Postawiłam warunek. Przyjmę oświadczyny, kiedy dostanę pierścionek za 10 tys. zł

Sylwia przekonuje, że nie jest materialistką. Ta kwota nie wzięła się znikąd.
Postawiłam warunek. Przyjmę oświadczyny, kiedy dostanę pierścionek za 10 tys. zł
22.12.2018

Rozmawiamy o małżeństwie od dłuższego czasu. Jesteśmy razem od 3 lat i chcemy spędzić razem resztę życia. Ale ja nie jestem aż taką romantyczką, jak on. Według mnie miłość to nie wszystko. Trzeba też mieć co do garnka włożyć i żyć w godnych warunkach.

Zobacz również: LIST: „Przypadkiem znalazłam rachunek za pierścionek zaręczynowy. Jestem WŚCIEKŁA!”

Nie chcę ślubu dla samego ślubu. Jako żona muszę czuć się bezpiecznie także pod względem finansowym. I dałam mu to wyraźnie do zrozumienia. Kiedy zapytał, czy chcę jeszcze w tym roku zostać jego narzeczoną, po prostu go wyśmiałam.

Powiedziałam wprost: możesz mi się oświadczyć, ale pierścionkiem wartym przynajmniej 10 tys. zł.

Żeby nie było - nie jestem materialistką i to umowna kwota. Tak tylko rzuciłam, żeby coś zrozumiał. Bycie razem kosztuje. Małżeństwo powinno mieć gdzie mieszkać, czym jeździć i za co wychować dzieci. My takiej stabilizacji jeszcze nie osiągnęliśmy.

Zobacz również: Wydałem 300 zł na pierścionek zaręczynowy

Ja się staram, zmieniam pracę, walczę o awans i podwyżkę. On trochę spoczął na laurach. Od lat w tej samej firmie, na tym samym stanowisku, za te same pieniądze. Stać nas na wynajem mieszkania, tygodniowe wakacje gdzieś w Polsce i podstawowe potrzeby. Ale na nic więcej.

To żadna sztuka paść na kolana i poprosić o rękę. Prawdziwe życie to jednak coś więcej, niż takie symbole.

Wspomniałam mu o tych 10 tysiącach, bo podobno pierścionek powinien kosztować trzykrotność pensji. No i właśnie tego od niego oczekuję - niech zarabia te 3 tysiące na rękę i wtedy może nam się udać. Mam nadzieję, że trochę go to zmotywuje.

Sylwia

Zobacz również: "Nie podejrzewałam go o takie skąpstwo!". Dostała pierścionek zaręczynowy za 6 tys. zł i narzeka

Polecane wideo

Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE
Internautki krytykują swoje pierścionki zaręczynowe. Te uznały za NAJBRZYDSZE - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 4.54 / 5
hrabina (Ocena: 5) 25.12.2018 00:27
frajjjjjjjjerka! 10K? ja bym splunęła i poszła obrażona, że ktoś mi kupił taki tani bubel.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.12.2018 14:50
Z drugiej strony to żadna sztuka mieć wymagania i oczekiwania jakby się naoglądało za dużo telenowel. Takie mam wrażenie jak czytam te wypociny. A gdzie radość z wspolnego dorabiania się , ze wspólnego wypoczynku| ( choćby w PL) , ze zdrowych dzieci???
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.12.2018 13:07
Szkoda by było zgubić taki drogi pierścionek a przecież często się zdarza. Poza tym trochę honoru i sama sobie kup zamiast naciągać bliskich. Najpewniej koleś dowiedział się na czym stoi i już szuka odpowiedniejszej partii która będzie go szanować jako partnera a nie sponsora. Zamiast wydawać kasę na bzdury polecam zainwestować w nieruchomości.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.12.2018 09:23
Niech ten facet ucieka! Jak najdalej od Ciebie!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.12.2018 01:35
Stać ich na wynajem i wakacje w Polsce a jej się marzy pierścionek za 10k. Znam kilka takich osób które wszystko robią na pokaz, niby mają fajne ciuchy, duże domy i drogie samochody ale nie wiedzą co to podróże, wyjazd na narty itp. wszystko byle by sąsiad był zazdrosny.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie