Pogrzeb Kory wyglądał mało poważnie. Zabrakło księdza i kościelnych pieśni. Marta

Kolorowe stroje, świeckie piosenki, uśmiechy... A gdzie żałoba?
Pogrzeb Kory wyglądał mało poważnie. Zabrakło księdza i kościelnych pieśni. Marta
fot. AKPA
10.08.2018

Lubiłam zawsze muzykę Maanamu. Poglądów Kory nie podzielałam, ale szanowałam ją za talent i konsekwencję. Aż się rozpłakałam, kiedy gruchnęła informacja o jej śmierci. Szkoda kobiety, bo wciąż mogła wiele zrobić. Nie zmienia to jednak faktu, że teraz muszę napisać kilka gorzkich słów.

Zobacz również: Niezwykły pogrzeb Kory. Znani pożegnali artystkę

Rozumiem, że była niewierząca i dlatego pogrzeb był świecki. Przynajmniej nie udawała wielkiej katoliczki chwilę przed śmiercią, jak większość ludzi robi. Jej mąż też zachował się uczciwie, bo zorganizował uroczystość zgodnie z jej wolą.

No właśnie - czy to na pewno było uroczyście?

Z wielkim zdziwieniem oglądałam ten spektakl. Niektóre przemowy mnie wzruszyły, ale ogólne wrażenie dość przygnębiające. To miał być pogrzeb, a wyglądało momentami jak impreza. Kolorowe stroje, świeckie piosenki, uśmiechy. Nie każę nikomu płakać na zawołanie, ale jakoś tak dziwnie.

Zobacz również: Hejterzy bezlitośni dla zmarłej Kory. Atakują ją szokującymi obrazkami

Czy nie da się pożegnać zmarłego bez księdza, ale godnie i poważnie? W takich chwilach, pomimo dość słabej wiary, naprawdę marzę o pogrzebie kościelnym. Wtedy przynajmniej wiadomo, że to smutne wydarzenie.

Tutaj zabrakło mi powagi. Księdza i żałobnych pieśni też. I nie zmienia tego fakt, że szanuję decyzję rodziny.

Marta

Zobacz również: Chcę nadać córce imię Kora. Cała rodzina jest przeciwko

Niezwykły pogrzeb Kory. Znani pożegnali artystkę
Niezwykły pogrzeb Kory. Znani pożegnali artystkę - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 11.08.2018 11:59
To był piękny pogrzeb.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.08.2018 16:27
Bo widzisz droga autorko nie każdy marzy by ludzie wylali hektolitry łez na jego pogrzebie . Brak rozpaczy czy ''weselszy'' format ceremonii nie oznacza że rodzina i przyjaciele nie cierpią oni po prostu chcieli pożegnać ją tak jak żyła czyli kolorowo. Sama jestem osobą niewierzącą i nie chciałabym żeby zakłamany kościół katolicki zarobił na mojej śmierci
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2018 11:17
"Pogrzeb Kory wyglądał mało poważnie. " autorka tego cuda niech looknie w lustro , co ja gadam trzeba wiedziec jak wyglada lustro...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.08.2018 08:40
Kora nienawidziła księży, w dzieciństwie była molestowana przez księdza. Jej pogrzeb był świetny. To właśnie kościelne pogrzeby to prawdziwy teatrzyk wymuszonych emocji. Jej rodzina zorganizowała taki pogrzeb jakiego ona sobie życzyła. Nie słyszałaś o tym ze wole zmarłych należy szanować jaka by jie była?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.08.2018 07:45
A ja właśnie sama chciałabym taki pogrzeb, prawdziwy życzliwy, a nie pseudo patetyczny.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie