Problem dnia

Moje 4-letnie dziecko strasznie przeklina. Ludzie myślą, że to moja wina... Natalia

12 Kwietnia 2018

dziecko przeklina

Jestem mamą 4-latka. To bardzo trudny wiek. Nie można tego porównać z czasem, kiedy był dzidziusiem zależnym tylko ode mnie. Coraz więcej rozumie, ma swoje zdanie i wiele rzeczy robi po swojemu. Nie da się go upilnować i wpływać na wszystko co robi czy mówi. Czasami coś chlapnie, a ja muszę świecić oczami, bo wychodzę na złą matkę.

Ale to nie tylko moja wina, że on nauczył się kilku brzydkich słów i zdarza mu się je wykrzykiwać w złości. Nie chciałam, żeby moje dziecko rzucało ku*** czy ch***, ale co ja mam na to poradzić? Im częściej mu powtarzam, żeby tego nie mówił, to on na złość robi na odwrót.

Ostatnio jak byliśmy na grillu u siostry, to on powiedział, że nie będzie jadł kiełbasy, bo to jest ku***. Wszyscy złapali się za głowę.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-12 19:25:17

Jasne że on nie rozumie co mówi i czy to jest dobre czy złe, ma dopiero 4 lata i ledwo co od ziemi odrósł. To ty jako matka powinnaś mu uświadomić, co może robić, mówić, a czego nie. Dopiero po uświadomieniu go że tak nie wolno i nie może używać tak brzydkich słów można go ukarać, jeśli dalej będzie tak mówił. Ja jestem jak najbardziej za karami dla takich dzieci, bo powinny się uczyć szacunku do innych i być wychowywane z dyscypliną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-12 19:08:08

rada. nie reaguj na jego brzydkie słowa. nie zareagujesz raz drugi trzeci dziecko zapomni słowa i nie będzie mieć potrzeby jego używania. twoja reakcja powoduje ze dla dziecka te słowo jest tak ciekawe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-12 10:18:40

Alarm! "Madka"!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-12 09:08:58

No a jak reagujesz na to, że on przeklina? Skoro nie klaps, to może mu wytłumaczysz, dlaczego nie wolno przeklinać? Nie można dziecku powiedzieć tylko : nie rób tak, ono musi znać również uzasadnienie. Skoro ty się tylko oburzasz i robisz dziwne miny to mały może przeklinać dla draki :D żeby zobaczyć te miny dorosłych. Musisz mu zwyczajnie wytłumaczyć czemu nie można przeklinać. Wtedy powinien rzadziej to robić. Tak mi się wydaje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-12 07:30:32

Jasne, dziecko robi co chce, mamusia nie reaguje, wiec jak bedzie mial 10 lat to mu sie nagle odmieni. Podziwiam rozumowanie. Pani logika powala a spoleczenstwu rosnie nowe pokolenie patologii

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-12 00:12:58

Nie przejmuj się zdaniem innych, ludzie plotkują tak czy siak.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1