Moja mama nigdy nie pracowała, ale urodziła 5 dzieci. Emerytura jej się należy! Kamila

To nie jest żadne rozdawnictwo, ale zwykła sprawiedliwość.
Moja mama nigdy nie pracowała, ale urodziła 5 dzieci. Emerytura jej się należy! Kamila
fot. Unsplash.com
09.08.2018

Tak jak mam wątpliwości co do 500 plus, darmowych leków i innych wyprawek, tak ten pomysł rządu bardzo mi się podoba. Uważam, że już dawno powinniśmy pochylić się nad matkami, które poświęciły życie dla dzieci, a później nie mają nic. To skandal, że do tej pory nie dostawały emerytury.

Zobacz również: 1000 plus zamiast 500 plus. „Obywatele chcą więcej i trzeba zaproponować im coś ekstra”

W ich przypadku nie powinien obowiązywać żaden staż pracy. Chyba, że za pracę uznamy zajmowanie się rodziną. Cieszę się, że dostaną chociaż minimalną stawkę, ale jestem za tym, by było to znacznie więcej. Każdej matce należy się przynajmniej średnia emerytura.

Mówię o tym nie bez powodu, bo moja mama jest w takiej samej sytuacji. Wychowała nas piątkę i nie miała kiedy pracować.

Zobacz również: Polki zrozumiały, że 500 zł na dziecko to za mało. Przestały rodzić

W tym przypadku to nie jest żadne rozdawnictwo, ale zwykła sprawiedliwość i przyzwoitość. Bo jak można skazywać na biedę kobiety, które tak się poświęciły? Potrzebujemy nowych obywateli, więc państwu powinno zależeć na rodzinach wielodzietnych. A o to trudno, jak nie ma się żadnych gwarancji i szans na godną starość.

Kiedy moja mama miała pracować, kiedy średnio co 2 lata była w ciąży? Później trzeba było ogarnąć cały ten bałagan. Tata ciężko pracował, ale ona też - zajmując się nami, gotując, piorąc, sprzątając. Strasznie ciężka robota i ja potrafię to docenić.

Dlatego nie życzę sobie komentarzy, że to pieniądze dla nierobów. Żadna mama nie zasłużyła na taką obelgę.

Kamila

Zobacz również: Program 5000+ wchodzi w życie. Rodzice dostaną jeszcze więcej pieniędzy

Polecane wideo

Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko
Pokazała macierzyństwo bez cenzury. Musisz zobaczyć te zdjęcia, zanim urodzisz dziecko - zdjęcie 1
Komentarze (58)
Ocena: 4.17 / 5
gość (Ocena: 5) 10.08.2018 16:40
Emerytury dla tych co urodzili dzieci, a dzieci wyjechały do Niemiec.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2018 11:12
w zadnym wypadku - tak jak na arystow ktorzy przez cale zycie nie oploacali dobrowolnie skladek a teraz jecza ze nie maja emerytur - MIALA MEZA ? DZIECI NIE WIATROPYLNE ? TRZEBA BYLO RUSZYC TAKZE GLOWA A NIE TYLKO DOOPA -zatanowcie sie dziewczyny kto bedzie placil za glupote takich ludzi ? kto bedzie placil za pasozyty z 500+ ? panstwo da ? NIE DO CHOLERY PANSTWO NIE MA ZADNYCH PIENIEDZY TO SA PIENIADZE MOJE MOJEJ SASIADKI MOJEJ SIOSTRY I RESZTY PRACUJACYCH POLEK I POLAKOW
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.08.2018 07:39
Socjal nie jest czymś złym ten kto uważa inaczej niech jedzie do Indii - tam nie zapracujesz to zdychasz a twoje ciało gnije na ulicy. Jedyny kłopot z socjalem jest taki że on musi być niższy od wynagrodzenia. A u nas taka Kowalska myśli sobie dostanę 1500 minus dojazd żłobek itp. Zostanie mi 700 to lepiej nie pracować i mieć 1500 z 500 plus. I nie mozna mieć pretensji do kobiety ze myśli ekonomicznie. Praca musi sie opłacać bo nikt z powołania nie bedzie smieciarzem czy pracownikiem na taśmie.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 10.08.2018 00:35
Emerytura jest dla ludzi którzy placili składki. Skoro matka urodziła 4 lub więcej dzieci i nie pracowała to nie powinna mieć prawa do emerytury. Skoro nie ma za co żyć Na starość to po to są dzieci które wychowała żeby na nią lozyc. Co z kobietami które mają 4 dzieci i całe życie zasuwaja jeszcze na etacie? ! Dostana podwójna emeryture? wątpię.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.08.2018 19:58
A ja się z nią akurat zgadzam. Lepiej dać kobietom które dały państwu kilkoro podatników niż patoli która utrzymuje się z 500+. Moja mama urodziła 7 dzieci (jedno zmarło), dała wiec sześciu podatników. Co prawda teraz na emeryturę pracuje, ale już wole żeby kasa szła na takie kobiety niż na karyny co się dorobiły trójki dla jakiegoś marnego tysiąca i niczego tych dzieci nie naucza. Matki, które dla pieniędzy tego nie robiły, przynajmniej w większości wychowały dzieci na porządnych ludzi. Do tego mój ojciec płacił przez całe życie wysokie podatki.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie