Mój chłopak akceptuje tylko naturalne metody planowania rodziny. Nie chce słyszeć o antykoncepcji

Partner Justyny ze współżyciem chce zaczekać do ślubu i robić to bez zabezpieczenia.
Mój chłopak akceptuje tylko naturalne metody planowania rodziny. Nie chce słyszeć o antykoncepcji
fot. Unsplash
12.10.2018

To jest bardzo świeża sprawa, chociaż znamy się od 2 lat. Najpierw był tylko kolegą ze studiów, potem zrodziła się między nami przyjaźń, a teraz już oficjalnie jesteśmy w związku. Do niczego jeszcze nie doszło i wiele wskazuje na to, że nie dojdzie. Chyba, że on się oświadczy, a ja się zgodzę.

Zobacz również: LIST: „Chodzę do katolickiego ginekologa. Znalazłam lekarza, który podziela moje poglądy!”

Wiedziałam, że jest bardzo wierzący i wręcz mi to imponowało. Ja nie jestem aż tak konserwatywna. Nigdy nie wykluczałam bliskości fizycznej. On mówi jasno, że w ogóle go to nie interesuje. Najpierw ślub, choć do tego też mu się specjalnie nie spieszy.

Może to dziwne, ale nie uważam tego za jego wadę. Dla wyjątkowego człowieka warto się trochę pomęczyć i poczekać.

Mój problem nie dotyczy więc tego, że on nie chce tego ze mną robić. W porządku, szanuję zasady, którymi się kieruje. Bardziej zastanawiam się nad tym, czy warto brnąć w ten związek wiedząc, czym to się może skończyć. Traktuję to wszystko na poważnie i nie wykluczam, że jeśli będzie nam dobrze, to zostaniemy małżeństwem.

Zobacz również: Trafiłam do nawiedzonego ginekologa

Ale co dalej? Takich poglądów raczej się nie zmienia. Zaczniemy współżyć, ale on nigdy nie pozwoli na stosowanie antykoncepcji. Pewnie pojawi się dziecko, potem kolejne. Ja o tak wielkiej rodzinie nigdy nie marzyłam. Każde zbliżenie będzie ryzykowne i straszne. Czy znowu wpadnę?

Być może jest za wcześnie, żeby myśleć o takich sprawach, ale mnie interesuje związek na stałe. Jeśli mam się w 100 procentach teraz zaangażować, to muszę się zastanowić, jak to ma wyglądać. Jakoś nie wierzę w to, że kiedyś zmieni zdanie i nie będzie nerwowo reagował na słowo "prezerwatywa" albo "pigułki".

Bardzo się waham. A to chyba nie wróży najlepiej.

Justyna

Zobacz również: LIST: „Stosowałam naturalną antykoncepcję i zaszłam w ciążę miesiąc po ślubie! Skąd miałam wiedzieć, że to nie działa?”

Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami
Dzieci w ciąży. Uczennice podstawówki chwalą się rosnącymi brzuchami - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (21)

Ocena: 4.81 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2018 10:05
Droga czytelniczko, jeśli na prawdę chcesz być z tą drugą osobą i wiesz jakie ona ma poglądy na temat planowania rodziny, to może warto zainteresować się metodami naturalnymi. Ja od dłuższego czasu ze swoim partnerem stosujemy komputer cyklu MyWay. Na podstawie jego wyliczeń wiemy kiedy są moje dni płodne (owulacja), a kiedy możemy kochać się bez zabezpieczeń i obaw o poczęcie kolejnego dziecka. W tym momencie komputer działa u Nas na zasadzie naturalnej antykoncepcji, ale poprzez to że wprowadzasz do jego bazy danych pewne wartości to może on również być świetnym sposobem by planować zajście w ciążę. Cyklotest MyWay to wybór, który Ci polecam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.10.2018 20:11
bierz tabletki i mu sie nie chwal tepa dziewczyno
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.10.2018 18:55
Jakbym czytała o sobie. Wytrzymalam rok i ucieklam bo poglądy poglądami ale to już jest chore żeby facet tak się zachowywał. Albo ma niskie libido, albo jest aseksualny , albo jest gejem. Chociaż przede wszystkim jest podatny na wpływ innych i jeśli w trak młodym wieku jest zapatrzony w religię co przekłada się na każdy aspekt jego życia, to im będzie starszy tym gorzej. Do związku z takim człowiekiem nadaje się tylko osoba o identycznych poglądach.
odpowiedz
Alfa (Ocena: 1) 12.10.2018 16:43
Jeśli facet nie chce sexu to pewnie autorka jest brzydka jak noc i tyle. Tez bym wymyślał rożne wymówki gdybym miał grubą i brzydką dziewczynę.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 12.10.2018 09:11
Po prostu gośc ma mikroskopijnego penisa i zerowe libido, jeśli seks dla Ciebie tez może nie istnieć to jesteście dla siebie stworzeni. Inaczej zmarnujesz sobie życie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie