Jestem weganką, a nie psychopatką. Przestańcie mnie tak traktować!

Dominika twierdzi, że mięsożercy próbują ją upokorzyć.
Jestem weganką, a nie psychopatką. Przestańcie mnie tak traktować!
fot. Unsplash
06.11.2018

Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że jedzenie mięsa to morderstwo, a jajecznica to smażone płody. Przeszłam na taką dietę, bo chciałam, a nie po to, by zbawiać świat. Niech każdy je, co chce. Ale w drugą stronę to chyba nie działa. Codziennie ktoś na mnie naskakuje.

Zobacz również: „Byłam weganką przez 6 lat. Ta dieta zrobiła z moim ciałem coś okropnego!”

Jesteś głupia, pokarm zwierzęcy jest niezbędny do życia, umrzesz, weź się zabij. Takie słowa słyszę pod swoim adresem tylko dlatego, że jestem weganką. Wszyscy uważają mnie za psychopatkę. Ogólnie osoby takie jak ja są w Polsce dyskryminowane i obrażane.

Mięsożerna większość uważa, że ma rację. I daje sobie prawo do mieszania mnie z błotem.

Skąd w ludziach taka zawiść? Ja cudzego życia i wyborów nie komentuję. Oczekiwałabym tego samego. A przede wszystkim zależy mi na szacunku. Rezygnacja z czegoś nie oznacz przecież choroby psychicznej. Ja też mogłabym powiedzieć np. o osobie wierzącej, że ma coś z głową.

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

Ale tego nie robię. Niech każdy żyje po swojemu. Szkoda, że mnie się odbiera taka możliwość. Na hasło weganizm statystyczny Polak dostaje histerii. Głupie uśmieszki, traktowanie z góry, beznadziejne komentarze, podważanie mojego światopoglądu.

Z czego to wynika? Coraz częściej wydaje mi się, że z zazdrości. Ludzie chcieliby być tak wrażliwi, oczytani i zdyscyplinowani, ale okazują się za słabi.

Wtedy tłumaczą swoją "normalną" dietę na milion sposobów. Żeby tylko postawić na swoim i zgnoić osobę myślącą inaczej. Ośmieszają np. mnie, żeby przykryć własne wyrzuty sumienia.

Dominika

Zobacz również: Zdradzę Wam, dlaczego nie przyjaźnię się z mięsożercami. Dla mnie to nie są ludzie

„Najchudsza anorektyczka na świecie”. 26-latka przestała jeść i waży tylko 17 kg!
„Najchudsza anorektyczka na świecie”. 26-latka przestała jeść i waży tylko 17 kg! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (30)

Ocena: 4.93 / 5
gość (Ocena: 5) 06.11.2018 21:26
Z tym jedzeniem mięsa jest tak jak z se.ksem. Wmawia się ludziom,że jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania,a tu proszę bez sek.su tak jak i bez mięsa da się żyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.11.2018 15:07
Mam dokładnie odwrotne poczucie. To weganie dyskryminują miesożerców. Nieustanne uwagi, przewracanie oczami, szukanie specjalnych knajp, oglądanie kazdej rzeczy 5 razy przed zjedzeniem, opowiadanie o tym jak PYSZNE było ostatnie tofu... Zaczęłam unikać wege znajomych głownie dlatego, ze nie lubie i nie toleruję kuchni opartej na warzywach/hummusie/tofu, a taka byla mi narzucana za każdym razem. Na propozycje wyjscia do pizzeri, gdzie są sałatki, slyszalam parskniecie smiechu i tekst "chyba zartujesz". Dodatkowo mój chlop lubi konkretnie zjeść i jak widział mikro hummusik w miseczce z kawalątkiem bezglutenowej pity za 45 zł w knajpie to nie wiedzial jak to zjesc i czy to w ogole jest jadalne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.11.2018 14:54
O właśnie najbardziej osadzaja ludzie którzy nie mają pojęcia mój brat jest wegetarianinem i brzydzi się mięsem ale nikomu nie mówi tego natomiast druga strona uwielbia ten temat co ty jesz salate itp akurat patrząc na niego odżywia się bardzo zdrowo nie od dziś również wiadomo że mięso nie jest zdrowe szczególnie z sklepu wypchane sterydy i i innymi dziadostwami
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.11.2018 09:50
Ok..ale czlowiek jest stworzony do jedzienia miesa...te wszytskiefanaberie weganizm, wegetarianizm..predzej czy pozneij odbije sie negatywnie na zdrowiu
zobacz odpowiedzi (8)
gość (Ocena: 5) 06.11.2018 09:14
ludzie burzą się, jak słyszą o fermach kotów w Chinach, o okaleczaniu psów i zjadaniu innych "europejskich" zwierząt - ale krówki, świnki itp już są ok? jak położycie dziecko obok jabłka i królika zobaczcie, czy ten instynkt łowiecki się włączy i zacznie polować na króliczka :)
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie