Chcę nadać córce imię Kora. Cała rodzina jest przeciwko. Natalia, 31 l.

Zamierzam w ten sposób upamiętnić swoją zmarłą idolkę.
Chcę nadać córce imię Kora. Cała rodzina jest przeciwko. Natalia, 31 l.
fot. Unsplash, AKPA
03.08.2018

Przyznam, że wstrząsnęła mną wiadomość o śmierci Kory. Od dziecka słuchałam Maanamu i to była zdecydowanie moja ulubiona piosenkarka. Uwielbiałam jej zadziorność i to, że była taka kolorowa i niepokorna. Ona mogła wszystko. Nawet jak ludzie ją krytykowali, to robiła swoje.

Postać inspirująca, więc chyba nic dziwnego, że wpadłam na taki pomysł... Jako, że jestem w ciąży i jeszcze nie zdecydowaliśmy ostatecznie o imieniu dla córki, chciałabym upamiętnić moją idolkę. Do wyboru są dwa, choć jedno bardziej mnie przekonuje.

Może być Olga, bo tak naprawdę się nazywała. Ale moim zdaniem o wiele lepiej brzmi po prostu Kora i jednoznacznie się kojarzy.

Zobacz również: Kora nie żyje. Legendarna artystka zmarła w wieku 67 lat

Opowiedziałam o swoim pomyśle mężowi i reszcie rodziny, a reakcje są niestety mało przychylne. On jeszcze przeboleje i się przyzwyczai, ale nasi rodzice mają z tym problem. Zwłaszcza jego mama, która jest osobą bardzo wierzącą i nie podobały jej się poglądy Kory. Nie chciałaby, żeby wnuczka miała z nią coś wspólnego.

Olga jej się niby podoba, ale też skojarzyła z Jackowską i znowu problem. Wiem, że to moja decyzja, ewentualnie męża, ale trudno tak się stawiać. Chyba nie mam odwagi, jaka cechowała moją ukochaną artystkę.

Ciekawa jestem, jak Wam się podoba ta myśl. Jeśli w ogóle, to które imię lepsze?

Natalia

Zobacz również: Hejterzy bezlitośni dla zmarłej Kory. Atakują ją szokującymi obrazkami

Polecane wideo

Na złość hejterom publikuje zdjęcia córki ze zdeformowaną twarzą
Na złość hejterom publikuje zdjęcia córki ze zdeformowaną twarzą - zdjęcie 1

Komentarze (17)

Ocena: 4.53 / 5
gość (Ocena: 5) 05.08.2018 18:15
Daj Olga. Babci wytłumacz, żeby nie wymyślała z Korą i jej poglądami bo przecież jest chociażby święta Olga Kijowska i mała będzie mieć patronkę etc. Przeboleje bez problemu :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.08.2018 18:10
Kora miała na imię Olga. Jak chcesz faktycznie upamiętnić zmarłą idolkę to powinnaś wybrać właśnie to imię. Do tego moim zdaniem jest bardzo fajne - mi się podoba fakt, że jest proste, do tego zdrobnienie to Ola (żadne dziecko w szkole nie będzie jej dokuczać i niczego głupiego nie wymyśli) ale jednak nie jest to kolejna Aleksandra, których jest na pęczki.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.08.2018 11:30
No to daj Kornelia, w skrócie to Kora. Albo Olga, bo tak miała naprawdę na imię Kora .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.08.2018 01:54
Kora mi się kojarzy jednoznacznie z mitologia i to jest piękne imię :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 03.08.2018 23:38
btw. debil.ne skojarzenia mogą mieć tylko amebixy, które nie znają mitologii... imię dla pieska, tak? masz wiedzę o świecie na poziomie pieska jedna z drugą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie