Wyrzuciłam dorosłą córkę z domu. 24-latka nie powinna mieszkać z rodzicami

Taka terapia szokowa jej pomoże. Kiedyś mi za to podziękuje - twierdzi Anna.
Wyrzuciłam dorosłą córkę z domu. 24-latka nie powinna mieszkać z rodzicami
fot. Unsplash
01.09.2018

Można powiedzieć, że w jakimś stopniu jestem dumna ze swoich dzieci. Na pewno bardzo je kocham. Nigdy nie byłam matką, która biegała za nimi z chusteczką i wycierała noski. Od najmłodszych lat uczyłam moich synów i córkę, że polegając na innych daleko się nie zajedzie. Jasne - zawsze mogą na mnie liczyć, ale niech będą samodzielnymi istotami.

Zobacz również: LIST: „Moja 25-letnia córka to chodząca porażka. Mieszka ze mną, zarabia grosze, nie dała mi wnuka...”

Ta strategia sprawdziła się w 2/3. Pierwszy syn wyprowadził się z domu na studia, kiedy miał 19 lat. 10 lat później jest świetnym facetem, który nie trzyma się spódnicy mamusi. Ma dyplomy, robi karierę, zarabia, za chwilę założy rodzinę. Nie muszę się o niego martwić. Drugi, o 2 lata młodszy, najpierw się trochę pogubił, ale znalazł już swoją drogę. Mieszka za granicą i jest szczęśliwy.

Gorzej z najmłodszą. Córka ma 24 lata i powinna być dorosłą, odpowiedzialną za siebie kobietą, a jakoś nie bardzo jej się chce.

Dostała się na studia, a nawet je teraz skończyła. Gdzieś tam sobie dorabiała, a niedawno zatrudnili ją na etacie. Jakiś adorator wokół niej się kręci. Teoretycznie wszystko fajnie i po kolei. Ale to tylko część prawdy, bo nigdy nawet nie pomyślała, że mogłaby stanąć w 100 procentach na własnych nogach.

Zobacz również: LIST: „Mam 25 lat, wykształcenie, męża, mieszkanie i dziecko w drodze. Moje koleżanki nie osiągnęły nic”

Mam na myśli wyprowadzkę z domu i życie na własny rachunek. Bez rodziców na każde zawołanie. Dziwi mnie to, bo możliwości nie brakowało - koleżanka kiedyś proponowała jej wspólny wynajem. Dziś, jak się dobrze zorganizuje, to ją samą stać na skromne lokum. Zawsze pchałam ją w tym kierunku - wyfruń z gniazda i rozwiń skrzydła.

Bez skutku. Wolała wygodny układ, w którym ona coś tam sobie działa, głównie przyjemności, a matka posprząta, ugotuje i wypierze.

Wreszcie powiedziałam dość. Dałam jej 3 miesiące na usamodzielnienie się. Odebrała to chyba jako żart, bo w tym czasie niewiele robiła w tym kierunku. Odliczanie się skończyło i konsekwentnie zrobiłam to, co zamierzałam. Wyrzuciłam ją z dnia na dzień z domu. Myślę, że taka terapia szokowa jej pomoże.

Teraz oczywiście nie chce ze mną gadać i uważa mnie za najgorszą matkę świata, ale myślę, że kiedyś mi podziękuje. Pomieszkuje u przyjaciółki. Gdyby nie to, siedziałaby mi na głowie jeszcze długie lata. Ja nie byłabym szczęśliwa, a ona tym bardziej.

Anna

Zobacz również: LIST: „Przed trzydziestką każda kobieta powinna wyjść za mąż, urodzić dziecko i mieć stałą pracę”

Polecane wideo

Nie zgadniesz, która z nich to mama. Wyglądają jak bliźniaczki
Nie zgadniesz, która z nich to mama. Wyglądają jak bliźniaczki - zdjęcie 1
Komentarze (45)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 28.07.2019 18:13
Moja 23 letnia córka ciągle nas oszukuje dostała się na studia w innym mieście ,po półtora roku okazało się że po 3 miesiącach zrezygnowała nam nic nie mówiąc a my wysłaliśmy jej pieniądze .dowiedziałam się przypadkiem .kilka miesięcy pracowała.po kryjomu kupowała słodycze .uzależniona od gier.kazalam się wyprowadzić. Narobiła długów brala pożyczka za pożyczką część spłacilam ale jeszcze zostało.nie chce w domu pomagać tylko by leżała z telefonem w reku.chowa jedzenie ,słodycze w szafie. Nie chcę iść na terapię,pyskuje, nie daję rady.wszelkie rozmowy kończą się krzykiem, uważa że to my mamy problem ,nigdy nie powiedziała przepraszam.nie daję rady, brałam leki uspokajające.prosze doradźcie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 2) 26.01.2019 18:16
Na pewno Ci podziękuje, że nie będzie się tobą opiekować na starość.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 2) 26.01.2019 18:13
Mam nadzieję, że masz podeszły wiek i wiesz, co robisz, będziesz samowystarczalna aż do swojego końca.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.09.2018 14:39
jeśli jest tam zameldowana ma prawo zadzwonić na policje i wrócić do domu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.09.2018 13:15
Kochane !! odkryłam świetny kanał na Youtube ! i muszę się z tym podzielić Kanał "2 Ryby" prowadzą go Monika i Marcin Gajdowie - małżeństwo psychoterapeutów. Bardzo mi pomogli zrozumieć wiele spraw ...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie