Polacy strasznie oszczędzają na prezentach. Są skąpi i dają bliskim byle co

Sylwia upominki warte kilkadziesiąt złotych nazywa ochłapami.
Polacy strasznie oszczędzają na prezentach. Są skąpi i dają bliskim byle co
fot. Unsplash
15.12.2018

Ostatnio wszędzie mnóstwo poradników, co kupić najbliższym na Święta. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie niektóre propozycje. W gazetach i Internecie zestawienia w stylu "prezent dla niego za mniej, niż 20 zł", "upominek dla niej do 15 zł", "jak zaoszczędzić na świątecznych prezentach".

Zobacz również: Bratowa nie chce mnie znać. Obraziła się, bo nie dałam jej dziecku prezentu na mikołajki

Może to i praktyczne, ale mnie coś w tym nie gra. Przecież to wyjątkowy czas i wymaga wyjątkowej oprawy. Na co dzień nie obdarowujemy się tak hojnie, więc chociaż raz w roku wypadałoby pokazać gest. Spaliłabym się ze wstydy, gdybym komuś dała taką taniochę.

Nie zrozumcie mnie źle - mam na myśli ludzi, których stać, a mimo to skąpią.

Najbliższa rodzina to jest kilka, maksymalnie kilkanaście osób. Jak się człowiek postara, to jest w stanie zarezerwować przykładowe 100 zł dla każdego. Prezentów nie trzeba przecież kupować na ostatnią chwilę. Ja od września szukam okazji i gromadzę.

Zobacz również: „Krewni przez wiele lat naciągali mnie na bardzo drogie prezenty. W tym roku dostaną ode mnie...”

Mądrą oszczędność pochwalam, ale skąpstwem gardzę. Nie chciałabym od nikogo dostać zestawu kosmetyków z dyskontu za 14,99 zł. Ani pluszaka za dychę. To jest sygnał dla obdarowanego, że mamy go gdzieś. Rzucamy byle ochłap za grosze, żeby było.

Sporo to mówi o Polakach. Nawet jak mamy, to nie chcemy się dzielić.

Ja to nazywam cwaniactwem. A nuż głupek się nie zorientuje, a w portfelu więcej zostanie. Niech się cieszy z byle badziewia. Uprzedzam: prędzej go to obrazi, niż sprawi radość. Dlatego zachęcam, żeby w te Święta dać od siebie coś więcej.

Sylwia

Zobacz również: Świąteczny PSYCHOTEST: Co kupić facetowi pod choinkę? Wszystko zależy od jego znaku zodiaku...

Ten kalendarz adwentowy to marzenie każdej kobiety! (CZĘŚĆ 1)
Ten kalendarz adwentowy to marzenie każdej kobiety! (CZĘŚĆ 1) - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 4.06 / 5
nowy_lepszy_świat (Ocena: 5) 17.12.2018 10:50
Wykosztowuję się na każde święta, sama dostając o wiele mniej wartościowe prezenty z komentarzem "bo nie wiedziałam co Ci kupić, bo ty wszystko masz". W tym roku wspólnie ustaliliśmy - nie będzie prezentów. I wcale nie będzie mi przykro z tego powodu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2018 13:44
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi, zwanemu dr Agbazarą, wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość, pomagając mi przywrócić mego kochanka, który zerwał ze mną Cztery miesiące temu, ale teraz ze mną przy pomocy dr Agbazary, wielkiego zaklęcia miłosnego odlewnik. Wszystkim dzięki niemu możesz również skontaktować się z nim o pomoc, jeśli potrzebujesz go w czasach kłopotów poprzez: ( a g b a z a r a @ g m a i l . c o m ) możesz również Whatsapp na ten numer ( +234 810 410 2662 )
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2018 12:12
No jasne na kilka/naście osób mam wydać ponad tysiąc zł czy funtów bo ktoś uważa. że danie mniej za prezent , to skąpstwo. Następny tępy muł się wypowiedział w artykule, prawdopodobnie zmyślonym dla celu nabicia jak największej ilości wyświetleń i zrobienia gównoburzy w komentarzach. To , że ktoś daje dupska pod latarnią, zarabia na mc 5 tys.na ręke i może szastać hajsem na prawo i lewo, to nie znaczy że każda obieta tak ma robić. Niech każdy kupuje tyle, na ile go stać, żyjcie i dajcie żyć innym tępe dzidy.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 1) 15.12.2018 18:21
W tym roku postanowiłam ze prezenty będą skromne. Rok temu kupiłam mamie coś w teorii praktycznego, czego potrzebowała i o czym mówiła. Od roku leży w szafie nieużywane. A wydałam kilkaset złotych. W tym roku mam mało pieniędzy, bo właśnie kupiłam mieszkanie i mam ważniejsze wydatki. Prezenty będą skromne i nie zamierzam się wykosztowywac bez powodu.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 15.12.2018 08:01
A ja nienawidzę kupować prezentów tylko dlatego, że jest sztuczna data w kalendarzu. Uważam, że są ważniejsze sprawy i wolę komuś dołożyć te kilka stów do fajnego prezentu praktycznego typu łóżko za kilka miechów, niż dlatego, że jest 24 grudnia wariować.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie