Pojechałam na wakacje za 500+. Nie macie prawa zaglądać mi do portfela. Anonim

Nikomu nie muszę się tłumaczyć. Każdy wydaje te pieniądze po swojemu.
Pojechałam na wakacje za 500+. Nie macie prawa zaglądać mi do portfela. Anonim
fot. Unsplash
15.08.2018

W każdym cywilizowanym kraju rząd pomaga w jakiś sposób rodzinie. U nas to jest 500+, ale formy są różne. Tylko, że nigdzie ta pomoc nie jest tak wyśmiewana. A raczej ludzie, którzy z niej korzystają. Bezdzietni kpią z nas, nazywają biedotą i patologią, mówią że rozmnażamy się za kilka stówek. To podłe.

Zobacz również: 1000 plus zamiast 500 plus. „Obywatele chcą więcej i trzeba zaproponować im coś ekstra”

A potem jeszcze zaglądają do portfela, bo to przecież z ich podatków. Nie z tych, które sama przez całe życie płaciłam, ale akurat z ich. Oni te pieniądze jakiś rozpoznają. Mniejsza o to. Wiem, jaki wrzask się rozpęta, kiedy przyznam wprost: pojechałam na wakacje za 500+. I nie mam wyrzutów sumienia.

To nie jest wsparcie tylko dla najbiedniejszych, więc każdy wydaje je zgodnie z własnym uznaniem.

Zaraz będzie krzyk, że marnuję cudze podatki. A co ja miałam z tymi pieniędzmi zrobić, skoro z pensji na jedzenie, mieszkanie i inne przyjemności mi starcza? Pieniądze od rządu odkładałam i wykorzystałam na wyjazd. Inaczej pewnie spędzilibyśmy lato w domu.

Zobacz również: Polki zrozumiały, że 500 zł na dziecko to za mało. Przestały rodzić

Wyobraźcie sobie, że pojechałam tam z dwójką dzieci, więc jeśli przepuściłam kasę, to tylko w połowie. Im się wakacje pewnie należały, a takiemu darmozjadowi jak ja raczej nie.

A piszę o tym nie bez powodu. Po prostu wkurza mnie, jak rodzice są rozliczani z każdej złotówki. Państwo nie chce żadnych rachunków i raportów, ale obywatele się panoszą. Pierwsi by chcieli faktur, czy przypadkiem nie kupiłam jakiegoś głupstwa.

No to może czas na donos. Nie dość, że zapłaciłam za noclegi, to nawet smażoną rybę nad morzem za 500+ też kupiłam. I co mi zrobicie?

Anonim

Zobacz również: Program 5000+ wchodzi w życie. Rodzice dostaną jeszcze więcej pieniędzy

Polecane wideo

Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko
Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 4.44 / 5
gość (Ocena: 5) 16.08.2018 10:41
brawo ty. Wolno ci. Pieniądze się nie zmarnowały, zarobi gastronomia i wynajmujący pokoje. Pieniądz krąży, dzieci mają radochę z wakacji. Ja uważam że tutaj jest wszystko ok, a rozliczanie rodziców nie ma tutaj sensu. Sam zostawiłem na wakacjach ok. 3 tys., to jest rozwój tamtejszych przedsiębiorców i gmin nadmorskich
odpowiedz
luk (Ocena: 5) 16.08.2018 10:25
Uwielbiam tych platfusów którzy krytykują 500+ przy okazji bezmyślnie opluwając rodziny wielodzietne. Ciekawe tylko czy będą płakać jak dostaną 1000 zł emerytury za 20-30 lat.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.08.2018 09:23
proponuje 1500 + zeby leniwe siadzace na doopach krowy nie musialy na tych wakacjach sobie odmawiac - a wy dziewczyny tak jak ja bedziecie z usmiechem na twarzy znosic kolejne podatki - obciazenia - podwyzki - zdowka zycze wam wszyskim - Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE
odpowiedz
Anka (Ocena: 1) 16.08.2018 01:49
Nie kochanie podłe jest to, że A): wyciągnęłaś łapę po nie swoje pieniądze, które na dodatek z absolutnie żadnego powodu ci się nie należały. B:) nie przeznaczyłaś je na konto założone dziecku jak to było w rekomendacjach projektu. C:) jeśli naprawdę nie rozumiesz, nie ogarniasz marnej jakości intelektem co jest nie w porządku w braniu cudzego....to zgłoś się do najbliższej poradni psychiatrycznej.
odpowiedz
Bolo (Ocena: 3) 15.08.2018 23:20
A samotna matka/ojciec z 1 dzieckiem , lub rodzice z trojgiem ( student, licealista , 16 letni gimnazjalista ) jeżdżą na wakacje do lasu za miastem lub na skwerek. A pracując podatki płacą. Czy te dzieci gorsze ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie