Widocznie zapracowałam i spełniam warunki, skoro mi przyznali pomoc. Czy w Polsce nie ma obcokrajowców biorących zasiłki? Są. Więc nie widzę powodu, żeby rozliczać naszych rodaków poza granicami kraju.

Polityka prorodzinna jest po to, żeby z niej korzystać bez względu na narodowość.

Ostatnio znajoma napisała mi w komentarzu na Facebooku, że udaję wielką panią, a siedzę na socjalu. To miało zabrzmieć jak obelga. Ja się obrażać nie zamierzam, bo powtarzam - nikomu tych pieniędzy siłą nie zabrałam.

Lidia

Zobacz również: Moja koleżanka urodziła czwarte dziecko. Dostanie emeryturę praktycznie za nic

Polecane wideo

Urodziła się z bezmózgowiem i przeżyła tylko tydzień. Rodzice pokazali ją światu
Urodziła się z bezmózgowiem i przeżyła tylko tydzień. Rodzice pokazali ją światu - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 25.01.2019 13:24
też mieszkam w dani i jak najbardziej popieram branie zasiłku. podadtki tutaj są tak ogromne że praktycznie 44% tego co zarabiam idzie do państwa, transport jest najdroższy w europie (ja płacę 100euro miesięcznie co jest bardzo tanio bo jestem studentką) a wynajem pokoju to ok 800euro. POKOJU, nawet nie koniecznie w centrum... tak więc ja też jak tylko mogę to cisnę z zapomóg od państwa bo tutaj pracuję, wydaję piedziądzę i dokładam się do gospodarki
zobacz odpowiedzi (2)
Gość (Ocena: 5) 25.01.2019 06:49
Jeśli urodziłaś właśnie dziecko, a partner Cię zostawił to chyba normalne, że potrzebujesz pomocy od państwa. Pracowałaś w Danii i tam mieszkasz więc wiadomo, że zasiłek pobierasz tam. Tak czasem w życiu jest i to naprawdę nie jest wstyd. Jeśli dzieci będą w przedszkolu, a Ty będziesz mogła wrócić do pracy to na pewno będziesz mogła zrezygnować z zasiłku. Poza tym nie wiem jak w Polsce, ale za granicą naprawdę osoby które pobierają zasiłki muszą się o pracę starać to nie jest tam, że mogą całe życie na siedzieć na zasiłku, bo jeśli nie wykazują zainteresowania w podjęciu pracy to ten zasiłek jest im odbierany.
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 5) 25.01.2019 02:18
różną ludzie mają sytuacje w życiu, ale jeśli ktoś może pracować a nie chce to po prostu jest nierobem, pasożytującym na wadliwie funkcjonującym aparacie państwa
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie