Urodzenie dziecka przed 30. to zmarnowane życie. Moje koleżanki popełniły ten błąd

Iga uważa, że szkoda marnować młodości na macierzyństwo.
Urodzenie dziecka przed 30. to zmarnowane życie. Moje koleżanki popełniły ten błąd
fot. Unsplash
05.01.2019

Dostaję białej gorączki, kiedy słyszę, że najlepszy wiek na urodzenie dziecka to gdzieś pomiędzy 18. a 25. rokiem życia. Ze zdrowotnego punktu widzenia może i tak, ale życie to nie tylko biologia. Ciąża i poród to naprawdę nic w porównaniu z tym, co nasz czeka później.

Zobacz również: W tym wieku POWINNAŚ urodzić. Dłużej nie można zwlekać

Nigdy nie brałam pod uwagę tego, żeby urodzić dziecko przed trzydziestką. Lekarze straszą jakimś tam ryzykiem, ale bez przesady. Znam takie, które zaczekały i wszystko się udało. Teraz przynajmniej są szczęśliwe, bo zdążyły najpierw zadbać o swoje sprawy.

Mam na myśli wykształcenie i karierę. Bo chyba nikt mi nie powie, że dla kogoś w XXI wieku macierzyństwo to szczyt marzeń.

Chciałabym być mamą, która potrafi na siebie zarobić, ma jakąś pasję poza domem i stanowi dobry przykład dla potomstwa. Według mnie powiększenie rodziny przed albo zaraz po studiach to uniemożliwia. O ile w ogóle może być mowa o studiowaniu, bo z dzieckiem ciężko.

Zobacz również: LIST: „Przed trzydziestką każda kobieta powinna wyjść za mąż, urodzić dziecko i mieć stałą pracę”

Okres pomiędzy 20. a 30. rokiem życia powinien być czasem na samorealizację. Powiem dosadnie: najpierw trzeba się ustawić, żeby potem być dobrym rodzicem. Bez dyplomu i doświadczenia trudno zapewnić godny byt. Według mnie 25 czy nawet 27 lat to jeszcze za wcześnie.

Widzę to po moich koleżankach. Niektóre planowały, inne wpadły i ich życia nie są usłane różami.

Ja wykorzystuję ten moment na to, żeby się rozwijać i piąć po szczeblach kariery. Koncentruję się na własnym rozwoju. To później zaprocentuje, kiedy zostanę mamą. Bo nie myślcie sobie, że tego nie chcę - dziecko jest moim największym marzeniem. Ale w odpowiednim czasie.

Iga

Zobacz również: Właściciele tych imion zostaną rodzicami w 2019 roku

Polecane wideo

12-latka zostanie mamą. Z dumą pokazuje ciążowy brzuch
12-latka zostanie mamą. Z dumą pokazuje ciążowy brzuch - zdjęcie 1
Komentarze (35)
Ocena: 4.71 / 5
Nati (Ocena: 5) 25.02.2019 15:15
Niech każdy robi tak jak mu pasuje.Ja urodziłam dziecko kilka miesięcy przed 32 urodzinami i uważam,że tak jest dobrze.Zdążyłam się wyszaleć a teraz mogę skupić się na rodzinie.Dodam,że podejmując decyzję o posiadaniu dziecka trzeba brać pod uwagę to czy się ma odpowiedzialnego mężczyznę,swoje pieniądze,czy ma się gdzie mieszkać itd.Wiek nie ma tu wiele do rzeczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.01.2019 23:42
niestety prawdą jest, że z biologicznego punktu widzenia, najlepszy wiek na urodzenie dziecka to około 25 lat. Po prostu kobieta jest wtedy najbardziej płodna, zdrowa, silna i organizm zniesie lepiej ciążę i poród niż by miała lat 38. Ja urodziłam dziecko przed 30 rokiem życia, w wieku 28 lat. Żałuje jednego - że nie zrobiłam tego szybciej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2019 18:18
A ja Wam powiem wprost, gdybym czuła że mój mąż to jednak TO na całe życie to już miałabym dziecko w wieku 28 lat, a tak ? po 8 latach bycia z sobą, pół roku po ślubie wiem że to TYLKO przyzwyczajenie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2019 17:55
Ale tu nie chodzi tylko o karierę. Jak masz 23 lata, prace i dzieci to nie masz czasu. Lepiej jest zarobić , nacieszyć się sobą, odpoczywac.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.01.2019 15:28
Ale baba szufladkuje ludzi... nie każda młoda matka 20-30 lat to dno mam 25 lat dziecko firmę mieszkanie i kochającego męża i czuje się spelbionana więc.... wydaje mi się że niektóre młode matki przesciguja na szczeblach kariery swoje bezdzietne koleżanki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie