Wywieszanie dziecięcych bucików na płotach kościołów to marna prowokacja. Gosia, 28 l.

Potępiam zwyrodnialców w sutannach, ale u nas nie ma ich aż tylu.
Wywieszanie dziecięcych bucików na płotach kościołów to marna prowokacja. Gosia, 28 l.
fot. Unsplash
28.08.2018

Z oburzeniem obserwowałam to, co działo się w minioną niedzielę. Chodzi mi o akcję lewicowych bojówek, które wywieszały na płotach kościołów dziecięce buciki. W ten sposób chciano podobno przypomnieć o grzechach księży i upamiętnić ich małoletnie ofiary.

Zobacz również: Ksiądz Franciszek Głód poucza rodziców: Decydowanie się tylko na jedno dziecko to egoizm

Jestem na 100 procent pewna, że nie zrobił tego nikt, kto faktycznie został skrzywdzony. To nie żadna szlachetna akcja, ale zwykła awantura. Niektórzy chcą zaszkodzić Kościołowi i uwielbiają wykorzystywać tego typu sytuacje.

Żeby nie było - potępiam wszystkie przypadki molestowania dzieci przed duchownych. Ale nie dajmy się zwariować.

Nie jest prawdą, że każdy ksiądz to pedofil. Ani to, że większość z nich ma takie skłonności. Dziwnym trafem podobne afery wybuchają w krajach, gdzie odchodzi się od Boga. U nas na pewno ten proceder nie ma aż takiej skali.

Zobacz również: Czy ulec księdzu, który mnie podrywa?

Wiadomo, zdarzają się zwyrodnialcy w sutannach, ale nie brakuje ich też wśród nauczycieli i przedstawicieli każdego innego zawodu. Nie widzę powodu, żeby uogólniać i próbować zniszczyć cały kler. Odpowiedzialność zbiorowa nigdy nie jest sprawiedliwa.

Te buciki na płotach to marna prowokacja.

U mnie w parafii na szczęście nikomu nie przyszło to do głowy. Gdybym zobaczyła, to sama bym je zerwała i wyrzuciła!

Gosia

Zobacz również: Ksiądz zadał mi w czasie spowiedzi bardzo niedyskretne pytanie...

Pełnoletni niemowlak. Ta dziewczyna od ubrań z sieciówki woli śpioszki i pieluchy
Pełnoletni niemowlak. Ta dziewczyna od ubrań z sieciówki woli śpioszki i pieluchy - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 22:38
to nie buciki powinny tam wisiec , nie buciki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 19:39
''Religia powstała gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.''
odpowiedz
Stara baba (Ocena: 1) 28.08.2018 18:37
A skąd wiesz, ilu zwyrodnialców jest w kręgach polskiego kleru? Po prostu wiele zbrodni jest (niestety, skutecznie) zamiatanych pod dywan lub nieujawnionych, niewyjaśnionych. Irlandia miała szczęście w nieszczęściu, że ten cały syf wyszedł na światło dzienne. Nie dziwię się, że na Zielonej Wyspie drastycznie zmalała liczba katolików.
odpowiedz
Obeah (Ocena: 5) 28.08.2018 09:40
A mnie męczy udawanie, że nie ma problemu, i tuszowanie przestępstw w kościele. Wybacz droga autorko, ale kler to 1/3 geje, 1/3 pedofile, 1/3 normalni księża z powołania. Mój mąż był w seminarium i wie jak to wygląda pd wewnatrz. To jest najlepiej zorganizowana korporacja na świecie działająca od ponad 200o lat, mająca procedery i ustawy dotyczące wszystkich aspektów życia kościoła, ludzi, zarządzania pieniędzmi, zarządzania zasobami ludzkimi. Każdy już na pierwszym roku seminarium ma zaplanowaną przyszłość czym będzie sie zajmował, jest analizowany doc zego się nadaje. Jest to jedno wielkie zakłamanie. I tak potrzebne są akcję przypominające o tym żeby w końcu wydali ze swojego grona wszystkich skurwieli którzy krzywdzą dzieci. Oby twoje dziecko niegdy nie padło ofiraą pedofila...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 09:33
Właśnie "podobno"... Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Ja się w pełni zgadzam z autorką listu, nie tylko wśród księży zdarzają się przypadki molestowania. Molestują też nauczyciele, a przecież rodzice codziennie odprowadzają swoje dzieci osobiście do szkoły. I chyba to nie znaczy, że trzeba szkoły zamykać lub wieszać na nich buty małych dzieci.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie