Zamówiłam wegetariańską zupę. Podano mi krem warzywny na rosole drobiowym!

Anna czuje się skrzywdzona i oszukana. Jej zdaniem Polska to nie kraj dla wegetarian.
Zamówiłam wegetariańską zupę. Podano mi krem warzywny na rosole drobiowym!
fot. Unsplash
20.11.2018

Kilka dni temu zasiedziałam się w pracy. Byłam strasznie głodna, więc wyjątkowo poszłam zjeść coś do baru. Zazwyczaj unikam tego typu miejsc, bo jakoś nie mam zaufania. Chyba, że jest to knajpka specjalizująca się w kuchni roślinnej, bo od ponad roku jestem wegetarianką.

Zobacz również: Wojna o jedzenie: Dlaczego mięsożercy nie lubią wegetarian?

W normalnych lokalach trudno coś wybrać. Ostatecznie padło na placki ziemniaczane w sosie pieczarkowym. Upewniłam się, że smażą je na oleju, a w sosie nie ma żadnego tłuszczu zwierzęcego. Także spoko.

Chciałam jeszcze zupę, więc zapytałam kelnerkę, co poleci. Podkreśliłam, że chodzi o wersję wegetariańską.

Bez zawahania zaproponowała krem warzywny, więc jej zaufałam. Co tam może być podejrzanego? Zmiksowane jarzyny, ewentualnie zabielone śmietanką, do tego prażone pestki, grzanki i tyle. Przyznam, że zjadłam ze smakiem. Gdybym nie zajrzała znowu do karty, to prawda by się nie wydała.

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

Czekałam jeszcze, aż koleżanka zje, więc z nudów sięgnęłam po menu. Znalazłam tę nieszczęsną zupę z dokładnym opisem. Krem warzywny na bazie bulionu drobiowego! Właśnie coś mi tu nie grało, wyczuwałam dziwny posmak.

Od razu wyobraziłam sobie te pływające korpusy i zrobiło mi się słabo. Wezwałam kelnerkę do mnie.

Pytam ją nieprzyjemnym tonem, czy wie, co to znaczy wegetariański. Tak, oczywiście, bez mięsa. Czyli wystarczy, że mięsa nie widać? W tym momencie już się zmieszała. Wygarnęłam jej, że mnie oszukała, bo zjadłam zupę na mięsnym rosole. Przeprosiła, ale była zdziwiona. Przecież mi smakowało. Właśnie dlatego ciężko być w Polsce wegetarianką. Wszędzie niekompetencja.

Anna

Zobacz również: Zdradzę Wam, dlaczego nie przyjaźnię się z mięsożercami. Dla mnie to nie są ludzie

Znaki zodiaku, które łatwo się wściekają. Tak wyprowadzisz je z równowagi
Znaki zodiaku, które łatwo się wściekają. Tak wyprowadzisz je z równowagi - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.11.2018 15:20
Szkoda mi tych osób które piszą tutaj braku kompetencji. Ciekawe czy one same pracując w takim miejscu za grosze, byłyby tak oddane swojej pracy. Każdy powinien przepracowac chociaż tydzień w sektorze usług aby zrozumieć z czym to się wiąże i zrozumieć przede wszystkim ze po drugiej stronie jest człowiek. A co do autorki skoro miała kartę to czemu wcześniej do niej nie zajrzała?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.11.2018 04:01
Nie każdy wie, czego unikają wegetarianie. To znaczy nie chodzi mi o samo mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, ale o takie rzeczy jak: gotowanie zupy na mięsie mimo, że go nie podajemy, krojenie warzyw tym samym nożem o mięsa, smażenie na patelni mięsa i tofu jednocześnie. Ja też tego nie wiedziałam, dopiero po rozmowach z wegetarianami się tego dowiedziałam. Albo gdzie kryje się produkt zwierzęcy. To nie jest łatwe i jak nas nie dotyczy nie interesujemy się tym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2018 22:34
Zrobić bojkot tzn na internecie wydać opinie-zaraz liczba klientów spadnie skoro wegetariańska restauracja sprzedaje niewegetarianskie dania to nie spełnia swoich wymogów
zobacz odpowiedzi (1)
Mon (Ocena: 5) 20.11.2018 21:18
Lepiej! Kiedyś w knajpie pan właściciel upierał się, że mają menu dla wegan i wegetarian, po czym jako jedno z tych dań wymienił mi śliwki w boczku ?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2018 17:02
ona akurat nie je mięsa z wyboru ale co gdyby była poważnie uczulona na jakiekolwiek produkty mięsne? kelnerka musi wiedzieć takie rzeczy a niepoinformowanie klientki o mięsie w składzie warzywnej zupy jest oznaką ogromnej niekompetencji. ja nie jestem wegetarianką i na szczęście nie mam poważnych alergii ale rozumiem niesmak (sic) jaki pozostał po takim doświadczeniu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie