W weekend organizuję głośną imprezę. Mam nadzieję, że sąsiedzi to uszanują

Weronika będzie świętować swoje urodziny i liczy na wyrozumiałość lokatorów.
W weekend organizuję głośną imprezę. Mam nadzieję, że sąsiedzi to uszanują
fot. Unsplash
04.01.2019

Gdzieś ostatnio mignęło mi zdjęcie ogłoszenia, które ktoś przykleił na klatce schodowej swojego bloku. Była tam informacja, że lokatorzy organizują imprezę urodzinową i może być trochę głośniej niż zwykle. Proszą o wyrozumiałość. Reakcja bardzo mnie zaskoczyła.

Zobacz również: Za co sąsiedzi Cię znienawidzą? Mieszkając w bloku NIGDY tego nie rób!

Sąsiedzi zaczęli dopisywać na kartce coś od siebie. Pojawiły się tam słowa "Bawcie się dobrze" albo "Sto lat". Bardzo sympatyczna reakcja, bo wiadomo jak to bywa w Polsce. No i teraz zastanawiam się, czy nie zrobić tego samego.

W weekend robię domówkę z okazji mojej trzydziestki, a nie chciałabym sobie narobić wrogów w bloku.

Pomyślałam, że chwilę wcześniej mogę się przejść po sąsiadach i im o tym powiedzieć. Może z kawałkiem urodzinowego ciasta. Jak kogoś nie zastanę, to włożę kartkę w drzwi. Żeby nie było - nie zamierzamy balować do białego rana przy głośnej muzyce. Uszanuję ciszę nocną.

Zobacz również: LIST: „Sąsiedzi się na mnie uwzięli! Przeszkadza im moje stukanie butami, muzyka, kwiatki na balkonie...”

Wszystko wyciszę o 22.00, ale gości nie wyproszę. Mogą być głośne rozmowy i śmiechy, bo nad tym jako organizatorka nie zapanuję. Na pewno będę ich prosiła o spokój, żeby nie uprzykrzać życia ludziom za ścianą.

Liczę na wyrozumiałość sąsiadów, bo oni też czasami balują i nikt na nich policji nie nasyła.

A naprawdę były ku temu powody, bo kilka tygodni temu muzyka huczała do 3.00. Wreszcie ktoś tam zapukał z pretensjami, ale służb nie wzywał. U mnie na pewno będzie spokojniej. Mimo wszystko chciałabym być fair i o tym poinformować. Liczę na to, że zareagują tak, jak autorzy tych dopisków na kartce.

Weronika

Zobacz również: LIST: „Sąsiedzi zostawili mi na wycieraczce list z obelgami. Przeczytajcie”

Znaki zodiaku, które robią złe pierwsze wrażenie
Znaki zodiaku, które robią złe pierwsze wrażenie - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.01.2019 16:19
jak komus przeszkadzaja sasiedzi - i nie potrafi sie dostosowac - niech zamieszka w domku jednorodzinnym na odludziu - mieszkajac w komunie trzeba sie dostosowac - czy to sie komus podoba czy nie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.01.2019 15:54
Myślę, że powieszenie kartki na klatce schodowej wystarczy, tak jak zrobili tamci ludzie i będzie ok.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 19:57
Założę się że gość puszczający muzykę do 3 będzie miał teraz największe prenensje. Nie drzyjcie się i nie skacz ie komuś nad głową i powinno być ok
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 18:39
W połowie grudnia mąż organizował urodziny. To była nasza pierwsza impreza po bardzo długim czasie, bo weekendy spędzamy bardziej na świeżym powietrzu. Było nas niewiele, tylko 8 osób. Impreza kulturalna, muzyka leciała cicho. Ale wiadomo siłą rzeczy jak każdy rozmawia czy się śmieje jest trochę głośniej. Sąsiad, który kłoci się z całym blokiem, wyzywa każdego po kolei- wezwał policję . Jakie było moje zdziwienie jak ktoś zapukał zaraz po 22 , że jest za głośno. Myślałam, że mnie krew zaleje. Ja rozumiem, że gdybyśmy byli głosni na co dzień, imprezowali co tydzień to ok rozumiem. Ale mąż ciągle w pracy po 12 godzin, ja pracuję też 9-10 godzin i praktycznie nie ma nas cały czas w domu a tu raz na ruski rok nie można imprezy zrobić bo jaśnie panu przyszkadza.. niedługo też mam 30tkęi chciałabym zrobić małe przyjecie i się wcale nie zdziwię jak będę znowu mieć policję w domu
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 04.01.2019 09:17
Ja musiałam przejść się po sąsiadach że przyjedzie moja mama z niepełnosprawnym bratem na jedną noc, który w nocy jęczy albo płacze … nie mówi. Wiecie że te hieny i tak wezwały policję?!
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie