Moja przyjaciółka nie ma do siebie szacunku. Przyjęła tani pierścionek zaręczynowy

Katarzyna twierdzi, że jej bliska koleżanka została upokorzona przez narzeczonego.
Moja przyjaciółka nie ma do siebie szacunku. Przyjęła tani pierścionek zaręczynowy
fot. Unsplash
13.11.2018

Jestem zdania, że miłości nie da się kupić. Co z tego, że masz u boku bogacza, skoro nie pociąga cię nic poza jego pieniędzmi. Taki układ długo nie potrwa. Oczywiście fajnie by było szczerze zakochać się w majętnym facecie, ale rzadko kiedy to się udaje. Oni przyciągają interesowne dziewczyny.

Zobacz również: LIST: „Przypadkiem znalazłam rachunek za pierścionek zaręczynowy. Jestem WŚCIEKŁA!”

Nie zmienia to jednak faktu, że w związku pieniądze są istotne. Mężczyzna od czasu do czasu powinien się postarać i pokazać gest. W momencie zaręczyn szczególnie. Nie wyobrażam sobie, że koleś prosi mnie o rękę bez pierścionka albo jakimś badziewiem z plastiku.

Tym bardziej nie rozumiem decyzji mojej bliskiej przyjaciółki.

Zaręczyła się w weekend ze swoim chłopakiem, z którym jest od 2 lat. Powinnam się cieszyć. Musi być z nim szczęśliwa, skoro planują wspólne życie. Ale trzeba się szanować. Uważam, że błyskotka którą od niego dostała, dla każdej kobiety byłaby obrazą.

Zobacz również: Sam zrobił pierścionek zaręczynowy. Internautki zazdroszczą jego narzeczonej

To jakaś tania tandeta i widać to na pierwszy rzut oka. Ona też jest tego świadoma. Mimo wszystko powiedziała "tak" i udaje najszczęśliwszą dziewczynę na świecie. W rzeczywistości jest przybita. Widzę w jej oczach rozczarowanie, które jest jak najbardziej uzasadnione.

Dlaczego więc nie powiedziała ani słowa, a teraz męczy się z tym brzydactwem na palcu?

Bo go kocha i bardzo jej zależy... Uczucia uczuciami, ale zaręczyny są raz w życiu (przynajmniej teoretycznie) i facet nie powinien przy tej okazji oszczędzać. Ja bym tego nie przyjęła i czekała na bardziej wartościowy symbol miłości.

Katarzyna

Zobacz również: Znalazła pierścionek, którym chłopak chce się jej oświadczyć. Jest ZAŁAMANA

Polecane wideo

Samodzielnie wykonał pierścionek zaręczynowy. Wszyscy współczują jego narzeczonej
Samodzielnie wykonał pierścionek zaręczynowy. Wszyscy współczują jego narzeczonej - zdjęcie 1
Komentarze (29)
Ocena: 3.41 / 5
gość (Ocena: 5) 29.09.2020 13:12
wszystko zalezy, ile zarabia, jesli malo to ok, jesli dusigrosz, niech spada
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2018 10:17
Jak nie stać go na pierścionek, to jak utrzyma rodzine? beda zyli z zasilku? To się wykazał, nie ma co..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2018 11:41
szczerze? dla mnie to głupota ja nie pytałam nie sprawdzałam za ile narzeczony kupił pierścionek i ile diament ma karatów. zaręczyny też nie były jakieś wow po prostu dostałam od niego kwiaty z poczty kwiatowej przyniósł je kurier a za 5 minut wszedł on i zapytał czy ego żoną zostane. i wiecie co najbardziej się dla mnie liczyło? Nie, nie pierścionek a to , że mnie kocha.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.11.2018 23:14
Śmiać mi się chce jak widzę takie artykuły, widać że dla autorki nie liczy się osobowość i charakter partnera, ani nawet wygląd czy wielkość przyrodzenia bo znam i takie kobiety, a wyłącznie grubość portfela. No ale załóżmy że ważna jest wartość tego pierścionka to na miejscu faceta miałbym niezły orzech do zgryzienia, odciąć metkę z ceną czy nie bo przecież ona będzie się chwaliła tylko wartością pierścionka. Z ubrań metki sklepowej też nie odrywacie by było widać markę i cenę? Takie coś nazywa się próżność i nie ma nic wspólnego z uczuciem do drugiej osoby. Czemu nikt nie pomyślał że jej facet zbiera pieniądze na zakup domu, albo jakiś inny cel dzięki któremu będą dużo szczęśliwsi razem zamiast na próżną błyskotkę? To akurat mój przypadek. Moja żona dostała srebrny pierścionek z cyrkonią, wiedziała że oszczędzam każdy grosz na zakup mieszkania dla nas i gdy go zobaczyła to stwierdziła że niepotrzebnie wydałem pieniądze bo na równi mogłem kupić pierścionek za 2 zł z maszyny ze sztuczną biżuterią dla dzieci. Jeżeli dla autorki tak ważna jest wartość pierścionka to niech ożeni się z portfelem.
odpowiedz
Byk (Ocena: 5) 13.11.2018 22:58
Ta historia jest o mnie☺
odpowiedz

Polecane dla Ciebie