Mam 19 lat, a nie miałam pojęcia, że w ten sposób można zajść w ciążę. Ewelina

Nigdy więcej tego nie zrobię!
Mam 19 lat, a nie miałam pojęcia, że w ten sposób można zajść w ciążę. Ewelina
fot. Unsplash
21.06.2018

Myślałam, że nie mam się czego bać, a teraz znowu jestem przerażona... Zrobiłam głupio, wiem, ale nie chcę ponosić konsekwencji! Nie wiem co we mnie wstąpiło, ale zgodziłam się na seks bez zabezpieczenia. Było już bardzo późno, nie mieliśmy gumek pod ręką, trochę wypiliśmy i tak jakoś poszło. Może nawet nie to, że się zgodziłam, ale w ogóle tego nie sprawdziłam. Dopiero po wszystkim się zorientowałam, do czego doszło. Nigdy normalnie bym sobie na to nie pozwoliła. Szczyt nieodpowiedzialności.

Od tego czasu jestem na niego wściekła, bo w sumie to on zdecydował za nas. Jeśli to się skończy ciążą, to naprawdę nie wiem co zrobię. Jestem za młoda i mam za dużo planów, żeby teraz chodzić w ciąży, rodzić i wychowywać! Nawet nie jestem pewna, czy akurat z tym chłopakiem chciałabym być na zawsze. Czy on się nadaje na ojca? W tej chwili wątpię. Teoretycznie nie mam się czego bać, bo nie mógł mnie zapłodnić, ale...

Zobacz również: Była niechcianym dzieckiem, a teraz popiera aborcję. „Wolałabym, żeby matka mnie nie urodziła”

czy można zajść w ciążę bez wytrysku

fot. Unsplash

On przysięga, że wycofał się, zanim doszło do wytrysku. Byłam trochę pijana, więc mogłam nie poczuć, ale faktycznie – zauważyłabym potem, gdyby coś takiego się stało. A tu nic – czyściutko. Powiem Wam szczerze, że nigdy nie mieliśmy zajęć wychowania seksualnego, na biologii też mnie to ominęło i okazuje się, że brakuje mi wiedzy. Teraz wyczytałam, że wcale nie jestem taka bezpieczna. Wytrysk podobno wcale nie jest potrzebny do zapłodnienia, bo plemniki wydobywają się jeszcze wcześniej. Na długo przed orgazmem z faceta wycieka jakiś płyn, w którym też są...

Nie wnikałam w to, bo nie wyobrażałam sobie, że mogę kochać się bez zabezpieczenia. Ale to się wydarzyło i jestem załamana. Jeszcze pech chciał, że od miesiąca nie brałam pigułek, bo zaczęłam po nich puchnąć i lekarz kazał odstawić. Boję się, że chwila głupoty i zbieg okoliczności zrobią ze mnie młodą mamę. Nie nadaję się do tej roli zupełnie i aż mnie ściska w żołądku na samą myśl.

Zobacz również: „Partnerka powiedziała, że nie urodzi mi dziecka”

czy można zajść w ciążę bez wytrysku

fot. Unsplash

Tak, żalę się, ale tez ostrzegam. Może jest jeszcze ktoś tak głupi, jak ja i o tym nie słyszał. Jakoś się nie interesowałam, bo wiedziałam, że zawsze będę na pigułkach, a partner zadba o gumki. Zdarzyło się inaczej i mam nadzieję, że nie będę musiała tego żałować do końca życia... Nie chcę mieć dzieci. Nie teraz i raczej nigdy.

Myślicie, że ryzyko jest duże? Nigdzie nie mogę tego sprawdzić, a do ginekologa boję się nawet pójść. Za wcześnie, żeby wykryć ciążę, więc po co się kompromitować. Pozostaje mi się chyba tylko modlić. Nigdy więcej tego nie zrobię!

Ewelina

Zobacz również: Tyle dzieci to maksimum. Sporo ryzykujesz, jeśli urodzisz więcej

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 02.01.2019 23:25
Co za bzdury...Ciąża z preejakulatu, o mój Boże, zacznij znowu się edukować zanim będziesz pisać takie kocopoły...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2018 10:33
a czego sie spodziewac skoro edukacji seksualnej w szkolach ucza katechetki a poziom przypomina podstawy biologii zwierzat z XIX wieku, tak to jest gdy religia ustala zakres edukacji, do oponentow - prosze porownac zakres i poziom wiedzy przekazywanej dzieciom w 4 klasie szkoly podstawowej w tym kraju i u naszych sasiadow, potem takie cudo przychodzi do domu i informuje rodzicow ze zostana dziadkami a ona zaszla w ciaze w basenie plywajac
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.06.2018 20:36
Kilka miesięcy temu pod którymś artykułem czytelniczki zachwalały stosunek przerywany jako najlepszą metodę antykoncepcji, a młodzież się uczy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2018 20:34
Pocieszę cię jeśli dopiero co zostawiłaś tabletki masz dużo większą szansę na ciążę mnogą lub uszkodzony płód, ewentualnie combo -6 raczki bez rączek i nóżek. Nie jest to pewne, ale ginekolodzy radzą odstawić tabletki na conajmniej pół roku przed staraniem się o dziecko :)
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 21.06.2018 17:14
Jego wina... rany. Mamy coraz głupszą młodzież...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie