Zdradzę Wam, dlaczego nie przyjaźnię się z mięsożercami. Dla mnie to nie są ludzie

Karolina woli towarzystwo wegetarian, czyli ludzi empatycznych i inteligentnych.
Zdradzę Wam, dlaczego nie przyjaźnię się z mięsożercami. Dla mnie to nie są ludzie
fot. Unsplash
26.09.2018

Doskonale wiem, co się mówi o wegetarianach i weganach. 99 procent ludzi odżywia się padliną, więc nas mają za oszołomów. Ale czy większość zawsze ma rację? Wiele sytuacji udowadnia, że zazwyczaj jest na odwrót. Ciemna masa nie lubi się wysilać, więc idzie po linii najmniejszego oporu.

Zobacz również: Weganie są DYSKRYMINOWANI! Mięsożercy muszą nam bardzo zazdrościć...

Rezygnacja z mięsa wymaga zmiany przyzwyczajeń, uczenia się nowych rozwiązań i odrobiny empatii. Nie oszukujmy się - statystyczny człowiek nie jest gotowy na takie poświęcenie. Mamusia karmiła nas co niedzielę schabowym, a do szkoły robiła kanapki z szynką, więc niech już tak pozostanie.

Wiedza o tym, że mięso jest zabójcze, a proces produkcji nieetyczny jest powszechna. Ale co z tego.

Staram się nie otaczać takimi osobami. Wychodzę z założenia, że z kim przestajesz, takim się stajesz. Wolę towarzystwo ludzi świadomych, inteligentnych i empatycznych. A tacy moim zdaniem są wszyscy, którzy zmienili swoją dietę na zdrowszą i bardziej etyczną.

Zobacz również: LIST: „Nie będę karmiła piersią, bo jestem weganką. Mleko ludzkie nie różni się od krowiego”

Nie lubię mięsożerców, bo kojarzą mi się z lenistwem. Także tym intelektualnym. A najgorsze jest to, że zazwyczaj mają się za najmądrzejszych. Opowiadają bzdury w stylu - po to Bóg dał nam zwierzęta, żebyśmy je jedli albo - mięso jest potrzebne, żeby być zdrowym.

Nauka już dawno obaliła te teorie, ale ciemnota dalej wie swoje.

Trudno przyjaźnić mi się z kimś, kto pożera ciało innej istoty. Dla mnie to nieludzkie. Jak sobie jeszcze wyobrażę, że potem trawi w żołądku tę padlinę, to już mi słabo. I właśnie dlatego, kiedy kogoś spotykam, to pierwszym pytaniem jest: czy jesz mięso?

Karolina

Zobacz również: Przez 4 lata była weganką. Pokazała, co dieta roślinna zrobiła z jej twarzą

Polecane wideo

„Dlaczego przyjaźnisz się z tą grubaską?”. Szczupła i pulchna modelka tworzą najgorętszy duet na Instagramie!
„Dlaczego przyjaźnisz się z tą grubaską?”. Szczupła i pulchna modelka tworzą najgorętszy duet na Instagramie! - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.35 / 5
gość (Ocena: 1) 23.05.2021 03:14
Ciekawy przypadek. Znam wielu ludzi na wegańskiej diecie i ich inteligencja nie powala. Wierzę w wolny rynek i jeżeli weganinzm jest dobry to powoli konsumenci zadecydują. Zwierzęta też na siebie nwzajem polują i niestey IQ z kożyścią dla mięsożernych... możę jednak jesteśmy na tym etapie aby już nie jeść mięsa? Mam parę znajomych na diecie bezmięsnej i nie wyglądają zbyt zdrowo...
odpowiedz
hyhhghnhg (Ocena: 5) 13.12.2019 09:21
nie chodz po trawie bo zabijasz zwierzeta
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.08.2019 02:46
Brawo. To mi się podoba. Zuch dziewczyna
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2018 07:03
Gratuluję. Umrzesz zdrowszy :)
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 27.09.2018 16:12
Nie wiem. Wydaje mi się, że jestem w stanie zrozumieć uczucia opisane w tym tekście. Jednak naprawdę jest sporo rzeczy, z którymi się tutaj nie zgadzam. Nie można traktować wszystkich miesozercow jako głupich - prawdopodobnie sama kiedys taka bylas. Każdy człowiek jest w stanie zmienić swoje podejście, nie powinnaś się czuć wyjątkowa, że może jesteś taka super a inni to durnie. Powinnaś się cieszyć, że akurat do ciebie dotarła prawda i współczuć tym, których nie interesują skutki ich działań, ale nie potępiac ich, bo może do nich też to kiedyś dotrze. Nie można oceniac ludzi tylko przez pryzmat tego, co jedzą - znam masę wegan, którzy właściwie nie mają pojęcia o co chodzi w empatii. Nie jest to proste zrozumieć i zmienić coś, co robi się od dziecka, prawda. Tak, jakbyś nauczył się pisać prawą ręką a po ilus latach chciał pisać lewą. Oczywiste, że zdarzy ci się nawet nieświadomie pisać prawą, tak jak weganom czy wegetarianom zdarzy się zjeść coś pochodzenia zwierzęcego. Bo jest to po prostu trudne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie