Moja mama urodziła mnie jako 17-latka. Strasznie się tego wstydzę

Anastazja twierdzi, że z tego powodu jej rodzina uznawana jest za patologiczną.
Moja mama urodziła mnie jako 17-latka. Strasznie się tego wstydzę
fot. Unsplash
23.11.2018

Wiem, że nie powinnam tak mówić, ale od zawsze mnie to gryzie. Niby fajnie mieć młodą mamę, ale bez przesady. Moja zawsze kiedy idzie na wywiadówkę, to niektórzy myślą, że jest moją siostrą. Nie dość, że urodziła mnie wyjątkowo młodo, to jeszcze świetnie się trzyma.

Zobacz również: Ciężarne nastolatki robią selfie z wielkimi brzuchami. Najmłodsza z nich ma 15 lat!

Kocham ją z całego serca i nie zamieniłabym na inną, ale tak - to jest dla mnie problem. Zwłaszcza, kiedy ktoś pozna prawdę i zaczyna drążyć temat. Od razu słyszę głupie komentarze i widzę te podejrzliwe spojrzenie.

Pewnie mają ją za łatwą, bo urodziła mnie jeszcze jako dziecko.

Nie mam żadnego wpływu na to, że moja mama zaszła w ciążę mając 16 lat, a urodziła mnie dwa dni po 17. urodzinach. Kiedy szłam do pierwszej klasy podstawówki, to ona powinna kończyć dopiero studia. Niedawno stałam się pełnoletnia i dzieli nas już mniej lat, niż aktualnie mam...

Zobacz również: Ma zaledwie 21 lat i już 4 dzieci. Dwoje urodziła w toalecie, bo nie wiedziała, że jest w ciąży

Widzę, że niektórzy ludzie oceniają ją i mnie na tej podstawie. Pewnie jakaś patologia, bo kto to widział, żeby nastolatka trafiała na porodówkę. Powinna się uczyć na sprawdzian z matematyki, a nie płodzić dziecko. Między innymi dlatego cały czas zwlekam z pierwszym razem.

Szczerze? Nie chciałabym popełnić jej błędu.

To mój największy autorytet i przyjaciel, ale nie ma się co oszukiwać - na macierzyństwo było o wiele za wcześnie. Dała sobie świetnie radę, to fakt. Tylko, że dla niektórych na zawsze pozostanie głupią dziewczyną, której rodzice nie przypilnowali.

Anastazja

Zobacz również: 11-latka zaszła w ciążę. Ojcem dziecka okazał się...

Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami
Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 14.12.2018 08:19
Mnie mama tez urodziła mając 17 lat . Ja swoją córkę mając 26 . I szczerze dopiero teraz zrozumiałam ile ja to kosztowało i jak musiało być jej ciężko. Uczyła się do matury wtedy (która zdała), nie miała pieniędzy , drogich gadżetów dla mnie , baaa nawet pampersow wtedy nie było :) i dała sobie radę . Ja niby 26 - mam pieniądze , mieszkanie , wszystko co chce dla małej i teoretycznie powinno być mi łatwiej :) ale nie jest dlatego tym bardziej ja doceniam . Mamo żyj 100 lat . Wszystkiego sobie całe życie odmawiasz dla nas . Kocham Cię i zawsze byłam dumna z tego , ze to Ty jesteś moja mama :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.11.2018 15:34
serio coś chyba poszło nie tak, skoro obchodzi się ocena obcych ludzi na temat twojej mamy. u mnie w rodzina matka i ja jesteśmy czarnymi owcami (większość rodziny pochodzi ze strony ojca, rozwiedzeni od prawie 20 lat). Za każdym razem jak rozmawiam z babcią to ma coś do powiedzenia na temat mojej matki a ja krótko ucinam babe. Tak jakbym zrobiła z każdą inną osobą bo to jest moja mama, może nie najlepsza na świecie, ma czasem trudny charakter, zdarzało jej się być dyktatorem i bardzo wymagającym rodzicem ale mimo wszystko to moja mama i kocham ją za wszystko czego mnie nauczyła. Ty chyba swojej matki tak nie kochasz skoro wstydzisz się za nią zamiast być dumna że sprostała tak trudnemu zadaniu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.11.2018 01:32
Po pierwsze - twoja mama cię wychowała A nie usunęła ciążę jakby to pewnie zrobiły współczesne pseudo wyzwolone kobiety ! Dała sobie radę, nie poddała się Więc nie masz się czego wstydzić! Sprostala temu trudnemu zadaniu choc byla, mowiac szczerze, gowniara. Wspoleczesne nastolatki zazwyczaj nie potrafia ugotowac pomidorowki a co dopiero wychowac dziexko. Ja swoje pierwsze dziecko urodziłam mając 28 i tak teraz myślę że o 5 lat za późno....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2018 23:01
Ja piernicze ludzie to mają problemy. Jakby Cię po 40tce urodziła to znowu by było że babcia na wywiadówki chodzi. Mam znajomych którzy mają tak młode mamy i takich którzy mają dużo starsze. Ci z młodszymi zawsze mają lepiej bo lepiej ich rozumieją pod każdym względem.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.11.2018 20:03
Ojj, chyba mamie nie poszło tak dobrze wychowanie córki, skoro ta wstydzi się czegoś takiego przed obcymi :( szkoda, mamie na pewno byłoby przykro, pewnie ona swoją córkę uważa za najwspanialszą konsekwencję swojej głupoty.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie