Zaraz urodzę, ale 500+ nie wezmę. Dla mnie to upokarzająca jałmużna

Sabina twierdzi, że spaliłaby się ze wstydu wypełniając taki wniosek.
Zaraz urodzę, ale 500+ nie wezmę. Dla mnie to upokarzająca jałmużna
fot. Unsplash
06.10.2018

Jestem pierwszy raz w ciąży. Przez ostatnie miesiące moje życie bardzo się zmieniło. Najpierw ślub, potem wiadomość o dziecku. Nie może być lepiej, przynajmniej w prywatnych sprawach. Zawodowo raczej bez szału - najniższe stanowisko w firmie, pensja przeciętna. Ale to nie oznacza, że mam zamiar się użalać.

Zobacz również: 300 zł nie wystarczyło na wyprawkę dla mojego syna. Mam ogromny żal do rządu

Moim największym szczęściem są ludzie, którzy mnie otaczają. I to, że lubię siebie. Mam swoją dumę i znam swoją wartość. Nigdy nikomu nie dam się pomiatać. Jeśli cierpię, to z godnością i podniesioną głową. Tak mnie nauczyła mama i za to jestem jej bardzo wdzięczna.

Wspominam o tym nie bez powodu. Jak dziecko, to oczywiście 500+. Przy pierwszym nie nabiorę praw do tego zasiłku, ale i tak mam wyrobione zdanie.

Tak, uważam, że to jest, a przynajmniej powinien być zasiłek. Dla najbiedniejszych, którzy inaczej sobie nie poradzą. Cała reszta niech pracuje na siebie i potomstwo. Uważam, że w większości przypadków jest to forma jałmużny. A ja ręki po cudze pieniądze nie wyciągam. Nawet jak mi będą wpychać.

Zobacz również: Dominika dziękuje podatnikom za wspaniałe wakacje. Dzięki 500+ urlop spędzi w Meksyku

Po prostu taka jestem, że nie lubię być zależna od innych. Spaliłabym się ze wstydu przy wypełnianiu takiego wniosku. To byłoby przyznanie się, że nie daję rady. A tak źle na pewno nigdy nie będzie. Czy 500 zł poprawiłoby nasz domowy budżet? Na pewno, ale trzeba mieć jakieś zasady.

To nie tak, że próbuję się w ten sposób wywyższać. Nie śpię na kasie, więc trudno mnie uznać za oderwaną od rzeczywistości bogaczkę. Uważam tylko, że nie jestem w tak dramatycznej sytuacji, by ratować się cudzymi pieniędzmi.

Myślę, że moje dziecko kiedyś to zrozumie i będzie ze mnie dumne.

Sabina

Zobacz również: Program 5000+ wchodzi w życie. Rodzice dostaną jeszcze więcej pieniędzy

Polecane wideo

Nazwali ją najpiękniejszą mamą w Polsce. Kasia podbija Instagram
Nazwali ją najpiękniejszą mamą w Polsce. Kasia podbija Instagram - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.10.2018 13:18
Moja matka nie bierze tak od 10 lat kasy na mojego chorego brata - bo duma
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.10.2018 21:20
Co za idiotyczna postawa. Skoro płace podatki to dlaczego mam sobie tego w jakiekolwiek postaci nie odebrać? Idiotyzm do potęgi entej.
zobacz odpowiedzi (1)
P (Ocena: 5) 07.10.2018 17:02
rozumiem Cię doskonale. Też nie wyobrażam sobie pobierania tego świadczenia. Dopóki mam sprawne ręce i umysł, jestem w stanie sama zapewnić moim dzieciom godne życie. Zasiłki są dla potrzebujących, a ja do tej grupy nie zamierzam należeć. Niestety większość ludzi tego nie rozumie, ale nie przejmuj się tym. Jestem z Ciebie dumna :)
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 07.10.2018 09:27
Bierz i co miesiac przekaz je na inny cel : schronisko, dom opieki dla seniorow itp - :)
odpowiedz
oral (Ocena: 5) 07.10.2018 09:05
nim dacie dupy i rozchylicie nogi, to zastanówcie się, czy stać was na utrzymanie siebie, gacha i bachora, a nie będziecie żyć za socjal płacony z podatków podatników ?
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie