Oblałam poprawkę matury z matematyki i nie pójdę na studia. To nie fair! Iga, 19 l.

Dlaczego mam cierpieć z powodu jednego przedmiotu, z którym sobie nie radzę?
Oblałam poprawkę matury z matematyki i nie pójdę na studia. To nie fair! Iga, 19 l.
fot. Unsplash
24.08.2018

Miałam bardzo ambitne plany, jeśli chodzi o moją przyszłość. Najpierw studia z historii sztuki, różnego rodzaju staże, a później posada w muzeum. To mnie kręci i nie wyobrażam sobie robić coś innego. Wszystko pokrzyżowała nieszczęsna matematyka, której nienawidzę z wzajemnością.

Zobacz również: Kierunki studiów, na które nie ma sensu składać papierów - bezsensowne zajęcia, słabi wykładowcy

Liczyłam, że jakoś minimalnie przekroczę próg i będzie dobrze. Ważne, że z polskiego i historii sztuki poszło mi świetnie. No, ale nic z tego. Zabrakło kilka procent. To nic, że reszta na 80-90 proc. I tak trzeba było poprawiać. Załamałam się, ale nadal wierzyłam w mój plan.

Jestem świeżo po poprawce i wiem, że szansa przeszła mi koło nosa.

Z przedmiotów humanistycznych jestem naprawdę świetna. Nawet na olimpiadę chcieli mnie wysłać. Z polskiego, WOS-u i historii prawie same 5. Ale okazuje się, że to nie ma znaczenia jak nie ogarniasz matmy. Koniec, szlaban na uczelnię i po karierze.

Zobacz również: Co po maturze? Lista zawodów bez przyszłości

Wyniki dopiero w połowie września, ale nie oszukujmy się. Poszło mi jeszcze gorzej, niż w pierwszym terminie, a wtedy liczyłam na cud. Teraz mam już pewność, że do rekrutacji nie przystąpię. Naprawdę nie wiem, co ja mam ze sobą teraz robić.

Stracę rok, a może nawet całe życie. Jakoś wątpię, żebym kiedykolwiek ogarnęła liczenie. Matura za rok niewiele zmieni.

Uważam, że to bardzo niesprawiedliwe. Skoro jestem w czymś bardzo dobra, to dlaczego mam cierpieć z powodu przedmiotu, do którego nie mam ogóle talentu? Niech każdy będzie specjalistą w swojej dziedzinie. Matematyka naprawdę nie jest niezbędna w galerii sztuki.

Ten system trzeba jakoś zmienić. Mnie pozbawił resztek ambicji. Pozostaje wysłać CV do jakiegoś marketu i siedzieć na kasie.

Iga

Zobacz również: Kierunki studiów, które wybieramy, gdy... nie mamy pomysłu na życie - TOP 14

Internauci zachwyceni figurą 16-letniej Nikoli. Najładniejsza nastolatka w Polsce?
Internauci zachwyceni figurą 16-letniej Nikoli. Najładniejsza nastolatka w Polsce? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (37)

Ocena: 4.32 / 5
gość (Ocena: 5) 25.01.2019 18:22
Moim zdaniem matura z matematyki to głupota - naprawdę nie każdy to ogarnia! O wiele mądrzejsze byłoby wprowadzenie egzaminów wstępnych na KAŻDE studia - tak, jak za dawnych lat. Nagle by się okazało, że 80% tych, co to teraz tak wielce studiują, w życiu nie znalazło by się na żadnej uczelni ;). Taka jest prawda, większość obecnych studentów to totalne głąby, a że dziś studiować może każdy, to właśnie dlatego owe wykształcenie wyższe przestało mieć jakiekolwiek znaczenie - jeśli wiecie, co mam na myśli.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2018 16:05
wiecej nauki mniej listow do redakcji - za rok zdasz
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2018 14:26
Obecna matura z matematyki podstwowej jest bardzo schematyczna, co roku zadania są bardzo zblizone. Wystarczy przejrzec i porobic zadanka z poprzednich matur.
odpowiedz
Natalia (Ocena: 5) 24.08.2018 19:33
Sama niedawno zdawałam maturę i wiem jak to wygląda, trzeba ogarniać parę rzeczy (cosinusy, wzory skróconego mnożenia etc.) i 30% masz na bank. Przysiądź bardziej w tym roku, po pracy na kasie, zapisz się na korki, zapisz się na maturę w przyszłym roku, zdasz i pójdziesz na wymarzone studia. Nie panikuj tylko spokojnie pomyśl, co robić. Życie podkłada nam utrudnienia, naucz sobie z nimi radzić.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.08.2018 19:20
Zrób to co Beata Tyszkiewicz - zgłoś się na studia, a maturę doniesiesz jak zrobisz :P:P:P :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie